výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Kosmani v brněnské zoo

Tisk E-mail
Kosmani z brněnské zoo

   Zpráva z 13.2.2012: zoo Brno - dvě mláďata kosmana zakrslého se narodila v brněnské zoologické zahradě. Za poslední rok a půl jsou to třetí dvojčátka této malé opičky, která v Zoo Brno přišla na svět.

 

 

Návštěvníci mohou kosmany zakrslé vidět v expozici Tropického království.

Brněnská zoo chová dva druhy kosmanů, a to kosmany zakrslé a bělovousé. 
O dvojčata, která se narodila v neděli 12. 2. 2012, pečují nejen rodiče, ale i ostatní členové opičí skupiny, a to tak, že je střídavě nosí na svém těle.

 Vidět mláďata ale není tak úplně jednoduché. Dospělý kosman váží v průměru 120 gramů, novorozené mládě pouhých 15 gramů. Při troše trpělivosti se Vám to ale podaří. 

Po narození mláďata kosmanů pijí mateřské mléko, později se živí speciální kaší, ovocem, zeleninou, moučnými červy a sarančaty. Lahůdkou, na které si tato zvířata pochutnají nejvíc, jsou banány a hrozny.

Kosmani Brno

 

Kosman zakrslý, kterým pochází z Amazonie, váží 100–150 g a měří asi 30 cm, z toho skoro 20 cm připadá na ocas. Jde o nejmenší žijící druh opice na světě a je vyhledávaným cílem návštěvníků zoologických zahrad nejen pro svou velikost, ale také pro svoji roztomilou podobu. V přírodě tato zvířata žijí v tropických pralesích, kde „rodince“ kosmanů stačí na celý život jeden strom. 
V přírodě se kosmani dožívají zhruba osmi až devíti let, v lidské péči i patnácti.

 

foto: zoo Brno

 

Odkazy: ZOO Brno

Umístìní: Jihomoravský kraj

 

   

 

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08