výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 
Vítejte na Výletníčku - najdete zde tipy na výlet na hrady a zámky nebo na dovolenou v ČR

Svatá Hora u Příbrami

Svatá Hora u Příbrami

   Svatá Hora je nejznámější Mariánské poutní místo v Čechách, které se nachází na vrcholu kopce ( 586 m.n.m. ) u starého hornického města Příbram. Jde o barokní stavbu obdélníkového půdorysu

 
Celý článek...
 

Kutná Hora

Kutná Hora

   Město Kutná Hora je jedním z našich nejstarších měst. Již na konci 10.stol. zde byly raženy mince, pravý rozkvět ale Kutná hora dostala v 13. stol., kdy zde propukla „stříbrná horečka“ a na začátku 14.stol. se v Kutné Hoře razily mince pro celé České království.

 
Celý článek...
 

Poutní kaple sv. Antonína Paduánského

Antonínek

   Poutní kaple sv. Antonína Paduánského se nachází na kopcovítém výběžku Bílých Karpat, na Blatnické hoře ( 350m.n.m. ).  Antonínek ( lidově zvaný ) se řadí k významným poutním místům Moravského Slovácka.

 
Celý článek...
 

Zámek Lednice

Zámek Lednice

   Zámek Lednice najdete asi 5km severozápadně od Břeclavi. Je součástí Lednicko-Valtického areálu, který je od roku 1996 zapsán na Seznamu světových a kulturních památek UNESCO.

 
Celý článek...
 

Hrad Kost

Hrad Kost

   Hrad Kost se nachází v jižní části CHKO Český ráj asi 15km severovýchodně od Mladé Boleslavi. Je to jeden z mála středověkých hradů, který si zachoval svůj původní vzhled až do dnešní doby.

 
Celý článek...
 

Železniční muzeum Lužná u Rakovníka

Železniční muzeum Lužná u Rakovníka

  Samotné muzeum Lužná najdete asi 1,5km severně od obce Lužná v části obce nazvané Lužná nádraží. Zde můžete zaparkovat nedaleko železniční stanice a do muzea je to již jen pár desítek metrů. Muzeum vzniklo činností členů spolku zabyvající se historií železnice v květnu roku 1997 a později

Celý článek...
 

Buchlovský kámen

Velký Buchlovský kámen - přední pohled;

  Buchlovský kámen ( nadmoř. výška 535m ) je osamělá pískovcová skála asi 12m vysoká, ležící severně od hradu Buchova a dostaneme se k ní po červené značce vedoucí na Vlčák asi po 5-6 km nenáročné procházky lesem a loukami.

 
Celý článek...
 

Ostravský minisvět - Miniuni

Ostravský minisvět Miniuni - Akropolis

  V samém centru krajského města Ostrava, nedaleko výstaviště Černá louka můžete narazit na minisvět Miniuni. Tento svět miniaturních staveb vznikl v květnu roku 2004.

 
Celý článek...
 

Zámek Milotice

Zámek Milotice

  Romantický zámek s nádhernou zámeckou zahradou a přilehlým parkem nás přivítá v kraji vína na Moravském Slovácku asi 10km od Hodonína. Vstup do zámku nám připomíná, že původně byl zámek vodní tvrzí,

 
Celý článek...
 

Mikulov

Mikulov - náměstí

   Město Mikulov leží asi 20km západně od Břeclavi. Dominantou města je zámek na skále uprostřed města. Historie města sahá do 12. století, kdy zde byla založena trhová osada a již v 15. stol. byl Mikulov povýšen na město. Původně románský a později gotický hrad byl v 17.stol. přestavěn na zámek. Původní majitelé hradu byli Lichtenštejnové, ale od konce 16. stol. patřil hrad a později zámek Ditrichštejnům.

 
Celý článek...
 

Svatý Kopeček u Mikulova

Svatý Kopeček nad Mikulovem

   Svatý Kopeček u Mikulova je nepřehlédnutelnou dominantou, tyčící se nad městem Mikulov. Jde o jeden z vápencových kopců Pavlovských vrchů se strmými srázy a plochým vrcholem ( 363 m n.m. ).

 
Celý článek...
 

Sirotčí Hrádek

Sirotčí Hrádek

   Zřícenina hradu se nachází nad obcí Klentnice na severním okraji Stolové hory, asi 5km severně od Mikulova. Hrad byl postaven v 13. stol. rodem Wehingenů na dvou vápencových skaliscích.

 
Celý článek...
 

Kaple sv. Jana Sarkandera

Kaple svatého Jana Sarkandera

   Kaple sv. Jana Sarkandera se nachází v levém horním rohu Horního Olomouckého náměstí. Jednalo se původně o městské vězení a mučírnu. Posledním zde umučeným vězněm byl sv. Jan Sarkandr. Byl neprávem podezírán a obviněn z toho, že měl domlouvat vpád Polských kozáků na Moravu.

 
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Následující > Konec >>

Výsledky 378 - 390 z 401


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08