výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Praha dubnové vycházky 2019

Tisk E-mail
Praha lednové vycházky 2016

   Při dubnových procházkách 2019 v Praze se vydáme na židovský hřbitov, Trojský zámek ...

 
 
Vycházky se konají při počtu nejméně 10 osob.
1.4. Pražské usedlosti v Dejvicích – zaniklé i existující 1.díl. Od Kodymky ke Špitálce, kolem Karlovky k Mydlářce, také kolem vil Lídy Baarové a Vlasty Buriana. Projdeme i bývalou zahradou usedlosti Hanspaulka–co skrývala v minulosti a jaká je její budoucnost? A kde si postavil svoji vilu architekt A. Engel, který se významně podepsal na vzhledu Vítězného náměstí? Sraz v 17.00 na  zastávce  U Matěje, aut.  č. 131, jede od metra Hradčanská. Vstupné 80 Kč, průvodkyně H. Čenková.

3.4. Dům pánů z Kunštátu a Poděbrad.
Povíme si, jak vypadalo osídlení pozdějšího Starého Města v době románské, které stavby se dodnes a v jaké podobě zachovaly. Navštívíme jednu z nejzachovalejších románských prostor v domě pánů z Kunštátu a Poděbrad. Sraz ve 16.30 před objektem ( Řetězová ul. 222 ,ul. vychází z Husovy ul.). Vstupné 80 Kč + vstupné do objektu 30 Kč, průvodkyně PhDr. J.Škochová.

6.4. akce Kampa střed světa –
informace na konci programu.

7.4.Židovský hřbitov ve Fibichově ulici.
Tzv. Starý židovský hřbitov na Olšanech byl založen v r. 1680 jako hřbitov morový a pohřbívalo se tady do r. 1890.  Sraz v 10.00 u vchodu na hřbitov – Fibichova ul. (Mahlerovy sady) – vedle Žižkovské vysílací věže, spojení trasa metra A stan. Jiřího z Poděbrad. Vstupné 80 Kč, průvodkyně  PhDr. J. Škochová.

7.4. Malostranský  hřbitov:
Osobnosti hudby a šlechtici, které zde odpočívají. Sraz ve 14.00 u vchodu na hřbitov - stan. tram. č.9  Bertramka -  od Anděla směr Řepy. Pozor – na Malostranský hřbitov se vydáme ještě 1 x za dalšími významnými církevními osobnostmi  a to 14.4. 2019. Doporučujeme, o hřbitovu se informace shánějí velice těžko, první část cyklu se velice povedla, pí průvodkyně Vám rozdá zdarma i informační materiály. Vstupné 80 Kč, hřbitovem vás provede předsedkyně spolku Malostranský hřbitov. A. Lehnerová.

9.4.
Ženy významných mužů. Předmětem našeho zájmu budou nejen manželky československých prezidentů, ale i další ženy, které jim byly blízko - např. dcery. Budeme pokračovat paní Hanou Benešovou,na programu budou i další manželky předsedů vlád. Přednáška začíná v 16.30 v prostorách Klubu Za starou Prahu v Juditině věži  u Karlova mostu (menší z Malostranských mosteckých věží). Vstupné 80 Kč, členové KZSP 20 Kč, PhDr. E. Havlovcová.

12.4. Barrandovské studio. Prohlídka je vyprodána.

13.4. Trojský zámek.
Prohlédneme si  pozoruhodnou stavbu,  kterou si nechal v barokním stylu vystavět hrabě Václav Vojtěch ze Šternberka. „Římská vila na chladném severu“ s nádhernými nástropními malbami, bohatou sochařskou výzdobou, obklopená barokní zahradou a mnoha fontánami, dnes slouží  jako výstavní prostor Galerie hlavního města Prahy.Sraz na vycházku v 10.00  před vstupem do areálu, spoj. aut. č.112 , jede.ze stan. Nádraží Holešovice, výstup stan. ZOO. Vstupné 80 Kč + zlevněné vstupné do interiéru zámku 40 Kč, průvodkyně  PhDr. J. Škochová.

