výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Jarní mláďata v zoo Jihlava 2013

Tisk E-mail
Jarní mláďata v zoo jihlava

   Zoo Jihlava nás zve k návštěvě a láká nás na jarní přírůstky, které obohatily výběhy zvířat - např. lamy, lemura, tygra  sumaterského...

 

 

Nejen nedávno otevřená expozice Australské farmy s novými druhy zvířat, ale i jarní mláďata čekají na návštěvníky v jihlavské zoo.

Zoo Jihlava

 Mládětem se chlubí zebry damarské (Equus quagga burchelli) - malý hřebeček spatřil světlo světa 10. dubna.

První krůčky už podniká také malý lemur kata, narozený 10. března a na ostrov se s rodiči vydávají i dvojčata lemurů černých (narozena také 10. března).
   

 

Raduje se i tříletý sameček pandy červené (Ailurus fulgens fulgens), který se po dvou letech strávených v Jihlavě dočkal partnerky. Roční samička Nangwa přicestovala 13. dubna z belgické Zoo Plackendael. Obývají společný výběh naproti asijské zahradě vedle levhartů a pokud si padnou do oka, mohli by se chovatelé v Jihlavě dočkat mláďat.

 Kromě kůzlátek koz kamerunských v africké vesnici Matongo a jehňátek ovcí valašských, která se přestěhovala do nové australské expozice, jsou k vidění například dvě mláďata u lam guanako (Lama guanicoe). Samička se narodila už 9. ledna, mladší sameček 16. dubna.


Zoo Jihlava
Zoo Jihlava

 Rušno je také v pavilonu šelem u expozice tygrů sumaterských (Panthera tigris sumatrae) – matka Suma téměř každý den vynáší své měsíční mládě do vnitřní ubikace na obdiv návštěvníkům. Malý tygřík zatím neurčeného pohlaví se narodil 28. března, v jihlavské zoo po dlouhých dvaceti letech.

Zoo Jihlava je otevřena každý den včetně víkendů a svátků, od 1. května se prodlužuje otevírací doba od 8:00 do 18:00 hodin. V průběhu května bude navíc připravena pro všechny návštěvníky soutěž o ceny.
 

foto: zoo Jihlava

 

Odkazy: ZOO Jihlava

Umístìní: Vysočina

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08