výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Praha lednové vycházky 2018

Tisk E-mail
Praha lednové vycházky 2016

   Při lednových procházkách 2018 v Praze se vydáme do Rudolfina, do Betlémské kaple ...

 

   6.1. Pankrác v proměnách času. Rychle se rozvíjející část Prahy s řadou výškových budov, parků i sídlišť. Vycházka vám poodhalí zajímavosti z historie, současnosti i budoucnosti této lokality. Dozvíte se třeba, jak dynamicky se tu vyvíjela hromadná doprava, a za dobré viditelnosti spatříte i Říp. Sraz v 14.00 na prostranství u kluziště před OC Arkády Pankrác (nad stanicí metra Pankrác).Vstupné 80 Kč, průvodce Mgr. Lukáš Nekolný.

7.1. Kde se točí peníze
. Historie bankovnictví je úzce spojena s obchodem a cestováním. Stopy bezhotovostního styku vedou do starověkého Egypta, kde se stvrzenky o uložení obilí v chrámu používaly jako platidlo. Později templářský řád poskytoval pro poutníky do Svaté země i pro účastníky křížových výprav služby, které jsou dnes známé jako směnky nebo depozitní certifikáty. Během vycházky se podíváme, kde se stavěly bankovní domy, vzájemně se podporující spolky i záložny. První spořitelna v Čechách vznikla 1819. Také zjistíme, jak kampeličky přišly ke svému jménu. A když peníze chyběly, podíváme, kam bylo možné zajít do zastavárny. Sraz v 10.00 na náměstí u kašny na Senovážném náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

7.1. Rudolfinum.
Na tento den nabízíme  prohlídku interiérů běžně nepřístupného objektu,( když nejdete na koncerty)..Projdeme si interiéry Rudolfina a povíme si o historii stavby ,historii České filharmonie a zajímavých osobnostech, které tady působily. Sraz ve 14.00 u postranního vstupu do budovy z Alšova nábřeží. Vstupné 100 Kč (včetně vstupného do objektu), průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

13.1. Zámek Chvaly - historické a kulturní centrum Prahy 9.
Prohlídka bývalé tvrze-zámku s návštěvou mimořádné retrospektivní výstavy Jiří Brdečka 100 let - Od Limonádového Joa k zázrakům animace. Prohlédneme si i zdejší kostel sv. Ludmily. Sraz v 10.00 na stanici Chvaly - autobusy 141, 220, 221, 222, 223 - jedna stanice za stanicí Černý Most.Vstupné 80 Kč+vstupné do tvrze 30 Kč, průvodkyně Mgr. J. Náprstková.

14.1. Novorenesance na Janáčkově nábřeží –
důstojný protějšek Národního divadla. Výrazné novorenesanční i secesní činžovní domy na smíchovském nábřeží jsou dílem řady významných českých architektů - Josefa Schulze, spjatého s dostavbou Národního divadla, Jana Zeyera, aj. a na jejich výzdobě se podílel i J.V.Myslbek. Žili zde J. Zítek, J. Mařák i bratři Medkové. Při vycházce se projdeme po nábřeží a nahlédneme za zajímavými stavbami i do přilehlých ulic. Sraz ve 14.00 na stanici tram 9, 22 Újezd ve směru od Národního divadla. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.

20.1. Kouzlo pražských věží – Staroměstská mostecká věž.
Během našich vycházek budeme obdivovat pražské věže, kterými je město proslavené. Staroměstská mostecká věž Karlova mostu patří k nejkrásnějším věžím ve městě a byla inspirací pro celou řadu dalších staveb. Podíváme se dovnitř věže a řekneme si, k čemu všemu sloužila. Sraz v 10.00 před věží. Vstupné 80 + vstupné se slevou do věže 50 Kč, průvodkyně V. Králová.

20.1. Betlémská kaple – prohlídka interiéru.
U příležitosti vydání Dekretu kutnohorského 18.1.1409. Sraz ve 14.00 před Betlémskou kaplí. Vstupné 80 Kč + vstupné do objektu 60/30 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

21.1. Dvojvycházka Židovské město, Židé, židovské svátky a zvyky -
to vše hezky v klidu, pomalu a trochu do hloubky se zvýhodněným vstupným. Využijeme slevy na vstupném a rozdělíme si vycházku do dvou bloků, aby byl čas všechny informace řádně vstřebat a užít si .První blok (vycházka)  9.00-11.00 - Maislova synagoga, Pinkasova synagoga, Židovský hřbitov, obřadní síň Pohřebního bratrstva .Druhý blok (vycházka)12.00-14.00 - Klausová synagoga, Staronová synagoga, Španělská synagoga.Vstupné budeme kupovat samozřejmě hromadné, prosím přijďte včas. Jedna vstupenka bude platit na odpoledne i odpoledne. Sraz v 9.00 před informačním centrem, Maislova 38/15. Vstupné na obě vycházky dohromady 160 Kč + zlevněné vstupné do objektů ghetta 143 Kč, průvodkyně H. Čenková.

