výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Listopadové vycházky v Praze 2014

Tisk E-mail
Praha listopadové vycházky 2014

   Při listopadových procházkách v Praze můžeme navštívit kostel sv. Michala, Slavín nebo Barrandov.

 

 

1.so. Kostel sv. Michala – spojeno s procházkou po okolí. Sraz v 10.00 u kostela, ul. V Jirchářích. Vstupné 60/50 Kč + malý příspěvek na kostel, průvodkyně. PhDr. E. Havlovcová.

1.so. Antonín Wiehl – významný architekt české novorenesance. Vydáme se po stopách osobnosti, která výrazně ovlivnila architekturu Prahy. Náhrada za zrušenou vycházku z října. Pořádáno ve spolupráci s Klubem Za starou Prahu. Sraz ve 14.00 u sochy B. Smetany na Novotného lávce. Vstupné 60/50 Kč + členové KZSP 20 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

2.ne. Slavín - místo odpočinku nejvýznamnějších osobností. Prohlídka interiéru hrobky + procházka po Vyšehradském hřbitově. Sraz v 10.00 u vstupu na vyšehradský hřbitov u kostela sv. Petra a Pavla. Vstupné60/50 Kč ++ vstupné do Slavína 20 Kč. Průvodce Mgr. V. Potoček, PhDr. E. Havlovcová.


5. st.Večerní procházka Prahou románskou - s návštěvou nejlépe zachovaného románského domu pánů z Kunštátu v Řetězové ulici.  Vycházka má ukázat místa, kde si můžeme připomenout románské kostelíky, domy nebo třeba dvůr kupců. Podíváme se i do významného románského domu u Kunštátů. Sraz v 17.00 na Mariánském náměstí u sochy Terezky -  ve zdi  Clam Gallasovského paláce. Vstupné 60/50 Kč + vstupné do objektu 50 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

8.so. Tento den si připomínáme výročí bitvy na Bílé Hoře. Prohlédneme si barokní poutní areál P. Marie Vítězné a podíváme se také na dočasný hrob v areálu. Pak budeme pokračovat k mohyle, vztyčené na památku bitvy a k Tolerančnímu hřbitovu. Pořádáno ve spolupráci s Městskou částí Prahy 6. Sraz ve 14.00 na konečné tram. č. 22 Bílá Hora. Vstupné 60/50 + malý příspěvek na kostel, průvodkyně H. Čenková.

9.ne. Pražské šenky, vinárny a kavárny II.díl - tentokráte v okolí Malého náměstí. Povíme si něco o jejich historii, ale i něco o jídle a o slavných hostech, kteří tyto podniky navštěvovali. Pozor – dostaneme se i do Rottova domu, kde se nacházejí románské zbytky domu, který zde stával. Sraz ve 14 hodin u kašny na Malém náměstí. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

10. po.Chrám P. Marie před Týnem – celková prohlídka interiéru. Podíváme se do nejvýznamnějšího staroměstského chrámu, abychom se seznámili s jeho historií i uměleckou výzdobou. Sraz v 16.25 před domem U Kamenného zvonu, vycházka začíná v 16.30, přejdeme ke vchodu z Celetné. Vstupné 60/50 Kč + příspěvek na kostel 40 Kč, chrámem nás provede p. Š. Filipec ze zdejší římskokatolické farnosti.

11.út. Pražská potrubní pošta – poslední svého druhu na světě. Seznámíme se s fungováním této úžasné technické památky, dozvíme se něco z její  historie v Praze a podíváme se do centrály. Potrubní pošta je v soukromých rukou a připravuje se její opětovné fungování Pozor – na prohlídku je třeba se předem přihlásit mailem nebo telefonicky. Nabízíme další termín 25.11.2014 od 16:30. Akce se koná od 16.30, sraz v ul. Politických vězňů čp. 2. Vstupné 60 Kč + vstupné do objektu 100 Kč. Výklad podá současný majitel.

15.so PV - Stará Boleslav nás zve k návštěvě. Starobylé město je centrem historie od 10. století, kdy tady byl dle legendy zavražděn kníže Václav. Podíváme se na tři hlavní kostely, povíme si nejen o knížeti Václavovi, ale i o tzv. Palladiu, jehož historie je spojena právě s tímto místem.  Kostely nás provede skvělá lektorka pí prof. Nina Nováková. Na vycházku se sejdeme v 8.10 u výstupu z konečné metra B Černý most,odtud odjíždí autobus do Staré Boleslavi. Na vycházku můžete využít i spoje ze stan. Českomoravská. K vycházce se můžete připojit i přímo v Boleslavi – v 9.30 před kostelem Nanebevzetí P. Marie, je to největší a hlavní staroboleslavský kostel se dvěma věžemi. Tel. v případě problémů 721769586 Vstupné 90 Kč + vstupné do tří kostelů 30 Kč, lektorka Mgr. N. Nováková, PhDr. E. Havlovcová.

