výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Lední medvědi poprvé venku

Tisk E-mail
Lední medvědi poprvé venku

   TZ zoo Brno - Mrazivé, ale slunečné počasí a ruch kolem výběhu vylákali v sobotu 16. 3. 2013 ráno lední medvědici Coru s medvíďaty do výběhu.

 

 

Téměř 1700 návštěvníků, kteří se nenechali odradit velmi chladným a větrným počasím, vidělo medvědí rodinku na vlastní oči. Coře a medvíďatům mrazivé počasí naopak vyhovovalo a užívali si čas ve výběhu velmi intenzivně.
 

Medvíďata

 První krůčky mláďat ve výběhu byly sice nejisté, ale Cora je brzy s prostorem seznámila a všichni tři se těšili pozornosti novinářů i návštěvníků.

Chladné víkendy mají návštěvnost běžně kolem 200-250 návštěvníků, lední medvíďata tedy zvedla návštěvnost osminásobně. Doufáme, že tento trend bude i nadále pokračovat. Doposud sledovala veřejnost dění v porodním boxu, od středy 20. 3. 2013 bude spuštěna venkovní kamera a lidé na celém světě budou moci sledovat medvíďata s matkou ve výběhu.

V nejbližších týdnech proběhne první veterinární prohlídka - čipování, očkování a zjištění pohlaví.

Veřejnost může stále hlasovat pro jména ledních medvíďat na webových stránkách, a to na www.zoobrno.cz a na stránkách adoptivních rodičů www.hc-kometa.cz.

V současnosti je na obou webech dohromady kolem 19 tisíc hlasů. Vedou jména Nanuk, Bella, Kometa a Rondo. Hlasování bude probíhat ještě nejméně jeden měsíc.


 

 Zoologická zahrada odstartovala dárcovské DMS na podporu chovu brněnských ledních medvědů. Rozhodla se tak vyhovět žádostem veřejnosti o sbírku na obnovu výběhu ledních medvědů a dát možnost všem příznivcům a fanouškům finanční pomoci. DMS ve tvaru DMS ZOOBR mohou lidé posílat na číslo 87 777, cena DMS je 30,- Kč a Zoo Brno z této částky obdrží 27,- Kč, více informací najdete na www.darcovskasms.cz.

Současný výběh pro lední medvědy byl slavnostně otevřen v roce 1959 původně pro medvědy hnědé a lední medvědi ho obývají teprve necelých deset let. Má plochu 500 m2, bazén o ploše 50 m2 a medvědí pár Umca a Cora v něm letos odchovávají již druhá medvíďata během šesti let. Expozičně pro návštěvníky je však zastaralý. Existuje zatím jen model budoucí podoby výběhu ledních medvědů, který by měl navazovat na voliéru kamčatských orlů a společně s expozicemi tuleňů, severských jeřábů a husí tvořit ucelený komplex. Předpokládané náklady na rekonstrukci činí více než 200 milionů korun. Jen samotný nový bazén se samočisticí technikou tvoří téměř polovinu všech nákladů. Jakákoliv dílčí rekonstrukce by byla nákladná a nehospodárná. Přesto plánuje zoologická zahrada v letošním roce úpravu betonových stěn výběhu a instalaci modernějšího kamerového systému. Další skutečností, proč jsou veškeré práce na výběhu problematické, je paradoxně samotný úspěšný chov ledních medvědů. Od roku 2005 je samice Cora březí nebo je matkou. V takovém období je stěhování do jiné zoologické zahrady téměř nemožné a pro rekonstrukci naopak nezbytné.

Odkazy: zoo Brno

Umístìní: Jihomoravský kraj

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08