výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Květen 2019 v Šumperku

Tisk E-mail
Březen 2018 v Šumperku

 Dům kultury Šumperk nás květnu 2019 zve na koncerty, divadla, výstavy ...

 

Pátek 3. května od 19 h ve velkém sále
DAGMAR PECKOVÁ, HRADIŠŤAN, SPIRITUÁL KVINTET
Nenechte si ujít mimořádné spojení třech výrazných pilířů české hudební scény. Na pódiu vystoupí nejen samostatně, ale spojí své síly také ve společných skladbách, a to napříč hudebními žánry. Kromě stále žádaných a osvědčených hitů uslyšíte také zcela nové úpravy, které si účinkující připravili speciálně pro tento koncert.
                          Vstupné na sezení 390, 520, 590, 690 a 820 Kč


Pátek 10. května od 19 h ve foyer DK
MICHAL ŠINDELÁŘ & JAKUB KOŘÍNEK
Michal Šindelář společně s brilantním kytaristou Jakubem Kořínkem během koncertu publiku připomenou zásadní hity legendární rockové kapely Katapult, ve které Michal působil osm let na pozici bubeníka po boku svého otce Jiřího „Dědka“ Šindeláře. Posléze se vydal na sólovou dráhu a nyní se netradičně věnuje hraní na kytaru a zpěvu. Zazní také vlastní autorské skladby Hledám ráj, První ani poslední nebo Hořely, padaly hvězdy. Ta je navíc titulní písní úspěšného filmu Bába z ledu.
                        Vstupné 190 Kč v předprodeji, 240 Kč v den akce


Středa 15. května od 19 h ve velkém sále
SCREAMERS
Nejúspěšnější, nejkvalitnější a nejoblíbenější česká travesti skupina SCREAMERS se po letech vrací do Šumperka, tentokrát se svým novým pořadem "Smím prosit?". Ten je plný tance a zpěvu na téma elegance a rodinné hodnoty z pohledu etiky a reality.
                             Vstupné na sezení 200 Kč v předprodeji, 250 Kč v den akce


                    
Sobota 18. května od 10 h v Pavlínině dvoře
FESTIVAL BÝT ŽENOU
Festival chce poukázat na mnoho tváří ženy, které každá z nás v sobě nosí. Na všechny stránky je třeba nahlížet s láskou, respektem, pochopením a touhou poznávat sebe sama. Letošní 5. ročník festivalu však nezve ke sdílení pouze ženy, byť primárně pro ně je stále určen. Na své si jistě přijdou i muži, kteří jsou, stejně jako děti, na festival srdečně zváni. Letošními hosty budou: porodní asistentka Kristina Neubertová Zemánková, spisovatelka a blogerka Veronika Hurdová alias Krkavčí matka, zakladatelka projektu Živá radost Iveta Kučerová a lékař funkční medicíny, MUDr. Jan Vojáček, CFMP. Více informací o programu a vstupném najdete na www.bytzenousumperk.cz.

        
    Předprodej vstupenek probíhá v prodejně Bílý králíček na ulici Starobranská 10.Sobota 18. května od 19 h ve velkém sále
HANA ZAGOROVÁ, PETR REZEK a BOOM! BAND JIŘÍHO DVOŘÁKA
Jedna z nejlepších interpretek šansonu u nás, hudební stálice Hana Zagorová přijala pozvání do Šumperka spolu s excelentním Boom! Bandem Jiřího Dvořáka a Petrem Rezkem. Podle recenzentů a kritiků se naše česká star odlivu fanoušků obávat nemusí, k tvorbě na svém posledním albu „Já nemám strach“ se totiž nebála přizvat kolegy o generace mladší. Uslyšíte tak písničky z dílny Xindla X, Radůzy, Marka Ztraceného, Martina Chodúra a dalších skvělých skladatelů a textařů. Chybět nebudou ale ani léty prověřené hity.
                            Vstupné na sezení 370, 430 a 490 Kč

                        
Pondělí 20. května od 19 h v klášterním kostele
KAREL DOHNAL
Květnová část cyklu Klasika Viva se odehraje ve společnosti světově uznávaného hráče na klarinet Karlem Dohnalem, který je také laureátem řady významných mezinárodních soutěží.
 
