výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Květen 2018 v Šumperku

Tisk E-mail
Březen 2018 v Šumperku

  Dům kultury Šumperk nás v květnu 2018 zve na koncerty, přednášky, výstavy i divadlo pro děti.

 
DŮM KULTURY ŠUMPERK, s. r. o.
Fialova 3, 787 01 Šumperk, tel: 583 214276, tel./fax: 583 214287
tel.č. předprodeje vstupenek: 583 214279 /od 14 do 18 h/
e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , www.dksumperk.cz, www.bluesalive.cz

Pátek 4. května od 19.30 h ve velkém sále
* ALKEHOL, DW8, SEPTIC PEOPLE

Populární rocková skupina Alkehol společně s jesenickou předkapelou DW8 a plzeňskými Septic People dostanou svým živelným vystoupením diváky pořádně do varu.
                                  Vstupné 250 Kč v předprodeji, 300 Kč v den akce


Čtvrtek 10. května od 17 h v G-klubu Šumperk
* LÉČENÍ TRADIČNÍ ŠAMANSKOU MEDICÍNOU

Šumperská lékařka Ivana Wurstová uvede cestopisnou přednášku o propojení západní a tradiční šamanské medicíny. Návštěvníci se dozvědí více o jejích zkušenostech z cesty po Peru a jak spojuje různé pohledy na nemoc při léčení svých pacientů.
                                            Vstupné 30 Kč


Úterý 15. května od 17 h v G-klubu Šumperk
* JAK ŠEL ČAS S VISTAFILMEM

Šumperský rodák Lubomír Hlavsa se 25 let úspěšně pohybuje v oboru dokumentární a hrané televizní tvorby nejen se svou společností Vistafilm, a to i ve spolupráci s Českou televizí. Můžete se těšit na besedu spojenou s promítáním zajímavých scén ze snímků Jan Hus – Cesta bez návratu, Pod ochranou Žerotínů nebo Poslední útěk Jeronýma Pražského.
                                            Vstupné 30 Kč

Pátek 18. května od 19.30 h ve velkém sále
* STRACENÉ RÁJ

Vtipem a pohodovou atmosférou bude sršet koncert hanácké kapely. Určitě zazní hity jako Nečoché, Turistická nebo Trávnikář.
                         Vstupné 190 Kč v předprodeji, 230 Kč v den akce


Čtvrtek 24. května od 19 h na jevišti velkého sálu
* Koncert na jevišti: VZPOMÍNKOVÉ HOVORY H

Na dlouholetou spolupráci s Miroslavem Horníčkem (dožil by se letos 100 let) bude vzpomínat jeho "dvorní klavírista" a zpěvák Richard Pogoda z Olomouce. Nevynechá ani celoživotní přátelství s ministrem kultury Pavlem Dostálem. Povídání o časech bez internetu a mobilů bude vyplněno spoustou písniček V+W, Suchého a Šlitra a také těch, které přivedla na svět dvojice Dostál/Pogoda. Máte-li rádi Klobouk ve křoví či Pramínek vlasů, bude to večer právě pro vás.
                            Vstupné v předprodeji 90 Kč, v den akce 120 Kč

                   
Sobota 26. května od 10 h v Pavlínině dvoře
FESTIVAL BÝT ŽENOU

Zveme vás na 4. ročník festivalu Být ženou, který propojuje prožitky duše a těla. Kulturní i výtvarné dění, zastoupené výstavou soch a mandalami, společně s hudebním a tanečním propojením, diskuzí nad mnohými tématy, to vše tvoří jedinečnou příležitost ke strávení výjimečného dne – nejen pro ženy. Více informací o programu najdete na www.bytzenousumperk.cz.
                                            Vstupné 320 Kč v předprodeji, 390 Kč v den akce
                       

Pondělí 21. května od 19 h v klášterním kostele
SIEMPRE NUEVO

Květnová část cyklu Klasika Viva nabídne večer s kytarovým duem Siempre Nuevo. Soubor hraje ve složení Matěj Fryml a Patrik Vacík a patří ke špičce ve svém oboru u nás. Při snaze o dobovou interpretaci repertoáru od baroka až po soudobé skladatele využívá historických nástrojů, čímž dodává skladbám z oblasti staré, hlavně však romantické hudby nečekaně autentický a zajímavý zvuk.
                            Vstupné na sezení 120 Kč / s kartou KPKV 60 Kč


Neděle 3. června od 15 h ve velkém sále
ŠLÁGRPARÁDA: ĽUDOVÍT KAŠUBA s kapelou Kašubovci

Přijďte se na začátku léta pobavit a prožijte tříhodinové taneční odpoledne ve společnosti sympaťáka Ľudovíta Kašuby, známého z televizní stanice Šlágr, který v Šumperku vystoupí společně s kapelou Kašubovci! Během koncertu určitě zazní hity jako Natália, Dávno, Diana, Jambo Bambo, Alexandra nebo Láska moja, aj hviezdy sa ťa boja.
Partnerem akce je Pivovar Holba.
                            Vstupné s místenkou 170 Kč

VÝSTAVY
2. 5. - 3. 6. 2018 Galerie Jiřího Jílka
ALÉN KAREL DIVIŠ: 1900 - 1956

Kresby zachráněné Jaromírem Zeminou.
Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 2. května od 18 hodin.
Galerie je přístupná denně, stačí jen zazvonit na recepci Penzionu G, který nad galerií nabízí tříhvězdičkové ubytování. Výstavu i celý program galerie finančně podporuje Ministerstvo kultury ČR a Olomoucký kraj.


11. dubna - 11. května, Jižní křídlo DK Šumperk  
* JIŘÍ HEJTMÁNEK: JESENÍKY VE FOTOGRAFIÍCH
PRO DĚTI

Neděle 13. května od 10 h ve velkém sále
O PALEČKOVI

Na motivy lidových pohádek. V rodině chalupníka se jednoho dne narodil chlapeček, nebyl o nic větší než palec u ruky, a tak mu rodiče dali jméno Paleček. Rodičům pomáhal, jak jen mohl. Jednoho dne dokonce tatínkovi „dostrkal“ oběd v košíku přímo na pole…a tam začíná naše pohádka.
Hraje Divadýlko Mrak Havlíčkův Brod.
                                    Vstupné 70 Kč

Neděle 27. května od 10 h ve velkém sále
KRÁLOVNA BAREV

Pohádková komedie, kde hlavní postavou je princ MODRÁSEK, který si v několika různobarevných královstvích hledá nevěstu, aby nakonec zjistil, že štěstí mu celou dobu leželo doma u nohou.
Hraje Divadýlko z Pytlíčku Praha
                                    Vstupné 70 Kč


Využijte možnosti "POHÁDKOVÉ PERMANENTKY"- při třech zakoupených vstupenkách máte
4. pohádku ZDARMA.


* Přehlídka ŠPEK se koná za finanční podpory Olomouckého kraje a města Šumperka. Hlavním partnerem festivalu je Pivovar Holba.


Více na: Šumperk

Umístìní: Olomoucký kraj

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08