výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Březen 2020 v Muzeu Šumperku

Tisk E-mail
Březen 2018 v Šumperku

  Muzeum Šumperk nás v březnu 2020 zve do muzea v Šumperku na výstavy, přednášky  ...

 
Program Muzea v Šumperku, Muzea Zábřeh,
Muzea Mohelnice, Památníku Adolfa Kašpara v Lošticích
a Lovecko-lesnického muzea v Úsově
www.muzeum-sumperk.cz

ŠUMPERK
Pondělí 2. března od 19 h v klášterním kostele
PRELUDIUM ALOISE MOTÝLA
MOTÝLI ŠUMPERK, PERMONÍK KARVINÁ
Na třetím koncertu 47. ročníku festivalu společně vystoupí úspěšné soubory Motýli Šumperk a Permoník Karviná. V řadách obou sborů v průběhu let stanuly více než tři tisíce zpěváků, s nimiž procestovaly řadu zemí po Evropě, USA a Asie. Jsou také pravidelnými úspěšnými účastníky významných domácích i zahraničních festivalů a soutěží. Perličkou je, že stejný repertoár, který nám Permoník Karviná představí během tohoto koncertu, zazní krátce poté i na jejich prestižním vystoupení v New Yorku. Festival se koná za finanční podpory Města Šumperka a Olomouckého kraje.            
Vstupné na sezení v předprodeji 100 Kč, v den akce 130 Kč

Neděle 8. března od 15 h ve velkém sále
ŠLÁGRPARÁDA: DUO JAMAHA
Tříhodinová taneční zábava ve společnosti nejúspěšnější hudební skupiny televizní stanice Šlágr! Přijďte se v prvním jarním měsíci pobavit a prožít pohodové odpoledne ve společnosti populárních hudebníků ze Slovenska.
Vstupné s místenkou 200 Kč


Středa 11. března od 19.30 h ve velkém sále
POKÁČ a PAVEL ČADEK
Písničkář Pokáč patří mezi zjevení české hudební scény. Debutové album 'Vlasy' mu vyneslo ocenění Platinová deska či nominaci na Objev roku v anketách Český Slavík a Ceny Anděl. Jeho druhé album 'Úplně Levej', které již stihlo získat Zlatou desku, to je ovšem zcela jiná písnička. Novou desku představí na jarním turné POKÁČOVO JARO 2020. Dorazte na zcela unikátní koncertní šňůru, která se nedá slovy popsat. To se musí zažít. Na úvod koncertu vystoupí špička českého cellofolku Pavel Čadek.
Vstupné 350 Kč v předprodeji, 400 Kč v den akce


Sobota 14. března od 8.30 h ve velkém sále
O POHÁR MĚSTA ŠUMPERKA 2020
23. ročník mezinárodní taneční soutěže ve standardních a latinskoamerických tancích za účasti párů z celé České republiky, Slovenska a Polska. Akci pořádá Dům kultury Šumperk, Klub tanečního sportu Šumperk a Taneční škola Olympia Šumperk za finanční podpory Města Šumperka, Olomouckého kraje a Pivovaru Holba.
Vstupné 150 Kč, děti do 10 let zdarma


                                
Sobota 14. března od 19.30 h ve velkém sále
KDYŽ MĚSTO TANČÍ
Účinkující: Swingový orchestr Bedřicha Pukovce, taneční mistr Jiří Hrubý, vystoupení aerobiku SK - D.V. ŠUMPERK a Lucie Cover Band. V úvodu plesu se uskuteční finále v latinskoamerických tancích „třídy B“ soutěže O pohár Města Šumperka. Vstupenky jsou slosovatelné, výherci obdrží ceny z bohaté tomboly.
Vstupné s místenkou 270 KčPondělí 16. března od 19 h v klášterním kostele
PRELUDIUM ALOISE MOTÝLA
KLÁRA GIBIŠOVÁ, ZUŠ ŠUMPERK
Závěrečný koncert 47. ročníku festivalu bude patřit devítileté úspěšné klavíristce Klárce Gibišové, která sbírá řadu ocenění a na pódiu udává tempo známým orchestrům. Měla možnost si zahrát na několika prestižních akcích a místech, například i v pražské Katedrále svatého Víta. Ke svému vystoupení si přizvala komorní pěvecký sbor ze Základní umělecké školy Šumperk. Festival se koná za finanční podpory Města Šumperka a Olomouckého kraje.
 Vstupné na sezení 100 Kč


Sobota 21. března od 19 h ve velkém sále
THE BACKWARDS – WORLD BEATLES SHOW
Kapela THE BACKWARDS se ve svém vystoupení představí s novým projektem BEATLES – SOLO YEARS. Na koncertu zazní kromě největších hitů slavné kapely průřez nejznámější songy jednotlivých členů kapely Beatles, které vznikly po rozpadu legendárního bandu. Strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles čeká na všechny návštěvníky koncertů kapely The Backwards.
Více informací na stránkách pořadatelů - www.topkoncerty.cz
 Vstupné na sezení za 310, 350 a 390 Kč
        