                            Vstupné na sezení 120 Kč / s kartou KPKV 60 Kč


Čtvrtek 23. května od 9 a 10.30 h ve velkém sále
ŠUMPERSKÝ MAJÁLES: VOXEL – Talk & Koncert
Šumperský majáles zve na dopolední koncert populárního zpěváka VOXELA, který bude obohacen o zábavnou TALK SHOW pod taktovkou úspěšného herce a moderátora, šumperského rodáka Hannyho Firly. Koncert se koná za podpory Olomouckého kraje a města Šumperk a je určen pro žáky 7. až 9. ročníků ZŠ a prvních a druhých ročníků škol středních.
                             Vstupné na sezení 50 Kč (pedagogové zdarma)


Pátek 31. května od 19 hodin ve velkém sále
ŠŤASTNÝ VYVOLENÝ
Agentura Divadlo Verze uvádí moderní francouzskou salonní komedii ŠŤASTNÝ VYVOLENÝ. Manželé Greg a Melanie pozvali svého kamaráda Jeffa na večeři. Jeffova bývalá přítelkyně Charlie, kterou pět let neviděl, se má vdávat a za svědka si vybrala Melanii. Shodou okolností se Charlie se svým vyvoleným objeví na společné večeři. Charlie ho miluje, ačkoliv své přátele předem varuje, že je "trochu jiný". Jak moc jiný? Nechte se překvapit. V hlavních rolích se představí Igor Chmela, Linda Rybová, David Matásek, Jana Janěková ml. a Matouš Ruml.
                            Vstupné na sezení za 330, 380 a 430 Kč


Pondělí 29. července - pátek 2. srpna v prostorách domu kultury
LETNÍ TANEČNÍ ŠKOLA
Dětský příměstský tábor pro holky a kluky pod 8 do 12 let. Každý den od 8.00 do 15.30 hodin výuka latinskoamerických tanců, zumby a aerobiku. V ceně je zahrnut celodenní program pro děti, tričko
a strava. Přihlášky a více informací na www.dksumperk.cz nebo na tel. 777 652 073.
                            Cena 2.000 Kč
                            
PŘIPRAVUJEME
13.6.   RADŮZA S KAPELOU
23.8.   REVIVAL INVAZE: MOTÖRHEAD, LUCIE, QUEEN
8.9.     ŠLÁGR PARTA
12.9.   KAREL PLÍHAL
18.9.   CIRCUS PONORKA
22.9.   POHÁDKA NA NEDĚLI: O PRINCEZNĚ, KTERÁ SE NIČEHO NEBÁLA
6.10.   POHÁDKA NA NEDĚLI: KRÁLÍCI Z KLOBOUKU
11.10. KULTURNÍ ÚDERKA
12.10. ŘECKÁ ZÁBAVA
18.10. DŽEMFEST
25.10. KONCERT K VÝROČÍ REPUBLIKY
31.10. VÁCLAV NECKÁŘ SE SKUPINOU BACILY A SMYČCOVÝM KVARTETEM


VÝSTAVY
1. 5. - 2. 6. 2019 Galerie Jiřího Jílka
PETR ŠMAHA – OPŘENOST
(MILANU KŘÍŽOVI 1945-2016)
Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 1. května od 18 hodin.
Výstavu i celý program galerie finančně podporuje Město Šumperk a Olomoucký kraj.
Galerie je přístupná denně, stačí jen zazvonit na recepci Penzionu G, který nad galerií nabízí tříhvězdičkové ubytování.PRO DĚTI

Neděle 12. května od 10 h ve velkém sále
ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA                                
Pohádka se spoustou písniček. Děti dostanou krátkou lekci ze správné mluvy od Jana Přeučila, zatančí si na plese, děvčátka si zahrají na sudičky, všichni společně pomohou hodnému zahradníkovi, aby přemohl stoletý spánek i nebezpečné trní. Hrají: Eva Hrušková a Jan Přeučil.

                            Vstupné 70 Kč


Neděle 26. května id 10 h ve velkém sále
JAK PRINCEZNA MÁŇA ZACHRAŇOVALA MARTINA Z PEKLA
Hloupý čert Haramáš sebere místo lakomce Hrabala hodného Bártovic Martina do pekla. A jelikož co peklo jednou schvátí, již nikdy nevrátí, musí Martina osvobodit statečná princezna Máňa. Jak se jí to podaří, uvidíte v naší veselé pohádce plné písniček.
Hraje Divadlo Andromeda Praha – Dodo Slávik a Andres Sousedíková.

                            Vstupné 70 Kč

    
Využijte možnosti "POHÁDKOVÉ PERMANENTKY"- při třech zakoupených vstupenkách máte
4. pohádku ZDARMA.

 


Více na: Šumperk

Umístìní: Olomoucký kraj

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08