výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Praha dubnové vycházky 2022

Tisk E-mail
Praha lednové vycházky 2016

   Při dubnových procházkách 2022 v Praze se vydáme do kaple sv. Václava, do Karlína ...

 

Porta Praga - cestovní a vzdělávací agentura

PhDr. Eva Havlovcová

tel.: 721 769 586        281  911  056     Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Na stránkách www.portapraga.cz   naleznete program procházek, výletů i další akce agentury.

Vycházka jednotné vstupné 80 Kč,  polodenní vycházka jednotné vstupné 120 Kč, vycházka se koná při počtu nejméně 10 osob.

3.4.  Polodenní vycházka: Mělník – historické město a významné středisko vinařství

Jedná se o více než tisíc let staré město nad soutokem Labe s Vltavou, dnes městská památková zóna, na dohled památné hory Říp. Jinak dříve Mělník patřil k nejstarším knížecím a později královským věnným statkům – po staletí býval majetkem a sídlem manželek českých knížat a králů. Typickou dominantou Mělníka je zámek s kostelem sv.Petra a Pavla – známá silueta, která je vidět pěkně zdaleka. Projdeme se Mělníkem a ukážeme si některá zajímavá místa. Sraz v 9.30 ve stanici metra C  Ládví (dole u příjezdu vlaků). Autobus č. 369  odjíždí v 10.00. Mobil na průvodkyni 607 911 151. Vstupné 120 Kč, průvodkyně, M.Cimplová

 

4.4. Kaple sv. Václava- Pražský hrad navštívíme opět s naším oblíbeným lektorem dr. F. Kadlecem

Tentokráte bude předmětem našeho zájmu nejvýznamnější kaple Svatovítské katedrály - kaple sv. Václava. POZOR - na tuto akci je omezený počet osob a je třeba se předem přihlásit mailem, Vaše účast bude potvrzena zpětným mailem.Vstupné 80 Kč + 250/125 Kč vstupné do objektu, sleva se týká seniorů 65 let a více, ostatní 250 Kč + vstupné 50 Kč za mimořádné otevření kaple.Tedy vstupné se slevou celkem 255 Kč, bez slevy 380 Kč. Akce se opakuje za stejných podmínek 11. 4. 2022.Sraz ve 14.00 před hlavním vstupem do katedrály, u bronzových dveří, lektor PhDr. F. Kadlec.

 

7. 4. Zaniklé osady a obce na území Prahy - Bubny

Obec se starobylým kostelem sv. Klimenta patří k nejstarším místům města. Podíváme se i na další - novější památky a připomeneme si také oběti holocaustu na nádraží Bubny, odkud odjížděly transporty do Terezína. Sraz v 16 hodin na Strossmayerově náměstí na rohu u bývalé Záložny.Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

9. 4. Známé pražské promenády I

Křižovatka u Prašné brány a ul. Na příkopě-  historie, budovy, osobnosti, události.Sraz ve 14.00 u Prašné brány, směr ulice Na příkopě. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

10.4. Hříšní lidé města pražského

Chcete vědět, kde poskytoval útočiště padlým dívkám Jan Milíč z Kroměříže před nástupem husitství a kde strávil noc Otto von Bismarck při své návštěvě v Praze? Nebo kde se scházeli příslušníci polosvěta i pražské galerky? A kdo skutečně vedl policejní pražskou „čtyřku“? Sraz ve 14.00  u pomníku Antonína Dvořáka na Palachově náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková

 

11.4. Kaple sv. Václava- Pražský hrad navštívíme opět s naším oblíbeným lektorem dr. F. Kadlecem

Tentokráte bude předmětem našeho zájmu nejvýznamnější kaple  Svatovítské katedrály - kaple sv. Václava. POZOR - na tuto akci je omezený počet osob a je třeba se předem přihlásit mailem, Vaše účast bude potvrzena zpětným mailem.Vstupné 80 Kč + 250/125 Kč vstupné do objektu, sleva se týká seniorů 65 let a více, ostatní 250 Kč + vstupné 50 Kč za mimořádné otevření kaple. Tedy vstupné se slevou celkem 255 Kč, bez slevy 380 Kč. Sraz ve 14.00 před hlavním vstupem do katedrály, u bronzových dveří, lektor PhDr. F. Kadlec.