16. ne. Listopadová procházka hřbitovem Malvazinky
Roční doba přímo nabízí vzpomínkovou procházku jedním z největších pražských hřbitovů, který vznikl na pozemcích usedlosti Malvazinky, a v jehož středu byl postaven novorománský kostelem sv. Filipa a Jakuba. Na projektu hřbitova se podílel známý architekt A.Barvitius a dnes zde nalezneme hroby značného množství osobností české kultury – Jakuba Arbesa, Emanuela Pocheho, Jiřího Karáska ze Lvovic, aj. Sraz  v 10.00 na stanici aut. č.137 Malvazinky Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně PhDr.J. Škochová.

16. ne. Sídliště Baba. Procházka funkcionalistickou vilovou čtvrtí – ve světě jsou jen 4 podobné lokality. V roce 1993 vyhlásila Praha tuto oblast památkovou zónou. Podíváme se blíže na úžasné stavby našich nejvýznamnějších architektů počátku 20. století. Pořádáno ve spolupráci s Městskou částí Prahy 6. Sraz ve 14.00 na stan. aut. č. 131 busu 131, U Matěje - jede od metra Hradčanská   Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně H.Čenková.

19. st. Večerní procházka po Karlově mostě - za svitu plynových lamp - a na skok na Kampu. Karlův most – jedna z našich hlavních památek, má své kouzlo především večer, doufejme, že most bude  bez turistů. Pojďme si tuto atmosféru vychutnat, na závěr ještě sejdeme na ostrov Kampa. Sraz v 18.00 u sochy Karla IV.na Křížovnickém náměstí –tj.  staroměstská strana u mostu. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

22.so.Barrandov Urbanistický koncept zástavby Barrandova vznikl na konci 20. let z iniciativy bratrů Havlových. Jednotlivé vily navrhovali známí architekti M. Urban, V. Grégr, J.Fragner, R. Stockar a další. Kolem filmových ateliérů, řady pozoruhodných vil i chátrajících barrandovských teras sejdeme k bývalému plaveckého bazénu. Připomeneme si i významnou přírodní lokalitu Barrandovské skály. Sraz v 10.00 na stanici Filmové ateliéry busu 105, 230 (směr z centra) Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně PhDr.J. Škochová

22.so. Arnošt z Pardubic – první pražský arcibiskup. Během procházky se budeme věnovat významné osobnosti spojené s povýšením pražského biskupství na arcibiskupství, kancléři pražské univerzity, diplomatovi a důvěrníkovi Karla IV. Sraz ve 14.00  u Malostranských mosteckých věží Karlova mostu. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

23. ne. Josef Fanta, jeden z nejvýznamnějších představitelů české secesní architektury.Na vycházku po stopách architekta se sejdeme ve 14.00 před kostelem sv. Václava na Zderaze. Půjdeme do interiéru kostela. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

25.út. Pražská potrubní pošta – poslední svého druhu na světě. Seznámíme se s fungováním této úžasné technické památky, dozvíme se něco z její  historie v Praze a podíváme se do centrály. Potrubní pošta je v soukromých rukou a připravuje se její opětovné fungování Pozor – na prohlídku je třeba se předem přihlásit mailem nebo telefonicky. Vyhrazujeme si právo při malém počtu zájemců vycházku zrušit. – zájemci by byli včas informováni. Akce se koná od 16.30, sraz v ul. Politických vězňů čp. 2. Vstupné 60 Kč + vstupné do objektu 100 Kč. Výklad podá současný majitel

29.so. Johannes Kepler v Praze. Projdeme se některými místy spojenými s pražským pobytem německého renesančního matematika, astronoma a astrologa. Připomeneme si nejen jeho práce, včetně astronomických zákonů, ale také jeho životní osudy. Sraz  v 10.00 na Ovocném trhu - u zadního vchodu do Stavovského divadla. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková

29.so.Sv. Anežka česká a její klášter. Prohlídka přístupných prostor Anežského kláštera. Jaký byl život Anežky a její cesta ke svatořečení. Architektonický vývoj kláštera, jak žily klarisky a čím se zabývaly. A jaké byly osudy kláštera během staletí. Sraz ve 14.00 před vstupem do Anežského kláštera. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně H.Čenková

 30.ne. Procházka Židovským Městem a jeho blízkým okolím.Vycházka nejen pro malé Pražánky, pro děti, jejich rodiče, ale i ostatní. Povíme si plno zajímavostí a pověstí o zdejších strašidlech, např. O škrtící židovce, Železném rytíři, Golemovi apod. Sraz v 10.00 u kašny před kostelem sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Vstupné děti 50 Kč, ostatní 60 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

30. ne. Adventní pasáže v podvečerní době. Pasáže jsou dnes nejen živými místy se spoustou obchodů, ale i společenskými centry. Mají rovněž zajímavou historii. Sraz v 16.00 u Prašné brány – směr k ulici Na příkopě. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.
 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08