výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Mláďata lemurů v ZOO Ostrava

Tisk E-mail
Zoo Ostrava se narodila mláďata vzácných lemurů

   V měsíci dubnu se v ZOO Ostrava dvěma vzácným druhům lemurů narodila mláďata – jedno mládě lemurům červenobřichým a dvojčata lemurům korunkatým.

 

 

Dvojčata lemurů korunkatých (Eulemur coronatus) se narodila 12. dubna samici Veroně a samci Tangovi. Podle postupného vybarvování se zdá, že se jedná o samečka a samičku. V dospělosti se totiž obě pohlaví liší vybarvením srsti.

Lemuři korunkatí patří ve volné přírodě k ohroženým druhům. Vyskytují se pouze na ostrově Madagaskar. V lidské péči se chovají velice vzácně – na konci roku 2009 to bylo 105 jedinců (48 v Evropě, 21 v USA a 36 v JAR a na Madagaskaru). I odchov mláďat není jednoduchý. Na celém světě se v r. 2009 narodilo pouhých 11 mláďat, z nichž přežilo jen 6 (1 samec a 5 samiček). Pro mladou Malalu je proto přítomnost ve skupině velmi důležitá – může odkoukávat správnou péči o mláďata, aby se později sama úspěšně zapojila do další reprodukce.

Mládě lemurů červenobřichých (Eulemur rubriventer) se narodilo 24. dubna samici Saře a samci Zomovi Jedná se o jejich třetí mládě. Dvě předchozí – samičky narozené v roce 2008 a 2009 – rovněž zůstávají ve skupině a pozorováním své mámy se učí budoucí péči o vlastní mláďata. Dokonce se již samy do péče zapojují nošením svého nejmladšího sourozence na zádech. Jestli se také jedná o samičku nebo tentokrát o samečka zatím nevíme, důležité je, že se má mládě čile k světu.

 

Také lemuři červenobřiší, někdy nazýváni též rudobřiší, patří na Madagaskaru k ohroženým druhům. V lidské péči jsou chováni o něco častěji než lemuři korunkatí, ve světě je to 138 jedinců, z toho 122 v Evropě. Patří k lemurům s denní aktivitou žijící v monogamním svazku.   
Lemuří mláďata máte možnost již dobře pozorovat, a to na ostrůvcích pod výběhy afrických zvířat.

   

 

 

 

 

 

Lemur červenobřichý

 

 

   

 

 

 

 

 

Lemur korunkatý

 

 

 

Umístìní: Moravskoslezský kraj

Odkazy: ZOO Ostrava

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08