výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Praha únorové vycházky 2020

Tisk E-mail
Praha lednové vycházky 2016

   Při únorových procházkách 2020 v Praze se vydáme do Rodolfina, na Olšanský hřbitov ...

 
  1.2. Karlínem - od barokní Invalidovny přes klasicistní a secesní předměstí po moderní River City. Budoucí zástavbu na bývalém Špitálském poli předznamenal mohutný komplex Invalidovny. Projdeme kolem ní i klasicistních a secesních domů a všimneme si i naprosto soudobé zástavby -  kubistické architektury současných švýcarských autorů, u areálů Corso, Danube House, Nile House, Amazon Court, Diamond River, i u Main Point Karlin, který v prestižní soutěži MIPIM Awards zvítězil v kategorii nejlepších kancelářských budov. Sraz v 10.00 na  stanici tram 3,8,24  Invalidovna. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.
 
2.2. Střešovické vily –
polodenní vycházka.Během vycházky si prohlédneme rodinnou vilu architekta Otto Rothmayera, kterou si postavil koncem 20. let 20. st. na volných pláních Střešovic podle vlastního návrhu. Během cesty Střešovicemi si připomeneme některé významnější stavby. Následně si prohlédneme Müllerovu vilu architekta Adolfa Loose, která vznikla ve stejné době jako Rothmayerova a představuje typický příklad Loosova originálního řešení prostoru, tzv. raumplanu. Společná vstupenka do obou objektů zahrnuje rovněž volný vstup do Studijního a dokumentačního centra Norbertov. Sraz v 9,45 na zastávce tram 1 a 2 „Vojenská nemocnice“ (jedou od metra A „Hradčanská“ nebo „Petřiny“). POZOR - na tuto vycházku je omezený počet míst a je třeba se předem přihlásit, nejlépe na emailu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo tel. 721 769 586. Vstupné 120 Kč+společné vstupné do obou vil 420/260 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková (mobil 739 280 518)

8.2. Rudolfinum-
prohlídka interiéru. Prohlídka jedné z nejvýznamnějších novorenesančních budov architektů J. Zítka a J.Schulze Vás  seznámí nejen s historií celé stavby, která je dnes domovem České filharmonie, ale především s interiéry, mezi které patří i slavná Dvořákova síň. Sraz v 10.50 před hlavním vstupem do Rudolfina z Palachova náměstí, pod schody. Vstupné celkem 120 Kč zahrnuje i vstupné do objektu, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

9.2. Procházka Olšanskými hřbitovy I. díl,
včetně prohlídky kostela sv.Rocha. Olšanské hřbitovy můžeme bez nadsázky označit jako galerii pod širým nebem. Vedle historických reálií můžeme zaznamenat i mistrovská díla tzv.funerálního umění. V této části byli pochováni např.: J.Božek, V.M.Kramerius,V.K. Klicpera, K.H.Borovský, S.Rašilov, M.Tyrš, J.Fügner, K.J.Erben, F.Myšák, V.Dyk, J. Kodet, V. Menšík, S. Beneš a známé rodiny Náprstkova, Mánesova, Lannova a další. Sraz ve 14.00 před kostelem sv.Rocha – Olšanské náměstí, nedaleko stan.tram.č. 9. Vstupné 80 Kč + dobrovolné vstupné do kostela sv.Rocha  20 Kč (pokud nám bude otevřen), průvodkyně M.Cimplová.

9.2. Podvečerní procházka starobylým Ungeltem
.Pojďme se společně projít místem, kam se v raném středověku uchylovali kupci, kteří projížděli Prahou. Dnes tvoři Týn,( nebo- li Ungelt) řada vnějších i vnitřních domů se zajímavou historií. Sraz v 17.00 před domem U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová

10.2. Na Pražský hrad s dr. Kadlecem.
Výstava Příběh Pražského hradu v gotickém podlaží Starého královského paláce.V autentických prostorách gotického podlaží Starého královského paláce zprostředkovávají zajímavý zážitek především originální památky ze sbírek Pražského hradu. Výstava chronologicky přibližuje význačné představitele českého státu, zásadní dějinné události a stavební vývoj hradního areálu od prehistorie po 20. století. Formou ucelených příběhů se zde seznámíte s každodenní historií, která je spojená přímo s Pražským hradem, např. Příběh českých patronů, Příběh církve a katedrály, Příběh pohřbívání, Příběh stolování a další. Všechny tyto skutečnosti budou zarámovány do poutavého výkladu p. dr. Kadlece.  POZOR- na tuto vycházku je omezený počet míst a je třeba se předem přihlásit, nejlépe na emailu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny   nebo na tel. 721 769 586 Sraz ve 14.00 u kašny sv. Jiří na III. hradním nádvoří. Vstupné  80 Kč  + vstupné na výstavu 140 /70 Kč, výstavou nás provede PhDr. F. Kadlec.

