výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Březnové procházky 2018 po Praze

Tisk E-mail
Únorové procházky 2017 po Praze

   Při březnových procházkách v Praze a okolí můžeme navštívit Vinohradské vily, vycházku s koncertem ...

 

 

PV - polodenní vycházka jednotné vstupné 90 Kč. Vycházky se konají při počtu nejméně 10 osob.

 3.3. Pražské věže aneb město z výšky – Prašná brána.Nový cyklus vycházek, který představuje město z neobvyklého pohledu. Sraz v 10.00 před Prašnou bránou ( směr ul. Na příkopě). Vstupné 80 Kč + zlevněné vstupné do věže 50 Kč, průvodkyně V. Králová.

 3.3. Pražské mosty I.
Na vycházce si připomeneme způsoby, jakými se překonávala řeka, budeme se věnovat současným mostům přes Vltavu i jejich předchůdcům, architektům a umělcům spjatým s těmito technickými stavbami. Všimneme si také nábřeží, např. pravděpodobnému místu, kde bylo objeveno tělo Jana Nepomuckého, kde stála 1. plovárna nebo jak byl realizován první přesun stojící stavby – kaple Máří Magdaleny v únoru 1956. Sraz ve 14.00 na Alšově nábřeží u sochy Josefa Mánesa. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.
 
4.3. Osmičky v naší historii: Smrt Jana Masaryka
10. 3. 1948 a další události po únorovém převratu. Sraz ve 14.00  u pomníku E. Beneše na Loretánském náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

10.3. Slavné vinohradské vily –
projdeme se částí Vinohrad, ukážeme a povíme si něco zejména o těchto vilách a také něco o jejich bývalých obyvatelích: Dryákova, Kotěrova, Šalounova vila a další. V Praze najdeme stále ještě řadu míst, kde si původní vilová zástavba dochovala svůj charakter krásu, kulturu a noblesu dřívějších období a kde jednotlivé vily osloví návštěvníka, kromě dnes už zjevně historické hodnoty – svou pohodlností, důkladností či účelností. Sraz ve 14.00 na stanici tram. č. 16 Orionka  Vstupné 80 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

11.3.Osmičky v naší historii:
Založení Nového Města pražského (listinou z 8. 3. 1348). Spojeno s prohlídkou Novoměstské radnice. Sraz ve 14.00  na nádvoří Novoměstské radnice.Vstupné 80 Kč průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

13.3. Bývalý piaristický areál na Novém Městě.
Společně se podíváme do historických prostor bývalého piaristického gymnázia (dnes VOŠ a SPŠ elektrotechnická F. Křižíka Na Příkopě 856/16 ), povíme si o historii tohoto řádu a seznámíme se i s dalšími objekty, které s piaristy souvisely ( kostel sv. Kříže). Sraz v 16.00 před kostelem sv. Kříže v ul. Na Příkopě ( proti  obchodnímu centru Myslbek). Vstupné 80 Kč, průvodkyně Mgr. J. Náprstková.

17.3.Zderaz – zmizelá a nová zástavba.
Obrázky a staré mapy nám připomenou jak se tato oblast proměnila. Kde stával hrádek krále Václava? A studánka? A Svatováclavské lázně? A kde byla namalována opona pro Národní divadlo? Pojďte se projít a všechno si to připomenout. Sraz ve 9.30 na Karlově nám.315/6, před Václavskou pasáží. Vstupné 80 Kč, průvodkyně H. Čenková

17.3.Osada Baba –
funkcionalistický unikát trochu jinak. Mimořádná lokalita z pohledu architektury je zajímavá ale také svými obyvateli, stavebníky jednotlivých vil. A tak kromě způsobu výstavby, vzhledu, typických prvků a architektů si tentokrát víc budeme povídat právě o obyvatelích, o jejich práci, osudech, rodinách. Sraz ve 14.00 na  stan. aut. č. 131 U Matěje. Vstupné 80 Kč, průvodkyně H. Čenková.

18.3.Bývalé pražské židovské ghetto – II. část Třídílný cyklus
, který nás provede hlavními židovskými památkami. V druhé části cyklu si prohlédneme Památník českých a moravských obětí šoa v Pinkasově synagoze i expozici dětských kreseb z Terezína. Poté projdeme Starým židovským hřbitovem, kde je pohřben slavný rabi Löw a v malebném seskupení se nachází na dalších 12 tisíc starobylých náhrobků. V závěru se podíváme do tzv. Obřadní síně, kde se seznámíme s židovskými pohřebními zvyky. Cyklus bude pokračovat vycházkou dne 22.4.2018 od 9.30. Na akci můžete přijít i samostatně, bez návaznosti na první díl. Sraz v 9.30 před Staronovou synagogou. Vstupné 80 Kč + vstupné do objektů se  slevou 95 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.

