výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Jarní přírůstky v zoo Jihlava

Tisk E-mail
Jarní přírůstky v zoo Jihlava

   ZOO Jihlava se raduje z prvních jarních mláďat - najdeme zde mláďata lemura kata, ovce valašské nebo kozy kamerunské.

 

 

V expozici lemurů kata (Lemur catta) v africké vesnici Matongo jsou k vidění zatím dvě mláďata – první se narodilo 10. března, druhé 18. března.

Lemur kata

  Březost u lemurů trvá přes čtyři měsíce, mláďata jsou pevně zavěšena za srst matky na břiše po dobu zhruba dvou týdnů, potom se usadí na matčině hřbetě.

Asi ve třech týdnech začínají podnikat první samostatné krůčky. Matka mládě kojí asi tři měsíce, zcela samostatné je ve věku šesti měsíců.

  

 

Zvídaví návštěvníci mohou spatřit dvě mláďata také u lemurů černých (Eulemur macaco macaco). Světlo světa spatřili 10. března a jsou to dvojčata zatím neurčeného pohlaví.

Jedenáctiletý otec mláďat pochází z portugalské Zoo Lisbon, o dva roky mladší matka se narodila v olomoucké zoo. V Jihlavě se sešli v roce 2008 a odchovali již šest mláďat.

 

 

Mezi jarními mláďaty nechybí ani jehňátka ovcí valašských 

 

Ovce valašská
nebo
 
Koza kamerunská

 kůzlátka koz kamerunských.

 

 

Odkazy: zoo Jihlava

Umístìní: Vysočina

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08