24.1. Tady kdysi stával – Staroměstské náměstí.
Během této podvečerní procházky se dozvíte, jak se změnilo Staroměstské náměstí, jaké objekty tady kdysi stály a kdy a proč odsud zmizely. Předmětem našeho zájmu bude Mariánský sloup, Krocínova kašna, Staroměstská radnice, Krennův dům a další. Sraz v 16.30 před domem U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

27.1.Ostrov Kampa a Werichova vila.
Projdeme se po ostrově Kampa a zaměříme  se nejen na  literární tradice s tímto místem spojené, ale i na další souvislosti s historií Prahy. Pak nás již čeká nedávno nově otevřená Werichova vila, kterou si prohlédneme a připomeneme si její obyvatele – Josefa Dobrovského, Vladimíra Holana a především Jana Wericha. Sraz v 11.00 u Malostranských mosteckých věží. Pozor – přijďte včas, pro prohlídku vily je optimální počet 30 osob. Vstupné 80 Kč + vstupné do vily 90/50 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

27.1. Procházka Olšanskými hřbitovy III.díl -
volné pokračování prosincové vycházky. Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých významných osobností české historie, ale můžeme i obdivovat mistrovská díla tzv.funerálního umění. Sraz ve 14.00 před branou hlavního vstupu na Vinohradské ulici. Vstupné 80 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

28.1. Osmičky v našich dějinách
- 860 let od královské korunovace Vladislava II. a jeho zakladatelské dílo. V novém roce 2018 pro vás otevíráme nový cyklus vycházek, první vycházka je již v této lednové nabídce.  Sraz v 11.00 před kostelem P. Marie pod řetězem na Maltézském náměstí. Vstupné 80 Kč + dobrovolné vstupné 20 Kč do kostela, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

28.1. Nositelé Nobelovy ceny v Praze.
Během vycházky si připomeneme „ nobelisty“ českého původu (např. Bertha Suttnerová, Jaroslav Heyrovský, Jaroslav Seifert), ale i cizince, kteří v Praze dobu pobývali (např. Albert Einstein, Vladimir Prelog, Thomas Mann). Kromě toho vzpomeneme na ty, kteří byli nominováni, ale nikdy Nobelovu cenu nedostali. Sraz ve 14.00 na Palachově náměstí u pomníku Antonína Dvořáka. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

30.1. Svatby a „ rozvody „ českých panovníků.
Milenci a milenky korunovaných hlav, nemanželské děti českých panovníků. Královské sňatky , které se „povedly “ i ty, které se „nepovedly“ .Pořádáno ve spolupráci s Klubem Za starou Prahu. Přednáška se koná od 16.30 v prostorách Klubu za starou Prahu v Juditině věži Karlova mostu (menší ze dvou věží na malostranské straně). Vstupné 80 Kč/ členové KZSP 20 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová


Dovolujeme si Vás pozvat na tuto březnovou akci:

3.3.2018 – Vycházka s následujícím koncertem.

Nejprve se projdeme po Novém Městě a ukážeme si církevní objekty, které tady byly založeny za Karla IV. a  koncipovány do tvaru kříže, což mělo zajistit nově založenému Novému Městu zdárný vývoj v dalších stoletích. Projdeme kolem klášterního areálu P. Marie a Karla Velikého, kostela sv. Apolináře, kostela a kláštera sv. Kateřiny a kostela P. Marie Na trávníčku. Posledním z pětice areálů jsou Emauzy, kde se pořádá od 17.00   koncert. I ten bude  rozhodně stát za to. Koncert Kytice slavných melodií uslyšíte  v podán třech tenorů, kteří vystupují pod jménem OPERA GENTLEMAN - TŘI TENOŘI. Jedná se o tyto umělce - Josefa Brindzáka  z  Národního divadla, Jána Kostelanského z  Národního divadla a  Milana Pelikána ze Státní opery. Koncert  za klavírního doprovodu Ahmada Jafara Hedara vám představí díla F. Lehára, R. Strausse, R. Wagnera, G. Verdiho a dalších.

Pozor máme omezený počet vstupenek.

Na akci se můžete hlásit již nyní na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , cena obě akce dohromady 380 Kč.
 
 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08