výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Praha listopadové vycházky 2018

Tisk E-mail
Praha lednové vycházky 2016

   Při listopadových procházkách 2018 v Praze se vydáme na Vyšehrad, Smíchov ...

 
 

3.11. Procházka Pohořelcem a Újezdem až do Nerudovy ulice a přes Jánský vršek dolů na Malostranské náměstí. Méně známými, ale působivými místy Hradčan a Malé Strany. Sraz na vycházku ve 14.00 na stan. tram. č. 22 Pohořelec. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

 

4.11. Dušičkový Vyšehrad. Společně se projdeme v podvečer hřbitovem a zavzpomínáme na přední představitele naší kultury a vědy. Vezměte s sebou svíčku a zapalte ji na hrobě své oblíbené osobnosti. Sraz v 16.00 u vstupu na hřbitov vedle chrámu sv. Petra a Pavla. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

10.11. Smíchov - od Anděla k „tanku“. Během procházky po jednom z bývalých pražských předměstí si prohlédneme současné a připomeneme již zmizelé stavby, ale také některé osobnosti (např. Kilián Ignác Dientzenhofer, Albert Einstein, Václav Brožík) spojené s touto čtvrtí. Sraz v 10.00 před budovou bývalé smíchovské synagogy v ulici Stroupežnického. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

 

11.11. Stará Hostivař – historie statky, uličky a náves. Původní ves Hostivař leží na severním svahu údolí Botiče a patří k nejstarším vesnicím v Praze vůbec. Katastr Hostivaře byl nepřetržitě osídlen už od mladší doby kamenné. Ves představovala sídelní útvar mimořádné hodnoty až do 70. let 20. století, kdy přišla katastrofa. Během následujících dvaceti let byla totiž vandalsky zlikvidována nejcennější zástavba. Z velkých statků zůstal zachován jen pás v údolí Botiče podél ulice K Horkám. Jak se ale sami přesvědčíte, i přes demoliční katastrofu, je stále ve Staré Hostivaři se na co dívat. Také proto se Stará Hostivař stala v roce 1993 vesnickou památkovou zónou. Prohlídka kostela Stětí sv.Jana Křtitele a místního hřbitova, kde je pohřben politik 1. republiky Antonín Švehla. Naši vycházku zakončíme prohlídkou Toulcova Dvora. Sraz ve 13.30 u zastávky autobusu č. 177 a 181 Hostivařské náměstí. Vstupné 80 Kč + dobrovolné vstupné do kostela cca 10 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

 

13.11. Výstava Hana Podolská - legenda české módy v UMPRUM s lektorským výkladem. Akce s omezeným počtem míst, na kterou bylo třeba se přihlásit předem - počet míst je vyčerpán.

 

14.11. Albertovská geografie s návštěvou Mapové sbírky.  Akce s omezeným počtem míst, na kterou bylo třeba se přihlásit předem - počet míst je vyčerpán.

 

17.11. Procházka Olšanskými hřbitovy. Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých významných osobností české historie (např. Jiřina Štěpničková, Jiří Schelinger, Jiří Wimmer, Vladimír Dlouhý, Klement Gottwald, Luděk Marold a další), ale můžeme i obdivovat mistrovská díla tzv.funerálního umění. Sraz ve 14.00 před branou hlavního vstupu na Vinohradské ulici. Vstupné 80 Kčprůvodkyně M.Cimplová

 

18.11.Židovský hřbitov ve Fibichově ulici. Tzv. Starý židovský hřbitov na Olšanech byl založen v r. 1680 jako hřbitov morový a pohřbívalo se tady do r. 1890.  Sraz v 10.00 u vchodu na hřbitov – Fibichova ul. (Mahlerovy sady) – vedle Žižkovské vysílací věže, spojení trasa metra A stan. Jiřího z Poděbrad. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.

 

18.11. Procházka Pátou čtvrtí aneb nechte se pohltit atmosférou bývalého židovského města! Akce s omezeným počtem míst, na kterou bylo třeba se přihlásit předem - počet míst je vyčerpán.

 

20.11. Jak se Pražané bavili. Projdeme jednotlivá století a podíváme se, jak se naši předkové bavili. Zúčastníme se korunovací, náboženských svátků i šlechtických a měšťanských zábav – plesů, poutí, aj. Zajdeme si i do kavárny, která se od 19. století stala místem setkávání mj. i různých uměleckých osobností. To vše budeme sledovat až do období první republiky. Přednáška se koná od 16.30 v prostorách Klubu za starou Prahu v Juditině věži Karlova mostu (menší ze dvou věží na malostranské straně). Pořádáno ve spolupráci s Klubem Za starou Prahu. Vstupné 80 Kč/ členové KZSP 20 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

 

21.11. Královské Vinohrady I. část – od kostela sv. Ludmily kolem náměstí k Vinohradské tržnici. S návštěvou vybraných interiérů.  Sraz v 16.30 u kostela sv. Ludmily, pod schody. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

24.11 Kampou křížem krážem.  Projdeme se pražskými Benátkami, podíváme se, kde Adolf Kašpar ilustroval Babičku, zastavíme se u památníku na 1. mechanizovanou prádelnu v Praze, pozdravíme vodníka Kabourka a nahlédneme do nejužší pražské ulice řízené semaforem. Na závěr se ještě podíváme do proslulé Werichovy vily, kde si připomeneme nejen Jana Wericha, ale i další známé obyvatele. Sraz ve 14.00  u mosteckých věží na malostranském konci Karlova mostu. Vstupné 80 Kč + vstupné do Werichovy vily 100/60 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

 

25.11. Prohlídka Winternitzovy vily  (Adolf Loos)  s aktuální výstavou Vladimíra Komárka „Všední zázraky“. Sraz ve 14 hodin na stanici autobusu č. 137 „Malvazinky“ (jede z Knížecí). Vstupné 80 Kč + vstupné na výstavu s laskavým svolením majitele vily sleva na vstupném 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

 27.11. Výstava Hana Podolská- legenda české módy v UMPRUM s lektorským výkladem. Akce s omezeným počtem míst, na kterou bylo třeba se přihlásit předem - počet míst je vyčerpán.

 

28.11. Královské Vinohrady II. část – od Vinohradské tržnice přes Riegrovy sady k budově rozhlasu. Sraz v 16.30 u Vinohradské tržnice. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08