13.4.
Osobnosti na Smíchově. Kde bychom ve své době mohli potkat např. Josefa Zítka, Ferdinanda Peroutku, Jakuba Arbesa, Alberta Einsteina nebo Josefa Vaňáska, který byl předobrazem policejního rady Vacátka? Uvidíme, kde měl ateliér sochař Karel Dvořák, kde se narodil Julius Fučík nebo kde se Václav Brožík učil malovat porcelán. Sraz ve  14.00 u fontány na Náměstí Kinských. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

14.4. Pražská města 20. Století:
Vinohrady- dobrá adresa pro dobré bydlení. Sraz v 10.00 před kostelem sv. Ludmily na Nám. Míru. Vstupné 80 Kč, průvodkyně V. Králová.

14.4. Malostranský  hřbitov:
Osobnosti církve a když vše dobře dopadne, prohlédneme si i zdejší kostel.Sraz ve 14.00 u vchodu na hřbitov - stan. tram. č.9  Bertramka -  od Anděla směr Řepy. Pozor – vřele doporučujeme, o hřbitovu se informace shánějí velice těžko, první část cyklu se velice povedla, pí průvodkyně Vám zdarma rozdá i informační materiály. Vstupné 80 Kč, hřbitovem vás provede předsedkyně spolku Malostranský hřbitov. A. Lehnerová.

15.4. Nejkrásnější pražský ostrov Kampa a Nostická knihovn. Prohlídka je vyprodána.

17.4. Pražské usedlosti v Dejvicích -
zaniklé i existující 2. díl. Procházkou z Červeného vrchu do Starých Dejvic - volně navážeme na naši vycházku Hanspaulkou - doplníme si informace o dalších bývalých viničních usedlostech, podíváme se k jedné z existujících viničních kaplí a také si prohlédneme moderní architekturu 20. století - významnou funkcionalistickou vilu Evžena Linharta, vily F. Roitha, O. Starého a dalších architektů I. republiky. Vycházku zakončíme v místě původní vsi Dehnice. Sraz v 17.00 na nároží ulic Evropská a Horoměřická (metro A Bořislavka, tram 20,26, Bořislavka). Vstupné 80 Kč, průvodkyně H. Čenková.  

20.4. Ze Zlíchova do Braníka.
Půjdeme po silnici pod Barrandovskými terasami a vydáme se odtud přes Most inteligence (Branický most). Dále budeme pokračovat kolem bývalé Vršovické vodárny a dojdeme až k Branickým ledárnám – pozdně secesnímu průmyslovému areálu z let 1908-11 architekta J. Kovařoviče. Sraz v 10.00 na zastávce Hlubočepy (tramvaj č. 4, 5, 12 a 20 směr sídliště Barrandov). Mobil na průvodkyni 607 911 151. Vstupné 80 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

20.4. Právo na Starém Městě.
Protože se nejen na Staroměstské radnici vykonávalo právo, zjistíme během vycházky, kde přišel o život Jan Nepomucký, co to byl karcer, kde soudili staroměstští konšelé nebo kde mohli hoteloví hosté strávit noc v cele. Sraz ve 14.00 na Staroměstském náměstí před kostelem sv. Mikuláše. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

21.4.Procházka ke starému ústavnímu hřbitovu
- pokračování Cyklu Bohnice.Od stanice autobusu projdeme terénem s několika vyhlídkami, zajdeme na melancholický ústavní hřbitov a přes Zámka sejdeme do Podhoří k přívozu do Podbaby (cca 2,5 km - většinou z kopce). Sraz ve 14.00 na konečné stanici autobusu 102 Staré Bohnice. Vstupné 80 Kč, průvodkyně Mgr. J. Náprstková.

