výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Divadelní jaro na Kašperku

Tisk E-mail
Červenec 2020 na Kašperku

   Hrad Kašperk nás zve na divadelní jaro - 21.- 23.4., 28. - 30.4., 19. - 21.5.2022 .

 

 

 Spolek Kašpar nejprve v dubnu představí dvě hry z tzv. Leenanské trilogie od britského autora irského původu, Martina McDonagha. Půvab této trilogie tkví v tom, že ač se příběhy prolínají místně i časově, dokáže každá z her existovat i zcela samostatně, bez znalosti těch dalších. Ovšem s ní si zase lépe složíte mozaiku zajímavých typů vesnických obyvatel.

První můžete vidět Krásku z Leenane, jež bude uvedena během tří večerů od 21. do 23. dubna. V komorním dramatu hře s prvky komedie i tragického příběhu z irského venkova hrají Irena Kristeková, Milena Steinmasslová, Štěpán Coufal a Daniel Pivoda Ondráček.

Druhé představení ze zmíněné trilogie, Lebku z Connemary, Kašpaři uvedou ve dnech 28. – 30. dubna. Komorní příběh z drsného irského venkova se kromě jedné hřbitovní scény odehrává v příbytku Micka Dowda, jehož hraje Tomáš Karger. Spolu s ním dále hrají Kristián Stolařík, Jelena Juklová a Jan Meduna.

Jarní divadelní sérii na Kašperku završí pozoruhodná inscenace Kytice, klasiky Karla Jaromíra Erbena. Ve dnech 19. – 21. května si nenechte ujít její premiérové uvedení na Kašperku, v níž uvidíte Jakuba Špalka a Jana Potměšila.

Všechna představení začínají vždy od 19.00 hod.
Brána hradu bude veřejnosti otevřena minimálně hodinu předem. Z hlavního parkoviště je Kašperk vzdálen 1,5 km, je třeba počítat s minimálně dvacetiminutovou procházkou. V prostorách nádvoří se lze občerstvit a lesní úsek cesty bude při návratu osvětlen. Vzhledem k výhodě nové scény je možné hrát za jakéhokoliv počasí. Prostor je navíc vytápěn.

Vstupenky v předprodeji lze zakoupit z pohodlí domova, a to z webových stránek hradu, www.kasperk.cz. Eventuálně je možné získat i na místě, ovšem vzhledem k omezené kapacitě sálu doporučujeme jejich pořízení s předstihem.

Více zde: Kašperk

Umístìní: Plzeňský kraj

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08