 

16.4. Novorenesance

K nejvýznamnějším stavbám konce 19. st. patří Rudolfinum či Národní divadlo Josefů Zítka a Schulze. Během vycházky se zastavíme u řady dalších staveb tohoto stylu např. od A. Wiehla, I. Ullmanna nebo O. Polívky, které vyzdobila celá řada sochařů a malířů (B. Schnirch, C. Klouček, A. Popp, F. Ženíšek, M. Aleš a další). Sraz v 10.00 u pomníku Antonína Dvořáka na Palachově náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

 

21.4. Zaniklé  osady a obce  na území Prahy - Michle 

Tato obec se uvádí již ve 12. století jako majetek Vyšehradské kapituly. Později zde byl také univerzitní dvůr. Michle má 2 části - v Horní se nachází Kotěrova vodárna a kostel Narození P. Marie, v Dolní pak bývaly mlýny a nachází se tu i synagoga. Sraz v 16:00  na stanici metra C Budějovická - výstup ze stanice směrem po schodech a pořád rovně k lékárně Benu.Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr.J.Chrastilová.

 

23.4. Karlín – od muzea ke kostelu

 Procházka někdejším pražským předměstím nás provede někdejším přístavem, kolem divadla, kasáren, někdejší plynárny, synagogy a románského kostela. Mimo jiné si připomeneme proslulé místní hostince. Sraz ve 14.00 před budovou Muzea hlavního města Prahy na Florenci. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

 

23.4. Gröbeho vila – místo krásy, vína a velkého skandálu. N

Na vycházku se bylo možné předem objednat - počet osob na vycházku je naplněn. Sraz ve 14.00 před hlavním vstupem do zahrady na souběhu ulic Rybalkova a Kozácká. Vstupné jednotné 80 Kč + poplatek za otevření vily 100 Kč (celkem 180 Kč), průvodkyně M.Cimplová.

 

24.4. Polodenní vycházka:  Hrabalovo Kersko Vás vítá

Dovolujeme si Vás pozvat do kraje Bohumila Hrabala. V jeho milovaném proslulém Kersku se nás ujme tamější průvodce p. Kořán, který v Kersku žije a vše tady důkladně zná a spolu s ním a jeho zasvěceným výkladem se podíváme na místa z filmových Slavností sněženek. Na závěr se chvilku posadíme v legendární restauraci Hájenka, kde budete moci ochutnat proslulé speciality. POZOR – na tuto vycházku se musíte předem přihlásit mailem nebo telefonicky a vyčkat zpětné potvrzení mailem.  Sraz na stan. autobusu - linka 398 do Kerska, který odjíždí v 8.47 z aut. nádraží Černý Most ze stan.14, směr Jirny. Nehvizdy, Mochov, Poděbrady – výstupní stanice se nazývá Hradišťko-Kersko -  Hlavní silnice, - autobus tam přijede v 9.23, kdo chcete, můžete čekat přímo na výstupní stanici. Návrat zpět  autobus ve 14.03 nebo 16.03. Vstupné jednotné 120 Kč,( polodenní vycházka), mobil na průvodkyní 721769586,  průvodce místní p. Kořán  a PhDr. E. Havlovcová.

 

25.4.Zveme Vás na Cibulku !

Toto pozoruhodné místo je ojedinělou ukázkou romantického parku první poloviny 19. století. Sraz v 16.00 na stan. tram. Poštovka (č. 9,16 a dalších, které jedou z Anděla směr Řepy). Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

  


 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08