výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie
3 hosté

 
 

Praha lednové vycházky 2019

Tisk E-mail
Praha lednové vycházky 2016

   Při lednových procházkách 2019 v Praze se vydáme do metra, dozvíme se o výročích r. 2019 ...

 
 
Vycházky se konají při počtu nejméně 10 osob.

1.1. Polodenní novoroční vycházka do přírodní rezervace Chuchelský háj aneb ze Zlíchova do Velké Chuchle.Vydáme se po silnici pod Barrandovskými terasami kolem bývalého koupaliště do Malé Chuchle. Odtud vystoupáme do Chuchelského háje, kde si prohlédneme zookoutek a dále budeme pokračovat kolem místního lesního hřbitova, kostela sv.Jana Nepomuckého až k Pacoldově vápence a do Velké Chuchle, kde naší vycházku zakončíme. Trasa je dlouhá cca 7 km, vezměte si sportovní obuv. Sraz v 10.00 na zastávce Hlubočepy, (tramvaj č. 4, 5, 12 a 20 směr sídliště Barrandov). Mobil na průvodkyni 607 911 151. Vstupné jednotné 120 Kč, průvodkyně M.Cimplová


5.1. Novoroční procházka Hradčany s návštěvou kostela sv. Benedikta. Zveme k procházce po malebné části Prahy- kolem Hradčanského náměstí, s návštěvou kostela sv. Benedikta, kde se dozvíte nejen o historii této stavby, ale také o životě zakladatelky Karmelu v Praze Marie Elekty, jejíž mumifikované ostatky se nacházejí právě v kostele sv. Benedikta. Sraz ve 14.00 na Loretánském náměstí u sochy E. Beneše. Vstupné 80 Kč +  dobrovolné vstupné do kostela 20 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová

 

6.1. Významná výročí r. 2019 - architekt Josef Mocker zemřel 6. 1. 1899 Pozor – s návštěvou kostela sv. Jindřicha! Během vycházky se vydáme za zmíněným architektem a  podíváme  se nejen do interiéru kostela sv. Jindřicha a Kunhuty  v Jindřišské ul., ale navštívíme i Jindřišskou věž -výtah k dispozici, kde půjdeme rovněž  do interiéru a nakonec ještě přejdeme k Prašné bráně. Velice doporučuji tuto vycházku, do kostela  sv. Jindřicha se podíváme během našich procházek vůbec poprvé!Sraz ve 12.15 před kostelem v Jindřišské ul. Vstupné 80 Kč + vstupné do Jindřišské věže 140/80 Kč-  sleva pro seniory +20 Kč dobrovolné vstupné do kostela. V Jindřišské věži se můžete v rámci vstupného podívat i na probíhající výstavy, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

12.1 Významná výročí r. 2019 – Gelasius  Dobner se narodil v r. 1719 a Josef Dobrovský zemřel v r. 1829. . Během naší procházky se vydáme  po  stopách těchto mužů na Malé Straně a  připomeneme si  počátky českého národního obrození.Sraz ve 14.00 na Malostranském náměstí, na bývalém parkovišti u stan. tramvají. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

13.1. Vladislav – druhý český král. Připomeneme si knížete Vladislava I., který byl na říšském sněmu v Řezně v lednu 1158 korunován druhým českým králem. V této době jeho druhá žena Judita Durynská dohlížela v Praze na stavbu prvního kamenného mostu v románském stylu. A v tomto stylu vznikla řada dalších staveb, o kterých se také zmíníme. Sraz ve 14.00 u pomníku Karla IV. na Křížovnickém náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.


19.1. Stavovské divadlo a Mozart v Praze   POZOR- máme ještě několik volných míst na tento termín! Mimořádná příležitost prohlídky Stavovského divadla s následující vycházkou -  k 262. výročí narození W. A. Mozarta. Prohlédneme si interiéry Stavovského divadla a připomeneme si významné akce, které se tady odehrály a osoby, které byly s divadlem spojeny, především geniálního skladatele W. A. Mozarta. Divadlem nás provede zdejší průvodce. Pak se vydáme do okolí, abychom si připomněli i další místa, která souvisejí s  návštěvami  Mozarta v Praze.POZOR je nutné se předem přihlásit na emailu  Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Sraz v 10.00 před hlavním vstupem do divadla. Vstupné 80 Kč + vstupné do interiéru divadla 120/60 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

 

19.1. Pražské metro zblízka. V květnu 2019 to bude už celých 45 let, kdy patří metro mezi prostředky MHD v Praze. Tomu ale předcházelo 20. ledna 1969 zahájení ražby prvního tunelu na trase 1C. Během vycházky si prohlédneme některé ze starších i nových stanic, připomeneme si historii pražského metra, ale i stanice, které nikdy nebyly zprovozněny. Sraz ve 14.00 u vstupu do stanice Malostranská. Vstupné 80 Kč (během vycházky se budeme metrem přesunovat), průvodkyně ing. L. Prokůpková.

