výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Den Země v Zoo Brno

Tisk E-mail
Brno běh zoologickou zahradou

 ZOO Brno - nás zve na Den Země, která proběhnou v sobotu 21. dubna 2018. Můžeme se těšit na program spojený s informacemi o přírodě.

 

 

„Na několika stanovištích nachystají studenti Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně zábavné hry a úkoly pro zájemce všech věkových kategorií. Soutěžit budeme od 13 do 17 hodin,“ řekla vedoucí útvaru vzdělávacích programů Zoo Brno Jana Galová.

Ve 13 hodin také oznámíme výsledky pěvecké soutěže ke kampani Silent Forest. Tu vyhlásila Evropská asociace zoologických zahrad a akvárií. Kampaň poběží do roku 2019 a jejím úkolem je přispět k záchraně zpěvných ptáků v jihovýchodní Asii.

„Každý den mizí z lesů této části Asie velké množství zpěvných ptáků. Obvykle se stávají předmětem obchodu, ať už za účelem chovu, tak pro účast na pěveckých soutěžích. V malých klíckách, ve kterých jsou ptáci drženi, z nich mnoho nepřežije více jak několik dní. Ty nejžádanější druhy již z některých ostrovů zcela zmizely a ocitají se tak na pokraji vyhubení,“ vysvětlila Galová.

Letos se do kampaně se svými vzdělávacími aktivitami zapojila i Zoo Brno. Kromě toho také chováme jeden ze stěžejních druhů celé kampaně – majnu Rothschildovu (Leucopsar rothschildi). Jedná se o endemický druh ostrova Bali, který v 90. letech 20. století z přírody v důsledku lovu téměř vymizel. Všichni jedinci žijící v současnosti ve volné přírodě jsou výsledkem repatriace majn odchovaných v lidské péči v zoologických zahradách. Odborníci z IUCN (Mezinárodní svaz ochrany přírody) v současné době vytváří strategická plán in situ i ex situ ochrany tohoto kriticky ohroženého druhu. Součástí plánu je i posílení protipytláckých kontrolních hlídek v lokalitách repatriace.

 

 Více: ZOO Brno:

Umístìní: Jihomoravský kraj

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08