výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Červnové procházky 2021 po Praze

Tisk E-mail
Únorové procházky 2017 po Praze

   Během června 2021 se v Praze uskuteční pár procházek, na které jsme srdečně zváni ...

 

 
Stát se může cokoliv a prosím, abyste si vždy ověřili, zda a za jakých podmínek se akce koná a  to na www.portapraga.cz nebo napište na mail Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

  Vycházka jednotné vstupné 80 Kč, polodenní vycházka jednotné vstupné 120 Kč. Vycházky se konají při počtu nejméně 10 osob, maximální počet osob na jedné vycházce určí průvodce

POZOR- situace se v souvislosti s epidemií může měnit. Nebude povolen daný počet lidí jako v době, kdy se zpracovával program, bude potřeba mít test, očkování apod. Nejsme schopni říci, jaká bude situace. 

 

 6.6. 2021 Praha a její řeka.

Projdeme se po nábřeží a připomeneme si vše, co se týká Vltavy- mosty, významné stavby, plovárny aj. Sraz v 16.00 u sochy Palackého na Palackého náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

 

12.6.2021 Nejen Jan Blažej Santini…


Na řadě míst v pražských ulicích se setkáváme se jménem Jana Blažeje Santiniho-Aichela, který pocházel z kamenické a zednické dynastie. Právě místa spojená s ním, jeho příbuznými a osobami spřízněnými s rodinou si připomeneme během naší procházky. Sraz ve 14.00 na Pohořelci u pomníku hvězdářů (stanice tram 22). Vstupné 80 Kč, průvodkyně Ing. L. Prokůpková.

 

13.6.2021 Královská zahrada nás vítá....

Po dlouhé odmlce se opět podíváme do tohoto skvostu mezi pražskými zahradami. Povíme si o historii i významných osobnostech, spojených se zahradou. Sraz ve 14.00 u vchodu do zahrady, od zastávky tramvaje č. 22 Královský letohrádek. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

17.6.2021. Náměstí a náměstíčka - od Křížovnického nám. až na náměstí Curiových.

Historie míst, významné stavby, osobnosti aj. Sraz v 16.30 u sochy Karla IV. na Křížovnickém náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

 

19.6.2021 Polodenní vycházka – Ze Žvahova přes Dívčí hrady do Prokopského údolí a zpět.


Tentokrát pojedeme pražským motoráčkem přes vysoké mosty pražského semeringu do stanice Žvahov a dále budeme pokračovat přes Dívčí hrady, kde se zastavíme u výběhu koně převalského a pak budeme pokračovat v cestě do Jinonic kolem kostelíka sv.Vavřince z 11.století na Butovické hradiště a dále Prokopským údolím až do Hlubočep. Cestou si ukážeme např., kde stával kostelík sv.Prokopa a poustevna, navštívíme hlubočepské jezírko, povíme si něco o pražském semeringu a plno jiných zajímavostí. Trasa dlouhá cca 9 km, vezměte si sportovní obuv. Sraz v 8.15 u pokladen na Hlavním nádraží, vlak odjíždí v 8.39 OS 7750 Jednotné vstupné 120,- Kč (polodenní vycházka). Mobil na průvodkyni 607 911 151, průvodkyně M.Cimplová.

 

20.6.2021 Parky pod Pražským hradem.


Při procházce navštívíme méně známé parky Prahy 6, např. park Marie Terezie. Připomeneme si bývalý vojenský hřbitov pod barokní hradbou a také historické i zcela současné stavby a pomníky, např. pomník štábního kapitána Václava Morávka. Sraz ve 14.00 na Pohořelci u pomníku hvězdářů (stanice tram 22). Vstupné 80 Kč, průvodkyně Ing. L. Prokůpková.

 

26.6.2021 Polodenní vycházka – Z Roztok Tichým údolím do Únětic.

Roztokám náleží titul nejstaršího vilového letoviska v okolí Prahy. Rozhodujícím podnětem pro rozvoj území bylo zprovoznění Severní státní dráhy Praha-Drážďany v roce 1851. Železnice zásadně změnila život do té doby poklidného venkova. Hlavní proud nové výstavby se koncentroval stranou od jádra vesnické zástavby v údolí Únětického potoka, které bylo od konce 19. století nazýváno Tichým údolím. Majitelé letních vil patřili mezi vyšší střední třídu, byli to především pražští obchodníci a továrníci židovského původu, z nichž velká většina nepřežila holocaust. Zde si ukážeme některé slavné vily a budeme pokračovat krásným Tichým údolím až do Únětic, kde se můžeme občerstvit v Únětickém pivovaře a také zde naši vycházku zakončíme. Vycházka je dlouhá cca 10 km. Sraz v 8.25 u pokladen na Masarykově nádraží. Vlak odjíždí v 8.42 OS 9620 Telefon na průvodkyni 607 911 151. Vstupné jednotné 120,- Kč, průvodkyně M.Cimplová.

 

27.6.2021 Astrologie a založení Nového Města v r. 1348.


Zakladatel Nového Města český král Karel IV. naplánoval nové osídlení tak, aby pět hlavních kostelů tvořilo v půdorysu kříž. Tento symbol měl být zárukou šťastného fungování města v době jeho založení i v budoucnosti. My si povíme o založení Nového Města a představíme si i některé z těchto kostelů. Sraz ve 14.00 před klášterem Na Slovanech ( v Emauzích), čekejte prosím hned za ohradní zdí zahrady kláštera. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08