22.4. Velikonoční procházka Pohořelcem a Úvozem až do Nerudovy ulice.
Pojďte se s námi projít Hradčany. Vyjdeme z Pohořelce a budeme pokračovat Úvozem. Tato ulice patří k starobylým pražským komunikacím se spoustou zajímavých domů a domovních znamení. Sraz ve 14.00 na stan. tram. č. 22 Pohořelec. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

23.4. Prohlídka Nové budovy Národního muzea ( bývalého Federálního shromáždění ). Prohlídka je vyprodána.

26.4. Barrandovské studio. Prohlídka je vyprodána.

27.4. Výročí roku 2019 –
Významný architekt  Ignác Palliardi (1737 – 18. 3.1824 )  a palácové jižní malostranskézahrady. Sraz ve 14.00 před Valdštejnským palácem na Valdštejnském náměstí, odtud přejdeme k pokladně zahrad, je to  méně známé místo, proto půjdeme společně. Vstupné 80 Kč + vstupné do zahrad plné 80 Kč/ senioři 60 Kč/ skupinové 70 Kč průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 28.4. Stavovské divadlo a Mozart v Praze . Pozor – mimořádná příležitost prohlídky Stavovského divadla s následující vycházkou po stopách W. A. Mozarta v Praze.
Prohlédneme si interiéry Stavovského divadla a připomeneme si významné akce, které se tady odehrály. Pak se vydáme do okolí, abychom si připomněli i další místa, která souvisejí s  návštěvami  Mozarta v Praze.POZOR – na tuto akci je omezen počet osob a je nutné se předem přihlásit na mailu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Sraz v 9.00 před hlavním vstupem do divadla. Vstupné 80 Kč + vstupné do interiéru divadla 120/60 Kč, průvodce v divadle místní +  PhDr. E. Havlovcová.

28.4. Gröbeho vila –
místo krásy, vína a velkého skandálu. Neorenesanční vila byla postavena  dle návrhu Antonína Barvitia a Josefa Schulze v 19. století a spolu s parkem patří k  zahradnickým a architektonickým skvostům Prahy. Prohlídka interiérů této významné stavby. Pozor na tuto akci je třeba se předem přihlásit emailem na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo 721 769 586 a vyčkat na potvrzení vycházky. Sraz ve 14.00 před hlavním vstupem do zahrady na souběhu ulic Rybalkova a Kozácká. Vstupné jednotné 80 Kč + poplatek za otevření vily 100 Kč (celkem 180 Kč), průvodkyně M.Cimplová.

29.4. Nejkrásnější pražský ostrov Kampa a Nostická knihovna. Prohlídka je vyprodána.

Dne 6.4.2019 se uskuteční jako každý rok akce Kampa střed světa
, na kterou jste pořadateli  srdečně zváni. Proběhne mimo jiné vycházka Mlýny Kampy a kostel sv. Jana Křtitele Na prádle. (průvodkyně E. Havlovcová). Sraz ve 13.40 na mostku přes Čertovku, před obloukem Karlova mostu, vstup volný.
A ještě připomínáme vycházky o tomto víkendu:

23.3. Nápravná zařízení Nového města.
Kde se na Novém Městě soudilo, věznilo nebo popravovalo? Co to byla hnanecká stanice? Kdo byli první vězni na radnici Nového Města, kde stála Svatováclavská trestnice, nebo Fišpanka? Sraz ve 14.00 pod věží Novoměstské radnice. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

24.3. Nový židovský hřbitov.
Prohlédneme si největší pražský stále užívaný židovský hřbitov s mnoha nádhernými hrobkami podnikatelských rodin Petschků, Waldesů, Bondyů... Zastavíme se i u hrobů osobností kulturního světa - spisovatelů Franze Kafky, Oty Pavla, básníka Jiřího Ortena, malíře Jiřího Karse, režiséra Zeno Dostála a dalších. Sraz v 10.00 před vchodem na hřbitov - Izraelská 1, stanice metra Želivského. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.
 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08