výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie
2 hosté

 
 
Vítejte na Výletníčku - najdete zde tipy na výlet na hrady a zámky nebo na dovolenou v ČR

Minaret

Minaret u zámku Lednice

   Minaret se nachází uprostřed lednického parku asi dva kilometry severně od lednického zámku. Stavba byla započata v roce 1797 vyhloubením základové jámy a zatlučením dřevěných kůlů z důvodu stabilizování budoucí stavby na nestabilním podloží nedaleko řeky Dyje.

 
Celý článek...
 

Prostějov

Prostějov - nová radnice

   Město Prostějov se nachází asi 12 km jihozápadně od krajského města Olomouc. První zmínky o obci jsou od pol. 13. stol., kdy se v místech dnešního hlavního náměstí nacházela trhová ves s mýtem. Postupný vývoj vsi, přes městečko je završen povýšením na město v r. 1390.

 
Celý článek...
 

Svatá Hora u Příbrami

Svatá Hora u Příbrami

   Svatá Hora je nejznámější Mariánské poutní místo v Čechách, které se nachází na vrcholu kopce ( 586 m.n.m. ) u starého hornického města Příbram. Jde o barokní stavbu obdélníkového půdorysu

 
Celý článek...
 

Kutná Hora

Kutná Hora

   Město Kutná Hora je jedním z našich nejstarších měst. Již na konci 10.stol. zde byly raženy mince, pravý rozkvět ale Kutná hora dostala v 13. stol., kdy zde propukla „stříbrná horečka“ a na začátku 14.stol. se v Kutné Hoře razily mince pro celé České království.

 
Celý článek...
 

Poutní kaple sv. Antonína Paduánského

Antonínek

   Poutní kaple sv. Antonína Paduánského se nachází na kopcovítém výběžku Bílých Karpat, na Blatnické hoře ( 350m.n.m. ).  Antonínek ( lidově zvaný ) se řadí k významným poutním místům Moravského Slovácka.

 
Celý článek...
 

Zámek Lednice

Zámek Lednice

   Zámek Lednice najdete asi 5km severozápadně od Břeclavi. Je součástí Lednicko-Valtického areálu, který je od roku 1996 zapsán na Seznamu světových a kulturních památek UNESCO.

 
Celý článek...
 

Hrad Kost

Hrad Kost

   Hrad Kost se nachází v jižní části CHKO Český ráj asi 15km severovýchodně od Mladé Boleslavi. Je to jeden z mála středověkých hradů, který si zachoval svůj původní vzhled až do dnešní doby.

 
Celý článek...
 

Železniční muzeum Lužná u Rakovníka

Železniční muzeum Lužná u Rakovníka

  Samotné muzeum Lužná najdete asi 1,5km severně od obce Lužná v části obce nazvané Lužná nádraží. Zde můžete zaparkovat nedaleko železniční stanice a do muzea je to již jen pár desítek metrů. Muzeum vzniklo činností členů spolku zabyvající se historií železnice v květnu roku 1997 a později

Celý článek...
 

Buchlovský kámen

Velký Buchlovský kámen - přední pohled;

  Buchlovský kámen ( nadmoř. výška 535m ) je osamělá pískovcová skála asi 12m vysoká, ležící severně od hradu Buchova a dostaneme se k ní po červené značce vedoucí na Vlčák asi po 5-6 km nenáročné procházky lesem a loukami.

 
Celý článek...
 

Ostravský minisvět - Miniuni

Ostravský minisvět Miniuni - Akropolis

  V samém centru krajského města Ostrava, nedaleko výstaviště Černá louka můžete narazit na minisvět Miniuni. Tento svět miniaturních staveb vznikl v květnu roku 2004.

 
Celý článek...
 

Zámek Milotice

Zámek Milotice

  Romantický zámek s nádhernou zámeckou zahradou a přilehlým parkem nás přivítá v kraji vína na Moravském Slovácku asi 10km od Hodonína. Vstup do zámku nám připomíná, že původně byl zámek vodní tvrzí,

 
Celý článek...
 

Mikulov

Mikulov - náměstí

   Město Mikulov leží asi 20km západně od Břeclavi. Dominantou města je zámek na skále uprostřed města. Historie města sahá do 12. století, kdy zde byla založena trhová osada a již v 15. stol. byl Mikulov povýšen na město. Původně románský a později gotický hrad byl v 17.stol. přestavěn na zámek. Původní majitelé hradu byli Lichtenštejnové, ale od konce 16. stol. patřil hrad a později zámek Ditrichštejnům.

 
Celý článek...
 

Svatý Kopeček u Mikulova

Svatý Kopeček nad Mikulovem

   Svatý Kopeček u Mikulova je nepřehlédnutelnou dominantou, tyčící se nad městem Mikulov. Jde o jeden z vápencových kopců Pavlovských vrchů se strmými srázy a plochým vrcholem ( 363 m n.m. ).

 
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Následující > Konec >>

Výsledky 352 - 364 z 377


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08