výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Praha květnové vycházky na přihlášení 2019

Tisk E-mail
Praha lednové vycházky 2016

   Při květnových procházkách na přihlášení v Praze se vydáme do katedrály sv.Víta, do Barrandovského studia ...

 
 28.4.2019
Stavovské divadlo a Mozart v Praze  

Mimořádná příležitost prohlídky Stavovského divadla s následující vycházkou po stopách W. A. Mozarta

Prohlédneme si interiéry Stavovského divadla. Při této příležitosti si připomeneme významné akce, které se tady odehrály a osoby, které byly s divadlem spojeny, především geniálního skladatele W. A. Mozarta. Divadlem nás provede zdejší průvodce, a poté se vydáme do okolí, abychom si připomněli i další místa, která souvisejí s  návštěvami  slavného skladatele v Praze.

Pozor – omezený počet osob na tuto akci, musíte se předem přihlásit na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo 721 769 586, a poté prosím počkat na potvrzení Vaší rezervace.

Sraz v 9.00 před hlavním vstupem do divadla. Vstupné 80 Kč + vstupné do interiéru divadla 120/60 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

--------------
19.5.2019
Prohlídka kostela P. Marie a Karla Velikého na Karlově

Upozorňujeme vás na jednu z výjimečných akcí našeho květnového programu. S výborným lektorem dr. Laňkou se nám podařilo zajistit prohlídku kostela P. Marie a Karla Velikého na Karlově. Dr. Laňka je jáhnem ve zdejší farnosti, jeho znalosti historie objektu jsou obrovské a způsob, jak je interpretuje, velice poutavý a nesmírně kvalitní. Na tuto vycházku není potřeba se předem hlásit, jen vás na ni upozorňujeme, protože se jedná opravdu o nevšední zážitek. Sraz ve 13.00 na Karlově, na nádvoří před kostelem, vstupné 80 Kč + vstupné na obnovu chrámu 50 Kč.

------------
22.5. a 31.5.2019
Do katedrály sv. Víta s doktorem Františkem Kadlecem

U příležitosti 90. výročí  od ukončení dostavby katedrály se nám podařilo získat jako lektora PhDr. Františka Kadlece, na akci skládající se z přednášky a vycházky, které se uskuteční:
1) 22.5.2019
  Přednáška od 16.30 v přednáškovém sále Klubu Za starou Prahu v Juditině věži (malostranská strana Karlova mostu) Lektor Vás pomocí obrázků i výkladu seznámí s historií dostavby a přiblíží nejzajímavější momenty a osobnosti, které stály v popředí.

2) 31.5.2019
Vycházka od 14.00, půjdeme do katedrály a budeme přímo v objektu poukazovat na zajímavosti uvedené v přednášce. Sraz ve 14.00 před vstupem do katedrály, u bronzových dveří.

Vstupné na tyto akce:
1)
v případě, že se zúčastníte OBOU AKCÍ činí 160 Kč (2 x 80 Kč a obě dvě akce), tato vstupenka Vám bude prodána před přednáškou dne 22.5. 2019 a bude platit i na druhou akci dne 31.5.2019.
2)
v případě, že se zúčastníte POUZE JEDNÉ akce, vstupné tady bude činit vždy na každou akci 100 Kč.

Pozor
– pro vstup do katedrály si budeme muset zakoupit ještě vstupenku na tzv. malý okruh (plné vstupné 250 Kč, sleva senioři nad 65 let 125 Kč).

Nabízím ještě možnost využít další objekty tohoto malého okruhu, domluvíme se na místě.

POZOR – na tuto akci je omezený počet osob a je třeba se předem závazně přihlásit na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , Vaše účast bude potvrzena emailem. Vždy prosím uvádějte, zda máte zájem o jednu nebo obě akce.

------------
24.5.2019 Prohlídka Barrandovského studia

Prohlídka začíná ve 14.00, celkově trvá asi 1,5 hodiny. Ve výstavním prostoru Filmpointu začneme úvodem do historie a současnosti barrandovských ateliérů. Dále si návštěvníci prohlédnou vystavené originály z nejznámějších barrandovských filmů včetně kostýmů a rekvizit z oblíbené pohádky Tři oříšky pro Popelku. Prohlídka pokračuje procházkou okolo filmových ateliérů s výkladem o jejich historii a projektech, které zde vznikají.  Protože se ateliéry pronajímají a v čase prohlídek uvnitř může probíhat natáčení, nezaručujeme, že bude možné navštívit přímo samotný ateliér a jeho zázemí. Návštěva ateliéru není součástí této prohlídky. Stává se, že jednotlivé ateliéry uvidí návštěvníci pouze zvenčí, ale průvodce se před každým objektem krátce zastaví a představí jeho funkce.

Pro prohlídku budeme potřebovat vytvořit a odevzdat jmenný seznam účastníků, kteří tímto  také současně vyjadřují, že byli seznámeni s bezpečnostními pokyny pro návštěvníky (pokyny pošleme jakou součást faktury).

Vstupné se trochu oproti minulým akcím z pozice Barrandova změnilo a to takto:

 dospělí  240 Kč  (160 Kč do objektu a 80 Kč za vycházku)

senioři 220 Kč (140 Kč do objektu a 80 Kč za vy
 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08