16.2. Do Levého Hradce za Přemyslovci.
Navštívíme jedno z nejpamátnějších míst českých dějin, odkud vládl první historicky doložený kníže Bořivoj I. se svou manželkou Ludmilou. Toto území bylo prakticky nepřetržitě osídleno od neolitu až do příchodu Slovanů. Sraz ve 12.10 u pokladen na Masarykově nádraží, vlak odjíždí ve 12.35. Vstupné 80 Kč + vstupné do kostela 40/20 Kč. Mobil na průvodkyni 607 911 151, průvodkyně M.Cimplová.

16.2. Smíchovský hřbitov Malvazinky.
Hřbitov byl založen na konci 19. st. na pozemcích usedlosti Malvazinka jako centrální hřbitov pro Smíchov i přilehlé obce a projektován známým architektem A.Barvitiem. Při procházce se seznámíme s hroby mnoha osobností, které zde nalezly poslední místa odpočinku – spisovatelé Jakub Arbes, historik umění Emanuel Poche, sochař Čeněk Vosmík, herci Antonie Nedošínská, Eman Fiala a Ferenc Futurista, průmyslník a konstruktér Josef Walter, objevitel krevních skupin Jan Janský a nejnověji i zpěvák Karel Gott. Sraz ve 14.00  na stanici aut. č.  137 Urbanova. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.

22.2. O čem vyprávějí názvy ulic –
kolem Jungmannova náměstí.Cyklus vycházek Vás seznámí nejen s osobnostmi, jejichž jména jsou zachována v názvech veřejných prostor. Sraz ve 14.00 u  sochy J. Jungmanna na Jungmannově náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilo
 

22.2. Obrazárna Pražského hradu.
Navštívíme prostory Pražského hradu, které připomínají císaře Rudolfa II. a jeho umělecké sbírky. Prohlédneme si obrazy z období od renesance po manýrismus, které reprezentují díla Hanse von Aachena, Tiziana nebo Petra Pavla Rubense a řady dalších italských, nizozemských, vlámských a německých malířů. Sraz v 10.00 před vstupem do Obrazárny na 2. nádvoří Pražského hradu (při plánování času počítejte, prosím, s bezpečnostní kontrolou na vstupu do areálu Hradu).POZOR- na tuto vycházku je omezený počet míst a je třeba se předem přihlásit, nejlépe na mailu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny   nebo  na tel. 721 769 586 Vstupné 80 Kč + vstupné do obrazárny 100/50 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková. 
 

23.2. Prahou plnou neřesti.
Pojďte se s námi vydat do míst, kde byla velká kriminalita, kde se soustřeďovali pražští zloději, podvodníci a prostitutky. Sraz ve 14.00 u sochy Josefa Mánesa na Alšově nábřeží (nábřeží u Rudolfina). Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.
 

26.2.Prohlídka Nové budovy Národního muzea (bývalého Federálního shromáždění).
Prohlédneme si tento zajímavý objekt, který byl původně Pražskou burzou a byla postaven podle návrhu architekta Jaroslava Rösslera v době první republiky. Na rozšíření budovy byla vypsána veřejná soutěž, do dnešní podoby byla přestavena v letech 1968 - 1973 pro potřeby Federálního shromáždění.Dnes budovu využívá Národní muzeum. Velice zajímavá vycházka bude směřovat i do méně známých interiérů této stavby. Pozor - na tuto vycházku je omezený počet míst a je třeba se předem přihlásit na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo tel. 721 769 586.Akce se koná od 16.00 Vaše přihláška bude potvrzena a sděleny i bližší podrobnosti ohledně srazu. Vstupné celkem 120 Kč (zahrnuje i vstup do objektu), průvodce PhDr. P. Muchka.

A nezapomeňte na naše vycházky o posledním lednovém víkendu.

25.1.Kubismus v centru Prahy.

Jedinečná kubistická architektura nás bude zajímat na Starém a Novém Městě - projdeme kolem domu U Černé Matky Boží, Učitelských domů, paláce Diamant a dalších.Sraz ve 14.00 před domem U Černé Matky Boží v Celetné ulici.Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

26.1.Slavné pražské (vinohradské) vily.

Tentokrát si ukážeme a povíme něco zejména o těchto vilách: Dryákova, Kotěrova, Šalounova. V Praze najdeme stále ještě řadu míst, kde si původní vilová zástavba dochovala svůj charakter krásu, kulturu a noblesu dřívějších období a kde jednotlivé vily osloví návštěvníka, kromě dnes už zjevně historické hodnoty – svou pohodlností, důkladností či účelností.Sraz ve 14.00 na stanici Orionka tram.č. 10, 16. Vstupné 80 Kč, průvodkyně M.Cimplová

 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08