výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie
1 host

 
 
Vítejte na Výletníčku - najdete zde tipy na výlet na hrady a zámky nebo na dovolenou v ČR

Pouť na Klimentek

Poutní místo sv. Klimenta

   V neděli 12.6.2011 jsme si vyrazili na pouť, která se konala na Klimentku ( na hoře sv. Klimenta u Osvětiman ).

 
Celý článek...
 

Výlet na Helfštýn

hrad Helfštýn - úvod

   Je slunečné sobotní ráno a my přemýšlíme, kam bychom vyrazili. Tentokrát vyhrála zřícenina hradu Helfštýn, jehož siluetu míjíme vždy cestou do Ostravy. Vyrážíme tedy směrem Přerov a v Lipníku nad Bečvou odbočujeme z hlavní cesty směrem na Týn nad Bečvou.

 
Celý článek...
 

Zámek Orlík nad Vltavou

Zámek Orlík nad Vltavou - úvod

   Zámek Orlík nad Vltavou stojí na místě původního dřevěného hrádku a pozdějšího gotického hradu. První zmínky o Orlíku pochází z první poloviny 13. století.

 
Celý článek...
 

Mládě lemura katy v Ústí

Mládě lemura katy v Ústí

   V sobotu 4.6.2011 se zoo Ústí nad Labem rozrostla o mládě lemura katy. Maminka Anča se o mládě vzorně stará a protože v březnu se narodilo mládě i další lemurské mamince,

 
Celý článek...
 

Rysí trojčata v zoo Liberec

rysí trojčata

   Zoologická zahrada Liberec má po roce opět mláďata rysa karpatského (Lynx lynx carpaticus), a to hned trojčata. Mláďata se narodila v posledním květnovém týdnu samici Daře (7 let)

 
Celý článek...
 

Noc kostelů v Uherském Ostrohu

Noc kostelů - Uherský Ostroh

   V pátek 27.5.2011 proběhla celorepubliková akce Noc kostelů. Navštívili jsme kostel v Uherském Ostrohu. Na fotografiích můžete nahlédnout do míst kam se běžně nedostanete.

 
Celý článek...
 

Mládě gibona v Liberci

Čerstvé mládě gibona

   ZOO Liberec má od soboty 14. května čerstvé mládě v přírodě kriticky ohroženého gibona bělolícího (Nomascus leucogenys leucogenys). Zatím nevíme, zda jde o samce nebo samici,

 
Celý článek...
 

Květnové mláďata v jihlavské zoo

Květnové novinky v jihlavské zoo

   ZOO Jihlava se v květnu rozrostla o nádherné mláďátka poníka, plameňáčky a nosálka. Pokud si pohneme, tak je uvidíme ještě v nejkrásnějším věku, ale nádherní budou i v dospělosti.

 
Celý článek...
 

Levharti sněžní v ZOO Liberec

Levharti sněžní v ZOO Liberec

   Od 30.4.2011 se zoo Liberec rozrostla o dvě mláďata levharta sněžného. Mláďata se narodila prvorodičce – 3leté samici Asuce a o rok staršímu samci Maratovi.

 
Celý článek...
 

Mládě žirafy v zoo Liberec

Mládě žirafy v zoo Liberec

   ZOO Liberec má od úterního rána 3.5.2011 již druhé letošní mládě žirafy Rothschildovy – a opět samičku (s velkou pravděpodobností ). Malá žirafka se narodila pár minut po půl deváté 11leté matce Sandře

 
Celý článek...
 

Zámek Kroměříž

Arcibiskupský zámek Kroměříž

   Stavba zámku je dominantou města Kroměříž a je neodmyslitelně spojen s jeho historií. Zámek byl postaven jako sídlo s olomouckých arcibiskupů. Současná podoba stavby zámku pochází z doby po třicetileté válce ( 1664-1695 )

 
Celý článek...
 

Kroměříž

Město Kroměříž

   První písemné zmínky o vesnici Kroměříž pocházejí z počátku 12. století. Vesnice ležící na křižovatce obchodních cest ( na břehu řeky Moravy ) se stala majetkem olomouckých biskupů.

 
Celý článek...
 

Procházka noční Kroměříží

Noční Kroměříž - zámecká věž

   Nedávno naše kroky zavítaly do Kroměříže, ne však do ledajaké, ale do noční. V ulicích byl již klid a tak se i vy můžete podívat po krásách centra Kroměříže, které za nočního osvětlení vypadá jinak než ve dne.

 
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Následující > Konec >>

Výsledky 287 - 299 z 399


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08