Pátek 27. března od 19 h ve velkém sále
KATAPULT
Neuvěřitelný reprezentační program provede posluchače celou dlouhou 45letou kariérou skupiny Katapult od nostalgických vzpomínek na mládí až do žhavé současnosti. Během jediného večera a samotného koncertu tak prostřednictvím stále živých písniček prožijí fanouškové spolu s kapelou díky emocionálnímu náboji celý život.
 Vstupné 310 Kč v předprodeji, v den akce 360 Kč


Sobota 28. března od 19 h ve velkém sále
BLUES APERITIV
Sedm bluesových kapel vs. porota! Muzikanti z Evropy soutěží o možnost hrát v hlavním programu 25. ročníku mezinárodního festivalu Blues Alive. Svého vítěze si vedle odborné poroty vyberou také diváci. Více na stránkách pořadatele bluesalive.cz.                                
Vstupné na sezení 130 KčPondělí 30. března od 19 h v klášterním kostele
MOTÝLI ŠUMPERK & MUSICA BOHEMICA
Na březnové části cyklu Klasika Viva přivítáme dětský pěvecký sbor Motýli Šumperk, se kterým vystoupí také soubor Musica Bohemica, jež kromě vlastních skladeb interpretuje například také hudbu historickou, zvláštní a ojedinělá je zejména jeho interpretace a zpracování hudby anonymní a lidové.                                      
 Vstupné na sezení 280 Kč / s kartou KPKV 220 Kč

PŘIPRAVUJEME
1.4.      VALERIE ZAWADSKÁ – MISTŘE, O ČEM SE NEVÍ?
4.4.      ŠUMPERSKÉ POMNĚNKY
16.4.    TOMÍK NA CESTÁCH: TUKTUKEM Z THAJSKA AŽ NA MORAVU
18.4.    JAZZOVÝ DÝCHÁNEK: PETER LIPA, ONDŘEJ RUML A DALŠÍ
19.4.    POHÁDKA ŠAŠULDA A SLUNÍČKO
21.4.    ART.BLOK
25.4.    CITRON – SUPI SE SLÉTAJÍ TOUR
3.5.      POHÁDKA O PEJSKOVI A KOČIČCE
7.5.      ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS
15.5.    PETRA JANŮ A KAPELA AMSTERDAM
17.5.    PRALESNÍ POHÁDKY


VÝSTAVY
4.3. - 29.3. Galerie Jiřího Jílka
JIŘÍ KRTIČKA – DO TICHA
Vernisáž k výstavě se uskuteční ve středu 4. března od 18 hodin.
Galerie je přístupná denně, stačí jen zazvonit na recepci Penzionu G, který nad galerií nabízí tříhvězdičkové ubytování. Výstavu i celý program galerie finančně podporuje Ministerstvo kultury ČR a Olomoucký kraj.


Březen 2020 v Jižním křídle DK Šumperk
VÝSTAVA PRACÍ ŽÁKŮ ZUŠ ŠUMPERK
Výstava objektů, kreseb a grafiky žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy v Šumperku.

PRO DĚTI        
Neděle 22. března od 10 h ve velkém sále
ZLATOVLÁSKA
Známá klasická pohádka podle předlohy J. K. Erbena. Setkáme se se známými postavami – zlým králem, kterému se dostává možnosti porozumět řeči zvířat, jeho sloužícím Jiříkem – jenž přes přísný zákaz ochutná kouzelného jídla, a proto je vyhnán do světa, aby vyhledal princeznu Zlatovlásku. Jiřík na své cestě za Zlatovláskou díky získané schopnosti porozumění všem hlasům a svému dobrému srdci získává řadu přátel. Hraje Divadlo POHÁDKA Praha.
                                                          Vstupné 70 Kč

Neděle 5. dubna od 10 h ve velkém sále
O PRINCEZNĚ MLSALCE
Humorná pohádka Vás zavede do království na straně jedné a do obyčejné chalupy na straně druhé. Hlavní postavou je princezna, která tak dlouho mlsala, až z toho onemocněla. Zatím v obyčejné chalupě spokojeně žije pracovitý mládenec, dokud ho nenavštíví rozcuchaná a neupravená Lenóra. To vše zpovzdálí sleduje vodník. A jak se to vše zamotá a rozmotá? To už se nechte překvapit. Dvě herečky a pružinové loutky Vám vše objasní. Hraje Divadlo z pytlíčku Praha.
                                                                Vstupné 70 Kč


Využijte možnosti POHÁDKOVÉ PERMANENTKY – při 3 zakoupených vstupenkách
máte 4. pohádku ZDARMA.


Více na: Šumperk

Umístìní: Olomoucký kraj

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08