výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Červencové procházky 2019 po Praze

Tisk E-mail
Únorové procházky 2017 po Praze

   V červenci 2019 se můžeme v Praze vydat na Karlův most, Pražský hrad ...

 

6.7.Polodenní vycházka – Měsíčním údolím .

Naše vycházka začne v Poříčí nad Sázavou, kde půjdeme kolem krásného románského kostela sv.Petra a Pavla. Potom se vydáme údolím Konopišťského potoka, kterému se říká Měsíční údolí. Nachází se zde nejstarší trampská osada, která byla založena roce 1924. Dále budeme pokračovat parkem kolem Konopišťského zámku až na nádraží v Benešově. Trasa dlouhá cca 12 km. Nezapomeňte na sportovní obuv. Sraz v 8.50 ve stanici metra Roztyly (dole u příjezdu vlaků) (autobus odjíždí v 9.20 z nástupiště č.1). Mobil na průvodkyni 607 911 151. Vstupné 120 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

 

8.7. Co vyprávějí sochy na Karlově mostě? podvečerní procházka.

Podvečerní procházka se bude věnovat nejen sochařské výzdobě mostu, ale i jeho historii a zajímavostem. Sraz v 18.00 u sochy Karla IV. na Křížovnickém náměstí - náměstí na staroměstské straně Karlova mostu. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.


11.7. Zajímavosti Pražského  hradu - podvečerní procházka .

Povíme si o tom,  jak hrad vypadal za Přemyslovců, kde je nejstarší hradní kostel, jak se tady promítla doba Karla IV. nebo o stavební aktivitě v době vlády Rudolfa II. Sraz v 18.00 před Jízdárnou Pražského hradu. Pozor – počítejte s kontrolou při vstupu do Pražského hradu.Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E.  Havlovcová.

 

13.7  Polodenní vycházka  Šárkou.

Procházka Horní a Dolní Šárkou až k Podbabě. V případě nepříznivého počasí uděláme kratší trasu. Dobré boty, trasa cca 5-6 km. Sraz v 10.00 na stan. aut. č. 131 U Matěje - jede z Hradčanské, druhý konec je na Bořislavce. Mobil na průvodkyni  737 428 090.Vstupné 120 Kč -  polodenní vycházka, průvodkyně Mgr. J. Náprstková.

 

14.7.Osobnosti Malé Strany.

Během vycházky si připomeneme osobnosti, které žily a pracovaly na Malé Straně. Zjistíme, kde se narodil Jan Neruda, pobývala Ema Destinnová, jak skončil rod Smiřických, kde stál dům, který dostal Kilián Ignác Dientzenhofer jako svatební dar a kde stojí ateliér sochařky Hany Wichterlové. Navštívíme malostranský fotoateliér Josefa Sudka, kde právě probíhá výstava jeho netypických prací. Sraz ve 14.00 na zastávce Malostranské náměstí tramvají 12, 20, 22 a 23. Vstupné 80 Kč + 10 Kč vstupné do ateliéru Josefa Sudka, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

 

18.7. Podoba Prahy v době I. republiky -  Ořechovka .

V okolí barokní usedlosti J. K. Bořkase zrodila ve 20. století vilová čtvrť podle návrhů architektů J. Vondráka a J. Šenkýře. V stylově jednotném zahradním městě vznikla umělecká kolonie - vily od P. Janáka pro E. Fillu, B. Kafku, od O. Novotného pro V. Špálu, dále vily B. Hypšmana, J. Vondráka i  pozoruhodný komplex Výzkumného ústavu cukrovarnického od Josefa Záruby-Pfeffermanna. Pojďte se s námi projít a současně se něco dozvědět!Sraz v 17.00 na stanici Ořechovka tramvaje 1,2 (směr z centra). Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.

 

20.7.Podvečerní vycházka kolem Vltavy s návštěvou některých ostrovů.

Horké letní dny přímo lákají, abychom zamířili k vodě, i když třeba jen na procházku. Od Výtoně budeme sledovat Vltavu po proudu a zajímat nás budou i ostrovy, kolem kterých projdeme. Sraz v 18.00 před Poskalskou celnicí na Výtoni. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

21.7. Modřany.

Navštívíme někdejší předměstí a dnes jednu z nejlidnatějších městských částí Prahy. Připomeneme si historii místa a kostela Nanebevzetí Panny Marie, zajímavou moderní křížovou cestu, pomník připomínající obléhání Prahy Prusy, nedávný nález pokladu mincí a mnoho dalšího. Sraz v 10.00  na zastávce tramvají 3 a 17 Nádraží Modřany. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

 

27.7.Polodenní vycházka z Dobřichovic do Mníšku pod Brdy.

Vycházka z Dobřichovic přes oblíbené poutní místo Skalku, kde si prohlédneme poutní barokní kostelík sv.Máří Magdaleny od Kryštofa Dienzenhofera, obnovený s poustevnou včetně kaplí křížové cesty. Dále budeme pokračovat cestou do Mníšku pod Brdy, kde naši vycházku zakončíme. Trasa cca 9,8 km, vezměte si sportovní obuv. Sraz v 8.20 na Hlavním nádraží u pokladen. Vlak odjíždí v 8.50. Mobil na průvodkyni 607 911 151. Vstupné jednotné 120 Kč, průvodkyně M.Cimplová

 

28.7.Polodenní vycházka do Dobříše.

Dnes navštívíme město Dobříš, které bylo v minulosti nazýváno městem rukavic, včetně návštěvy anglického parku. Naší vycházku začneme prohlídkou Mírového náměstí, na kterém se nachází několik krásných historických budov s velmi zajímavými příběhy. Odtud budeme pokračovat kolem zámku a francouzské zahrady do anglického parku, který se rozkládá na březích zátoky Huťského rybníka a Chotobušského potoka. Původně byl tento park pouze ohrazenou panskou bažantnicí, před rokem 1816 byl přeměněn na přírodně krajinářský park. Zde si prohlédneme tzv. Čertův most, který byl postaven ze strusky – odpadu vznikajícího při výrobě železa a z některých výhledů uvidíme i hrad Vargač, který nechal přestavět Karel IV. kolem roku 1340. Trasa dlouhá cca 7 km, vezměte si sportovní obuv. Sraz v 8.40 na autobusovém nádraží Na Knížecí – stanoviště autobusů č. 7, autobus odjíždí v 9.00. Jednotné vstupné 120 Kč (polodenní vycházka). Mobil na průvodkyni 607 911 151, průvodkyně M.Cimplová

 

30.7. Podvečerní procházka Vyšehradem.

Připomeneme si nejvýznamnější momenty v dějinách Vyšehradu. Stihneme ještě otevřený hřbitov, kde se zastavíme u hrobů našich velikánů. Sraz v 17.30 před chrámem sv. Petra a Pavla. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.


Na stránkách www.portapraga.cz naleznete program procházek, výletů i další akce agentury. Polodenní vycházka jednotné vstupné 120 Kč, vycházka se koná při počtu nejméně 10 osob.


Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08