výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Červnové procházky 2022 po Praze

Tisk E-mail
Únorové procházky 2017 po Praze

   Během června 2022 se v Praze uskuteční pár procházek, na které jsme srdečně zváni ...

 

 


9.6. Vrtbovská zahrada

Prohlídka jedné z nejkrásnějších barokních zahrad Prahy s důrazem na šlechtické i umělecké osobnosti, které se kolem výstavby a existence zahrady pohybovaly. Sraz v 16.30 u vstupu do zahrady v Karmelitské ulici 25, Malá Strana. Vstupné na vycházku 80 Kč+ do zahrady 120 /95 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

11.6. Emauzy – klášter slovanských benediktinů

Založení jednoho z nejvýznamnějších pražských klášterů bylo spojeno s osobou Karla IV a byl to také jediný církevní areál, který Karel IV. založil a byl dokončen ještě do jeho smrti. Klášter byl vysvěcen o velikonocích v roce 1372 za účasti panovníka. Pojďte se s námi podívat do interiérů tohoto zajímavého objektu. Sraz v 11.00 před vstupem do objektu z Vyšehradské ul. - od Karlova náměstí. Vstupné 80 Kč + vstupné do objektu 60/40 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

12.6. Podvečerní procházka exteriéry Pražského hradu bez vstupů do objektů

Projdeme se podvečerním hradem, od prvního hradního nádvoří až k Jiřskému náměstí a budeme se povídat o tom, jak vypadal hrad v různých historických dobách, která období byla pro něj neslavnější a naopak, kdy stál mimo hlavní zájem českých panovníků. Sraz  v 17.00 u Obrazárny Pražského hradu, za Lvím dvorem - spojení tram č.22 Pražský hrad. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

 

14. 6. Zaniklé osady na území Prahy - Bubeneč (Přední Ovenec)

Obec je prvně zmiňována ve 12. století. nicméně legenda její založení dává do souvislosti s blahoslaveným Hroznatou. Až do začátku 20. století to byla spíše venkovská oblast, která teprve v roce 1904 získala status města.  Sraz v 16.00 na stanici autobusu č. 131 u metra Hradčanská (za kolejemi proti prodejně tabáku). Odtud jede bus jednu stanici na Sibiřské náměstí.Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

16.6. Prohlídka firmy Herbadent a okolí 

Jedná se o českou firmu s tradicí od roku 1897. Tato firma se zabývá unikátní klinicky ověřenou bylinnou recepturu pro zdravá ústa. Dochází zde ke spojení léty prověřené léčivé síly přírody s moderními technologiemi dentální hygieny - od produktů dentální hygieny, po kartáčky, pečující koupele až po medicinální vína. (Možnost nákupu některých produktů). Pozor – omezený počet osob na tuto akci, je třeba se předem přihlásit na mail Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny a vyčkat na potvrzující mail z naší strany. Sraz  ve 14.30 na zastávce tramvaje "Plzeňka" (tram. č. 4, 5, 12 a 20). Vstupné 100 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

 

18.6. Polodenní vycházka – Ze Žvahova přes Dívčí hrady do Prokopského údolí a zpět

Pojedeme pražským motoráčkem přes vysoké mosty pražského semeringu do stanice Žvahov a dále budeme pokračovat přes Dívčí hrady do Jinonic kolem kostelíka sv.Vavřince z 11.století na Butovické hradiště a dále Prokopským údolím až do Hlubočep. Cestou si ukážeme např., kde stával kostelík sv.Prokopa a poustevna, navštívíme hlubočepské jezírko, povíme si něco o pražském semeringu a plno jiných zajímavostí. Trasa dlouhá cca 9 km, vezměte si sportovní obuv. Sraz v 8.10 u pokladen na Hlavním nádraží, vlak odjíždí v 8.42. Jednotné vstupné 120 Kč (polodenní vycházka). Mobil na průvodkyni 607 911 151, průvodkyně M.Cimplová.

 

19.6. Kryštof Dientzenhofer na Malé Straně

 Během vycházky si připomeneme kořeny stavitelského rodu Dientzenhoferů, příchod Kryštofa do Prahy, jeho práci, rodinu i místo posledního odpočinku v době 300letého výročí jeho úmrtí. Sraz v 10.00  mezi věžemi na malostranské straně Karlova mostu. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

 

21.6. Za historií bankovních budov s návštěvou výstavy  Lidé a peníze.

Během procházky navštívíme prostory České národní banky, kde si prohlédneme výstavu Lidé a peníze, která byla nedávno nově upravena. Výstava, která se nalézá v bývalém trezoru Živnostenské banky, nabízí unikátní pohled na historii peněz a předkládá ucelený vývoj měny a financí na našem území. Můžeme se seznámit s platidly, padělky a ukázkami ochrany peněz, dále jsou v expozici připraveny audiovizuální programy, prezentace, můžeme si potěžkat cihlu zlata či zkontrolovat pravost bankovek.  Po prohlídce výstavy budeme pokračovat vycházkou ulicí Na Příkopě, abychom si prohlédli hlavní bankovní a finanční budovy.Pozor – omezený počet osob na tuto akci, je třeba se předem přihlásit na mail Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny a vyčkat na potvrzující mail z naší strany. Sraz ve 14.40 před budovou České národní banky, ul. Na Příkopě. Vstupné na výstavu je zdarma, na vycházku, která navazuje na výstavu, je vstupné 80 Kč, akce nelze oddělit, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová .

 

26.6. Zaniklé osady na území Prahy - Krteň

Obec na královské cestě z Karlštejna byla v majetku panovníků od raného středověku. Bohužel se tudy přehnala švédská vojska a z celé vsi zůstal stát jen kostel sv. Jana a Pavla se vzácnými freskami z 13. století. Je přístupný jednou v roce při pouti na den těchto svatých, která se letos koná v neděli 26. 6. Sraz ve 14 hodin na stanici metra B Stodůlky -  východ směr Britská čtvrť (část trasy úvozovou poutní cestou). Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.
 

28.6. Ungelt- bývalý kupecký dvorec

Jeho historie, stavební osudy domů, které ho tvoří a další zajímavosti. Sraz v 16.30 před domem U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08