 

20.1. Významná výročí r. 2019 - dne 18.1.1409 byl vydán Dekret kutnohorský. Připomeneme si tento významný dokument, který se týkal Karlovy univerzity a prohlédneme si Betlémskou kapli. Sraz ve 14.00 před kaplí na Betlémském náměstí. Vstupné 80 Kč + vstupné do kaple 60/30 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

26.1. Národní památník na Vítkově. Výjimečná možnost prohlédnout si památník s panem dr. Slavíkem, který zde dlouho pracoval a o historii objektu dovede zajímavě vyprávět. Podíváme se do všech zpřístupněných prostor, včetně vyhlídky odkud je překrásný pohled na město a části expozice tzv. Laboratoř moci, která přibližuje dobu, kdy  na Vítkově bylo vystaveno mumifikované tělo Klementa Gottwalda. Pozor – na vycházku se musíte předem přihlásit na tel. 721 769 586 nebo e-mail Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Sraz ve 14.00 na Vítkově pod sochou Jana Žižky. Vstupné  80 Kč+ vstupné do celého objektu120/80 Kč, původce PhDr. S. Slavík

 

27.1.Bývalé pražské židovské ghetto- I. část .Třídílný cyklus, který nás provede hlavními židovskými památkami. V první části se seznámíme s podstatou judaismu, prohlédneme si Staronovou synagogu - nejstarší zachovanou středoevropskou stavbu synagogy dodnes sloužící svému účelu. Poté přejdeme do Klausové synagogy, kde nám expozice přiblíží židovské svátky i každodenní život židovské rodiny. Sraz v 9.30 před Staronovou synagogou. Cyklus bude pokračovat dalšími dvěma vycházkami:10.2. a 24.2.2019 vždy od 9.30. Vstupné 80 Kč + zlevněné vstupné do interiérů  130 Kč,  průvodkyně PhDr. J. Škochová.


27.1.Bohnice- mimořádný cyklus vycházek k významným výročím 115, 110 a 105 let, která v roce 2019 Bohnice slaví.

Chcete vědět, která to jsou? Přijďte na naše vycházky!

POZOR- na akci s předem přihlaste na čísle 721 769 586 nebo e-mailu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Objednat si můžete celý cyklus nebo jen jednotlivé vycházky.Cyklus se skládá z jedné akce měsíčně od ledna do dubna 2019.

Program akcí:

27.1. 14.00 Procházka mezi pavilóny.  Seznámení s areálem psychiatrické léčebny v Bohnicích a následující promítání obrázků o vzniku tohoto ústavu, architektu Václavu Roštlapilovi i zajímavých lékařských osobnostech. Sraz ve 14.00 na parkovišti u stan. aut. č. 152  Řepínská  - aut. jede z Českomoravské do sídliště Čimice, staví také blízko metra Vysočanská,Prosek,  Kobylisy.

24.2.14.00 Staré Bohnice . Procházka v centru původní obce Bohnice spojená s návštěvou statku Vraných, kostela sv. Petra a Pavla a s hledáním prvků symbiózy léčebny s vnějším světem.

17.3. 14.00 Kostel sv. Václava- výrazná dominanta Bohnic-zajímavý církevní objekt s prvky secese, s pohnutou historií i současným využitím pro léčebné účely.

21.4.14.00 Procházka ke starému ústavnímu hřbitovu- od stanice autobusu projdeme terénem s několika vyhlídkami, zajdeme na melancholický ústavní hřbitov a přes Zámka sejdeme do Podhoří k přívozu do Podbaby- cca 2,5 km většinou z kopce.

Vstupné 80 Kč na každou jednotlivou akci,  průvodkyní je vždy   Mgr. J. Náprstková. Místa dalších srazů budou včas oznámena.


29.1. Jak se Pražané ženili,  žili v rodině i umírali, jak vychovávali děti, jak se vzdělávali a další. Přednáška začíná v 16.30 v prostorách Klubu Za starou Prahu v Juditině věži  u Karlova mostu ( menší z Malostranských mosteckých věží), vstupné 80 Kč, členové KZSP 20 Kč, lektorka PhDr. E. Havlovcová.


 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08