výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Mláďata nosálů v zoo Brno

Tisk E-mail
Mláďata nosálů v zoo Brno

   TZ zoo Brno 15.3.2012 - po loňském úspěšném odchovu pěti nosálů červených se brněnská zoo může opět radovat! Na svět přišlo v těchto dnech hned šest mláďat této medvídkovité šelmy.

 

 

Pohlaví zatím chovatelé neznají, mláďata jsou se svojí matkou ve vnitřní ubikaci, kde budou ještě zhruba měsíc.

 Rozdíl oproti loňskému roku je v tom, že před samotným porodem samice Zuzanky nebyl oddělen samec Hubert, který se nyní nachází ve výběhu a až přijde čas, pokusí se chovatelé celou skupinu spojit dohromady.
K vidění jsou v tuto chvíli i loňská tři mláďata, umístěna v pavilonu opic. Tady mohou návštěvníci obdivovat zvídavost nosálů, která nezná hranice. Jejich specifickým rysem je „šmejdění dlouhým nosem“, kterým může nosál otáčet až o 45° a prozkoumávat tak své okolí a hledat např. potravu. Nejvíce si přitom nosálové pochutnají na hmyzu, vejcích, ovoci nebo zelenině.

Nosál Brno

Tyto medvídkovité šelmy skvěle šplhají, na stromech si nejen hledají potravu, ale také tu nocují. Mají skvělý čich a silné drápy na předních nohách jim pomáhají vyhrabat si takřka cokoliv odkudkoliv. 
Nosály pravidelně chovali doma už jihoameričtí indiáni, najdeme je od Venezuely a Kolumbie až po Argentinu a Uruguay. V současnosti jsou v řadě zoologických zahrad po celém světě, jsou to kontaktní zvířata a v rámci enrichmentu se s nimi skvěle pracuje.

Návštěvníci to v brněnské zoo mohou vidět na vlastní oči u nosála Péti, který mezi ně často vyráží, aby je pobavil svými kousky.

 

foto: zoo Brno

 

Odkazy: ZOO Brno

Umístìní: Jihomoravský kraj

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08