výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Praha listopadové vycházky 2019

Tisk E-mail
Praha lednové vycházky 2016

   Při listopadových procházkách 2019 v Praze se vydáme na Vyšehrad, do metra ...

 
 

2.11. Procházka Centrálním parkem Prahy 13 podél Prokopského potoka.

Projdeme se od Slunečního náměstí s novou budovou radnice až do starých Stodůlek s vesnickou památkovou rezervací (cca 5 km). Sraz ve 14.00 na stanici metra Hůrka. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

3.11. Dušičková procházka Vyšehradským hřbitovem.

U příležitosti svátku zemřelých se podíváme na jeden z nejvýznamnějších hřbitovů u nás. Vezměte s sebou svíčky! Sraz v 16.00 před vstupem na hřbitov u baziliky sv. Petra a Pavla. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

7.11.Za historií bankovních budov s návštěvou výstavy  Lidé a peníze.

Navštívíme prostory České národní banky, kde si prohlédneme výstavu Lidé a peníze. Výstava nabízí unikátní pohled na historii peněz a předkládá ucelený vývoj měny na našem území. Seznámíme se s padělky a ukázkami ochrany peněz, dále jsou v expozici připraveny audiovizuální programy, můžeme si potěžkat cihlu zlata či zkontrolovat pravost bankovek. Výstava není běžně přístupná a termíny jsou zadány několik měsíců dopředu, proto neváhejte a hlaste se nám již nyní. Po prohlídce výstavy budeme pokračovat vycházkou ulicí Na Příkopě, abychom si prohlédli hlavní bankovní budovy.

Pozor - počet míst na  tuto akci je vyčerpán, nový termín je domluven na 3.1.2020, hlásit se můžete na mailu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny už nyní.

 

9.11. Kapitoly o historii, stavebních památkách a osobnostech Prahy 10: Vršovice.

S kým se setkáme? Třeba se zakladatelem klubu otužilců, básníkem mládí a lásky, grafikem, kterého přitahovalo téma spiritismu a také s představitelem Faunova velmi pozdního odpoledne. Sraz v 10.00 proti zastávce tram 22, Koh-i-noor, na straně "Kohinorky". Vstupné 80 Kč, průvodkyně H. Čenková.

 

9.11. Pražské metro zblízka: Linky A + C. 

V květnu 2019 to bylo už celých 45 let, kdy patří metro mezi prostředky MHD v Praze. Tomu ale předcházelo 20. ledna 1969 zahájení ražby prvního tunelu na trase I.C a 3. listopadu 1984 bylo otevřeno prodloužení trasy C z Florence do Holešovic. Během vycházky si prohlédneme některé ze starších i nových stanic, připomeneme si historii pražského metra, ale i stanice, které nikdy nebyly zprovozněny. Sraz ve 14.00 u vstupu do stanice Malostranská. Vstupné 80 Kč (během vycházky se budeme metrem přesunovat), průvodkyně ing. L. Prokůpková

 

10.11. Slavné pražské vily: Bubeneč – I.

V Praze stále ještě najdeme řadu míst, kde si původní vilová zástavba dochovala svůj charakter, krásu, kulturu a noblesu dřívějších období. Procházka kolem vil známých osobností např. Jana Kouly, Stanislava Suchardy, Jana Náhlovského, Huga Sieburgera, Adalberta Lanny a rodiny Petschků. Sraz ve 14.00 na nástupišti metra A ve stanici Hradčanská. Vstupné 80 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

 

16.11. Bílkova vila.

Prohlídka stavby s unikátní symbolistickou koncepcí postavené podle návrhu sochaře a grafika Františka Bílka. Sraz v 10.00 před Bílkovou vilou (Mickiewiczova ul. 1 - stanice tram 18, 20 Chotkovy sady). Vstupné 80 Kč+jednotné snížené vstupné do objektu 40 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.

 

17.11. Stopy hudby na Malé Straně.

Kde bydleli hudebníci, kde hudba zněla, a kde se vyráběly hudební nástroje. Sraz ve 14.00 na rampě Pražského hradu. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

18.11. Za tajemstvím Malostranského reliéfu v Juditině věži.

Víte, že v menší z malostranských věží Karlova mostu se skrývá románský skvost Malostranský reliéf? Pojďte se o této významné památce dozvědět více! Sraz v 15.30 před knihkupectvím Klubu Za starou Prahu na malostranském konci Karlova mostu. Vstupné 80 Kč+vstupné do objektu 30 Kč, provede nás p. J. Navrátil z Klubu Za starou Prahu.

 

21.11. Praha za vlády Lucemburků – k výročí smrti Václava IV. v r. 1419.

Přednáška se koná od 16.30 v Juditině věži Klubu Za starou Prahu, Mostecká ul. 1- vstup do věže přes knihkupectví KZSP. Vstupné 80 Kč, členové KZSP 20 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

 

23.11. Předvánoční procházka Kampou a okolím s návštěvou Werichovy vily. 

Zveme Vás k procházce nejkrásnějším pražským ostrovem. Připomeneme si významné obyvatele, památky a budeme si povídat o historických, uměleckých i literárních souvislostech aj. Naší vycházku ukončíme prohlídkouWerichovy vily. Sraz ve 14.00 před knihkupectvím KZSP u Malostranských mosteckých věží. Vstupné 80 Kč+vstupné do vily 100/60 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

 

24.11. Prohlídka Národního divadla.

Počet míst je vyčerpán, nejbližší možný termín další procházky je 1.12.2019 od 8.00, hlaste se již nyní na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 

30.11. Pražské metro zblízka: „listopadové B“. 

Nejmladší a nejdelší trasa pražského metra byla otevřena 2. listopadu 1985 mezi Smíchovským nádražím a Florencí po šesti letech výstavby. Už po dalších třech letech byla prodloužena do Nových Butovic, v listopadu 1990 se stala konečnou stanicí Českomoravská a 11. listopadu 1994 dorazil první vlak s cestujícími na konečnou stanici Zličín. Konečné délky dnes fungující trasa B dosáhla 8. listopadu 1998 otevřením úseku IV.B na Černý Most. Při cestě trasou metra si prohlédneme technické i umělecké zajímavosti. Sraz ve 14.00 u vstupu do stanice Zličín. Vstupné 80 Kč (během vycházky se budeme metrem přesunovat), průvodkyně ing. L. Prokůpková.

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08