výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie
1 host

 
 

Květnové mláďata v jihlavské zoo

Tisk E-mail
Květnové novinky v jihlavské zoo

   ZOO Jihlava se v květnu rozrostla o nádherné mláďátka poníka, plameňáčky a nosálka. Pokud si pohneme, tak je uvidíme ještě v nejkrásnějším věku, ale nádherní budou i v dospělosti.

 

Mláďata plameňáků růžových (Phoenicopterus ruber roseus) – v průběhu dubna zahnízdilo na kuželovitých hnízdech z bahna celkem 15 párů. Samičky nakladly jedno vejce, o které se střídavě starali oba rodiče a po inkubaci, která u tohoto druhu trvá zhruba 30 dní, se začala klubat mláďata - první plameňáčí miminko spatřilo světlo světa 10. května. Nyní mohou zvídaví návštěvníci spatřit 2 šedivá a hebká mláďata, jejich počet se však zvyšuje každým dnem.
Chovné hejno plameňáků růžových bylo do Zoo Jihlava přivezeno z Tanzánie počátkem roku 2002. Od té doby již odchovali několik desítek mláďat.

Plameňák růžový je rozšířen ve Střední a Jižní Americe, karibské oblasti, Evropě, Asii a Africe. Je největší člen čeledi plameňákovitých - má mimořádně dlouhé nohy i krk, což mu umožňuje brodit se i v poměrně hluboké vodě, kam se ostatní druhy nedostanou. Navíc tito plameňáci někdy plavou na hladině a pánáčkují - obracejí se hlavou dolů jako kachny, aby dosáhli kořisti. Živí se hmyzem, červy, řasami a kousky vegetace. Je to velice společenský druh, v koloniích hnízdí až 200 000 párů. Zásnubní hry jsou složité synchronizované tance, sestávající z natahování krku, ritualizovaného čištění peří a velmi hlasitého troubení.

   

 

 

 

 

Foto: Martina Davidová

Plameňáček

 

Ve výběhu shetlandských poníků (Equus caballus) přibyl maličký obyvatel. Kobylce Viktorce se po jedenácti měsících březosti narodilo hříbě - zdravá klisnička, která přišla na svět 5. května a všechny překvapila svým šedivým zbarvením. Šedá barva není mezi poníky obvyklá, zvláště, když je maminka Viktorka hnědka a tatínek Gor ryzák.
Výběh poníků má nyní šest obyvatel. Jediného hřebce Gora, nejstarší klisnu Vendulku, stávající maminku Viktoru, a její tři dcery – Lauru, Ginger a nejmladší šedivou klisničku, která dostala jméno Violet Grey.

Shetlandský pony je jedním z nejmenších koňských plemen na světě. Jeho výška v kohoutku se pohybuje kolem jednoho metru a hmotnost dosahuje maximálně 250 kilogramů. Plemeno je to nesmírně skromné a houževnaté. Zajímavostí je, že tito koně dlouhá desetiletí pomáhali v dolech, kde na svých krátkých nožkách neúnavně vyváželi vytěženou zeminu z šachet.

   

Foto: Martina Davidová

 

 

 

 

Poník
Do zoo v těchto jarních dnech lákají i další mláďata – několik druhů opiček, ale třeba i malí nosálové červení – ti právě v těchto začali opouštět ubikaci a vyhřívají se na sluníčku ve venkovním výběhu. Letošních mláďat je celkem pět (3. dubna porodila jedna samice dvojčata 5. dubna druhá samička trojčata).

 

 

 

 

 

Nosálek
-
Umístìní: Vysočina

Odkazy: ZOO Jihlava

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08