18.3. Kamenný most pražský -
z Malé Strany na Staré Město. Připomeneme si některé detaily stavby, úprav pro dopravu i řady rekonstrukcí Karlova mostu, včetně některých staveb spojených s mostem. Cestou na druhý břeh se zastavíme u zbylých soch a sousoší, vzpomeneme na objednavatele, autory, případně předchůdce současných děl, která zdobí Karlův most. Připomeneme si skutečný život i legendy spojené s jednotlivými světci. Sraz ve 14.00  u Malostranských mosteckých věží na malostranském konci Karlova mostu. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing.  L. Prokůpková.

18.3. Vycházka s koncertem.
Prohlídka hotelu International a následující koncert skupiny BASKETLES – BEATLES REVIVAL v hlavním sále hotelu.  Akce začíná vycházkou v 17.00 a pokračuje koncertem od 18.30. Máme ještě několik volných míst, vstupné 480 Kč na obě akcedohromady( vycházka i koncert), můžete se hlásit na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo 721 769 586

19.3. Podvečerní  pondělky na Pražském hradě –
hrad v době románské.  Nový cyklus procházek, během kterých projdeme historií hradu od 9. do 20. století. Sraz v 16.30 na prvním hradním nádvoří u Matyášovy brány. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr.E. Havlovcová.

20.3. Slavné i tragické okamžiky v životě panovnických dynastií
– narození, korunovace, vojenská vítězství, úmrtí, pohřby aj. Budeme si povídat např.  o korunovaci  i pohřbu Karla IV., zmíníme se o narození Václava IV. a jeho dětské korunovaci, o tom, co se přihodilo během korunovace Jiřího z Poděbrad,  dále např. o rovněž dětské korunovaci Ludvíka Jagellonského, jak probíhal pohřeb Rudolfa II., zmíníme se také o slavné korunovaci Karla VI. nebo o  korunovaci jeho dcery Marie Terezie a o mnoha dalších. Přednáška se koná od 16.30 v prostorách Klubu za starou Prahu v Juditině věži Karlova mostu (menší ze dvou věží na malostranské straně).Pořádáno ve spolupráci s Klubem Za starou Prahu.  Vstupné 80 Kč/ členové KZSP 20 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová

22. 3. Mezi Pankrácem a Budějovickou.
Nejen ty, kterým se líbily nedávné vycházky po Pankráci a Budějovickém náměstí, zveme na další společné putování, jež nás tentokrát zavede do oblasti mezi již navštívenými místy. Projdeme se několika odlišnými sídlištními celky a mj. také vzpomeneme na řadu osobností i atraktivních míst v Čechách a na Moravě. Sraz v 16.00 na prostranství před OC Arkády Pankrác (nad stanicí metra Pankrác).Vstupné 80 Kč, průvodce Mgr. Lukáš Nekolný

24.3 Z Dobešky do Braníka k Dominikánskému dvoru
- cestou si ukážeme dvojvilu od arch. Ludvíka Hilgerta, Dvořákovu vilu, kterou navrhl arch. Jan Kaplický ještě před svou emigrací do Velké Británie v roce 1968. Dále bude naše vycházka pokračovat přes Branické skály kolem Maroldovy vily, ke kostelíku Českobratrského evangelického sboru a dále kolem kostela sv.Prokopa od Rudolfa Vomáčky až k Dominikánskému dvoru z konce 17. století. Sraz ve 14.00 na zastávce autobusu č.124 Dobeška - (zastávka autobusu je naproti Poliklinice Budějovická a odjíždí ve 13.39 a 13.54). Vstupné 80 Kč, průvodkyně M.Cimplová
 
25.3. Osmičky v naší historii:
Osobnost a rodina primátora Václava Bělského ( nar. 5. 3. 1818). Sraz u Prašné brány. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

31.3.Zaniklé Podskalí.
Osada Podskalí padla za oběť asanci. Jak vlastně zástavba vypadala,  co tady zůstalo, jak a kdy se vše proměnilo – to si připomeneme s obrázky, mapkami a na závěr společnou návštěvou výstavy v Podskalské celnici, kde si prošlou trasu ukážeme na krásném modelu Podskalí. Sraz ve 14.00 u sochy Františka Palackého na Palackého nám.Vstupné 80 Kč + vstupné do Podskalské celnice 60/30 Kč , průvodkyně H. Čenková.

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08