výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 
Vítejte na Výletníčku - najdete zde tipy na výlet na hrady a zámky nebo na dovolenou v ČR

Kaple Barborka

Barborka

  Barborka je barokní kaple, která ležící na sousedním kopci nedaleko hradu Buchlova ( asi 1km ). Spolu s hradem Buchlovem tvoří neodmyslitelnou kulisu Chřibů.

 
Celý článek...
 

Zámek Buchlovice

Zámek Buchlovice

  Buchlovský zámek se nachází několik kilometrů od hradu Buchlova ve stejnojmenné obci Buchlovice. Zámek byl postaven koncem 17.století, kdy hrad přestal vyhovovat soudobým ubytovacím nárokům pánů z Petřvaldu.

 
Celý článek...
 

Teplické skály

Teplické skály

   Teplické skály: Nacházejí se v sousedství Adršpašských skal. Kdo se nebojí chůze, může si udělat hezkou procházku, spojenou s návštěvou obou dvou skalních měst na jednu vstupenku. Přes Vlčí rokli vede spojnice mezi  Adršpachem a Teplickými skalami.

Teplické skály jsou poněkud jiného chatakteru než Adršpašské skály. Po většinu okruhu jdeme po docela schůdné cestě, která je místy vydlážděna kameny a jen ojediněle osázena schody.

 
Celý článek...
 

Hrad Buchlov

Hrad Buchlov

  Buchlovský hrad je viditelný z velké dálky od Zlína až po Kyjov. Neodmyslitelná kulisa horizontu na západě, součást Chřibů a dříve nebezpečných Buchlovských hor.

 
Celý článek...
 

České Budějovice

České Budějovice - radnice

   České Budějovice leží na soutoku řek Vltavy a Malše a jedná se o starobylé město, které založil český král Přemysl Otakar II. v roce 1265. Král si založením města a jeho podporou upevnil mocenské postavení v jižních Čechách. České Budějovice se v dávné době staly významnou zastávkou dálkových obchodních cest.

 
Celý článek...
 

Adršpašské skály

Adršpach

   Po celé staletí byla skalní města schována do hlubokého pralesa, který rostl mezi skalami. Až velký požár v 18. století otevřel tuto nádheru pískovcových skal světu.
  Skály se rozkládají na samém severu naší malé země. Vzhledem k tomu, že jsou Adršpašské a Teplické skály vzdálené asi 3km od sebe, můžete je projít jako jeden velký okruh.

 
Celý článek...
 

Hrad Hukvaldy

Hrad Hukvaldy

   Hrad Hukvaldy najdeme uprostřed lesů na Frydecko-místecku. Dnes zde najdeme již jen zříceninu kdysi velkého hradu Hukvaldy. Je to v kraji, ve kterém Leoš Janáček napsal hudbu k Lišce Bystroušce. Kdo toto místo navštíví, dovede pochopit klid a úžasnou inspiraci prostředím, které zde autor měl.

 
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 Následující > Konec >>

Výsledky 417 - 423 z 423


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08