výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Hra Popelka Nazaretská na Kašperku

Tisk E-mail
Červenec 2020 na Kašperku

   Hrad Kašperk nás 11. a 12.12.2020 zve na Popelku Nazaretskou.

 

 

Vždy od 16:45 se na hradním nádvoří odehraje předvánoční speciál Popelka Nazaretská. Hrají Milena Steinmasslová a Aleš Petráš, režie se ujal Jakub Špalek.

 

 Prosincový open – air na hradním nádvoří aneb projděte se za Ježíškem! Příběh, který všichni známe a rádi posloucháme znovu a znovu - od vyhnání z ráje až po narození Ježíše.
Popelka nazaretská, jež nezapře ducha českého baroka, je nejznámějším dílem Václava Renče. Vznikla v komunistickém kriminále, bezútěšném prostředí samoty. Autor si ji po dobu svého věznění doslova zapsal do paměti a po svém propuštění (1962) ji nijak neupravoval. V době prvního vydání knihy o tom Renč napsal: „Vychází tak, jak mi v těch samotách byla darována, zcela doslovně darována, proto jsem se neodvážil změnit, když šla do tisku, ani slůvko.“
V naší přítomnosti nadchází naléhavá nutnost a niterná potřeba vzkřísit živou kulturu. Je snad náhodou, že tomu nastává v čase Vánočním, kdy oslavujeme znovuzrození a návrat, ať už příchod Mesiáše nebo světla, Slunce a delších dní? Oslavme příchod kultury přímo na královském hradě, na tom nejvýše položeném, na hradě Kašperku. Divadelní spolek Kašpar je s místem spjat více než dvacet let, a tak si vás dovolujeme pozvat na nadcházející předvánoční speciál, jenž se odehraje na scéně na hradním nádvoří, před budovou purkrabství.
Vzhledem k momentálním opatřením může venkovní akci navštívit maximálně 50 diváků. Připravili jsme pro vás celkem dvě představení, a to v pátek 11. prosince a v sobotu 12. prosince 2020. Začínáme se setměním, v 16.45 hod.! Jedinečnou předvánoční atmosféru gotického hradu doplní videoprojekce na zdech hradu a snad i sníh, vzhledem k nadmořské výšce, jež činí bezmála 900 metrů. Pod režijním dohledem Jakuba Špalka vystoupí Milena Steinmasslová a Aleš Petráš.
Protože jsou divácké kapacity omezeny, zájemci by měli konat rychle. Prodej vstupenek je od čtvrtka 3. prosince 2020 k dispozici výhradně na stránkách Divadla v Celetné (https://www.divadlovceletne.cz/vstupenky/). Na místě nebude možné lístky zakoupit. Základní cena vstupného je 180,-, snížené vstupné je za 90,- Kč.
Při cestě na Kašperk je nutné počítat s tím, že vzdálenost z parkoviště na hrad je po asfaltové cestě 1,5 km. Lesní úsek cesty bude osvětlen. Po příchodu do hradního nádvoří je možné využít občerstvení, jež bude otevřeno od 16.00 hod. Lze si tak přímo v areálu hradu dát některý z teplých nápojů na zahřátí. V každém případě doporučujeme se především dostatečně teple se obléci. Samotné představení potrvá cca 45 minut.

Více zde: Kašperk

Umístìní: Plzeňský kraj

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08