výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Leden 2022 v Domu kultury Šumperk

Tisk E-mail
Březen 2018 v Šumperku

  Dům kultury Šumperk nás v lednu 2022 zve na zajímavý program.

 
DŮM KULTURY ŠUMPERK, s. r. o.
Fialova 3, 787 01 Šumperk
www.dksumperk.cz
 
Pátek 14. ledna od 19.30 h ve velkém sále
THE MAN BEHIND FREDDIE MERCURY
PETER FREESTONE
Koncertní talkshow plná dechberoucích historek a zajímavých informací z období počátku spolupráce Petera Freestona s kapelou Queen a Freddiem Mercurym. Co z počátku vypadalo jen jako byznys, se postupem let proměnilo v hluboké přátelství. A na to vše bude vzpomínat osobní asistent legendárního zpěváka. Peter s sebou přiveze spoustu fotografií ze svého osobního archivu a samozřejmě řeč přijde i na oscarový snímek Bohemian Rhapsody. Peter Freestone totiž byl během natáčení pravou rukou režiséra Bryana Singera, a to hlavně proto, aby byla Freddieho postava co nejautentičtější. Dále se navazuje na aktuální spolupráci s českým zpěvákem a producentem Milanem Šatníkem, který vytvořil eduaktivní TFA Project v boji proti AIDS a jako jediný český herec si ve slavném snímku také zahrál. Se svou kapelou Devinne představí v akustické podobě nejznámější skladby skupiny Queen.
                        Vstupné na sezení v předprodeji 350 Kč, v den akce 400 Kč

Úterý 18. ledna od 18.30 h v G-klubu Šumperk
LOST CZECH MAN
HEDVÁBNÁ STEZKA
Cestovatel a dobrodruh Martin Půlpán byl v letošním roce zapsán do České knihy rekordů jako první Čech, který sám pěšky a stopem projel legendární Hedvábnou stezku. Vydáme se za dobrodružstvím, které se dá zažít jen jednou za život. Tisíce kilometrů přes hory, moře i pouště po stopách dávných karavan. Z Turecka až do Číny po zemi a bez letadel! Dozvíte se vše o historii jednotlivých zemí, poznáte spoustu zajímavostí o národech žijících v těch nejzapadlejších koutech světa. Dostanete spoustu tipů, jak tuto stoletou karavanní stezku zdolat bezpečně na vlastní pěst. Nejoblíbenější přednáška plná vtipných, ale i nebezpečných situací, překrásné architektury, ale i divokých hor a rozpálených pouští.
                           Vstupné na sezení 100 Kč / kapacita vstupenek omezena

Úterý 25. ledna od 17 h ve velkém sále
KLUB GEMINI: prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.
Emoce od srdce
V rámci Klubu Gemini, který bude od ledna 2022 nabízet přednášky a besedy zaměřené na životní styl a prevenci, zavítá do Domu kultury Šumperk přední český kardiochirurg prof. Jan Pirk. Ve své přednášce nazvané Emoce od srdce bude mluvit o tom, že až 80 procent somatických, tj. tělesných obtíží je způsobeno nezvládnutým stresem. Ptáte se, co dělat pro to, abyste byli zdraví? Jak předcházet nemocem a nechtěným zdravotním stavům? Přijměte pozvání na vzácné setkání se skvělým lékařem a výjimečným člověkem. Součástí akce bude autogramiáda knih ve spolupráci se šumperským knihkupectvím KOSMAS.

                            Vstupné na sezení v předprodeji 120 Kč, v den konání 150 Kč


Neděle 30. ledna od 14.30 do 17.30 h v G-klubu Šumperk
RELAXAČNÍ MALOVÁNÍ
STROMY A HARMONIE BÍLÉ
Malování suchým pastelem nejen pro začátečníky. Rezervace míst na 730 127 885.

                                                                                           Kurzovné 450 Kč (včetně pomůcek)


VÝSTAVY


24. 11. 2021 – 14. 1. 2022 Pěší zóna u divadla
UNIBIRDS – ptačí svět Kolumbie
Vizuální instalace, kterou vytvořili kolumbijští umělci Sergio Mantilla a Miguel Chaparro, díky níž můžeme nahlédnout do tajemství kolumbijské biodiverzity prostřednictvím ptačí říše. Zveme vás k prohlídce této instalace prostřednictvím aplikace ARTIVIVE (stačí na telefon naskenovat QR kód každé instalace). Výstava probíhá ve spolupráci s velvyslanectvím Kolumbijské republiky v Rakousku akreditované pro Chorvatsko, Slovinsko, Slovensko a Českou republiku.

5. 1. - 30. 1. 2022  Galerie Jiřího Jílka
PAVEL SKROTT „PLACHÉ SVĚTLO”

Galerie je přístupná denně, stačí jen zazvonit na recepci Penzionu G, který nad galerií nabízí tříhvězdičkové ubytování.
Program galerie finančně podporuje Ministerstvo kultury ČR, Olomoucký kraj a Město Šumperk.
PŘIPRAVUJEME
11.2.   KLUB FOYER: UNDERGROUND COMEDY
13.2.   LOUPEŽNICKÁ POHÁDKA
16.2.   KLUB GEMINI: ALEŠ PALÁN – Raději zešílet v divočině
17.2.   MICHAL PAVLÍČEK TRIO
25.2.   KAPITÁN DEMO
27.2.   LISTOVÁNÍ
6.3.     ŠLÁGRPARÁDA: DUO JAMAHA
7.3.     PRELUDIUM ALOISE MOTÝLA
10.3.   DIVADLO JÁRY CIMRMANA
23.3.   KLUB GEMINI: prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc. - Stres, naučená bezmocnost a syndrom vyhoření 
Více na: Šumperk

Umístìní: Olomoucký kraj

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08