výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Praha prosincové vycházky 2017

Tisk E-mail
Praha lednové vycházky 2016

   Při prosincových procházkách 2017 v Praze se vydáme na Malostranský hřbitov, projdeme adventní kostely ...

 

 
2.12. Předvánoční vycházka na Malostranský hřbitov nejen za Svatou holčičkou,
ale i za dalšími významnými osobnostmi. Sraz v 10.00 před vstupem na hřbitov, stan. Bertramka – jedou tram od Anděla směr Řepy, např. č. 9. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.

3.12. Polodenní vycházka: Starobylá Stará Boleslav nás vítá….
Zveme Vás na vycházku, která směřuje k nejvýznamnějším událostem českých dějin. Právě tady ve Staré Boleslavi byl podle legend zavražděn kníže Václav. Prohlédneme si dva kostely- kostel  sv. Klimenta patří k nejstarším chrámovým stavbám u nás a druhý  sv. Václava nám připomene  Václavovu vraždu, zvenku se podíváme i na třetí chrám zasvěcený P. Marii a povíme si o Palladiu země české Místo má obrovský duchovní náboj a velmi doporučujeme  tuto návštěvu. Sraz v 9.15 u výstupu z metra B stan. Černý Most ( konečná), odtud pojedeme autobusem 367, který jede z Černého Mostu v 9.35. Přijďte včas, abyste se do autobusu vešli. Vstupné 90 Kč ( polodenní vycházka )  + dobrovolné celkové vstupné 30 Kč do kostelů, kostely nás provede Mgr. N. Nováková.

3.12. Podolí –
do roku 1922 jedno z pražských předměstí. Během vycházky se podíváme ke kostelu sv. Michala, k sokolovně i škole, která si zahrála v televizním seriálu. Zjistíme, kde stála radnice, katovna, cementárna nebo původní vodárna. Podíváme se ke studánce i na Veslařský ostrov a povíme si o bývalé plovárně, Modrých i Žlutých lázních a mnoho dalšího. Sraz ve 14.00 na zastávce tramvaje 3 a 17 Podolská vodárna. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

5.12. Advent v Praze – kostel sv. Havla a Havelské Město.
V tomto adventním čase si Vám  dovolujeme  nabídnout za sebou  prohlídku tří kostelů, které patří k velice významným na Starém Městě a  které stojí za to, abychom je poznali, kam se ale tak často nedostáváme. Sraz k prohlídce prvního z nich, kostela sv. Havla, je v 16.00 před kostelem na Starém Městě. Prohlédnout si můžete i jen jeden kostel z nabízených. Vstupné 60/50 + 40 Kč do objektu, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

6.12. Advent v Praze – chrám P. Marie před Týnem.
V tomto adventním čase si Vám  dovolujeme  nabídnout za sebou  prohlídku tří kostelů, které patří k velice významným na Starém Městě a  které stojí za to, abychom je poznali, kam se ale tak často nedostáváme. Chrám P. Marie před Týnem je skvostem nejen po architektonické stránce, ale i vnitřním vybavením. Sraz v 16.00 před domem U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí.  Vstupné 60/50 + 40 Kč do objektu, chrámem nás provede Š. Filipec.

7.12. Advent v Praze – kostel sv. Haštala a čtvrť Na Františku.
V tomto adventním čase si Vám  dovolujeme  nabídnout za sebou  prohlídku tří kostelů, které patří k velice významným na Starém Městě a  které stojí za to, abychom je poznali, kam se ale tak často nedostáváme. Sraz v 15.30 před kostelem na Haštalském náměstí. Vstupné 60/50 + 40 Kč do objektu, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová

9.12. Zámek Ctěnice a vánoční nálada, Praha v čase vánočním.
Tradice a řemesla od adventu do Hromnic. Prohlídka zámeckého areálu Ctěnice a nové adventní výstavy, která vypráví o oslavách vánočních svátků v pražských rodinách z přelomu 19. a 20. století. Výstava také připomene vánoční tradice, řemesla, ale i zábavu, která k vánočnímu času v Praze neodmyslitelně patřily Prostřednictvím sbírkových předmětů MHMP, vánočně naladěného měšťanského pokoje a vůní prostoupené kuchyně se návštěvníci se seznámí s historií slavení Vánoc na území Prahy od adventu po Hromnice, jejichž oslavou se Vánoce zakončovaly. Instalace měšťanského pokoje a kuchyně navíc umožní poznat Vánoce našich předků zblízka, pohrát si s dobovými hračkami či se zapojit do pečení vánočního cukroví. Sraz ve 13.30  před kavárnou v zámeckém areálu Ctěnice. Vstupné 60/50 Kč  + zlevněné vstupné do zámku 50 Kč, průvodkyně V.Králová. Dopravní spojení – do Ctěnic jezdí aut. č. 185 a 302 (z Palmovky a Letňan), ověřte si spojení na informacích .

10.12. Pražská architektura v průběhu staletí.
Cyklus vycházek, během kterého se projdeme  Prahou století po století, abychom si všímali  děl významných architektů. Závěr – architektura 20. a 21. století aneb Václavské náměstí dům od domu. Sraz  ve 14.00 u pomníku sv. Václava. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

16.12. Procházka Olšanskými hřbitovy - II.díl -
volné pokračování listopadové vycházky. Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých a významných osobností české historie, ale můžeme zde i obdivovat mistrovská díla tzv. funerálního umění. Sraz ve 14.00 před branou hlavního vstupu na Vinohradské ulici. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

17.12.Chrám P. Marie a Karla Velikého na Karlově.
Vaší pozornosti doporučujeme tento pozoruhodný církevní objekt, kterým nás velice poutavě provede zdejší jáhen p. dr. Laňka. Budeme obdivovat nejen neobvyklý tvar tohoto kostela, nalezneme tady i obraz P. Marie Karlovské, ke kterému se uchylovaly pro ochranu těhotné ženy a další pozoruhodnosti. Kostel nebývá tak často otevřen, proto doporučujeme, abyste využili této možnosti. Sraz v 11.00 před objektem, ke Karlovu 453/1, Nové Město, Vstupné 60/50 Kč + vstupné do objektu 50 Kč, p. lektor dr.  J. I. Laňka.

23. 12. Předvánoční večerní procházka setmělým Úvozem až na Pražský hrad 
Těsně přes Štedrým dnem se ještě projdeme adventně naladěnou Prahou. Začneme na Pohořelci a sejdeme Úvozem k Nerudově ulici odtud přes Pražský hrad dolů na Malou Stranu. Budeme si povídat nejen o významných objektech, které mineme, ale pokusíme si udělat i představu o tom, jak se slavily vánoční svátky v minulosti, např. v době Karla IV. Sraz v 17.00 na stan. tram. č. 22 Pohořelec. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

26.12. Sváteční procházka Malou Stranou -  
pojďte s námi i o svátcích poznávat Prahu. Sraz ve 14.00 na stan. tram. Újezd ve Vítězné ulici ( za mostem Legií). Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

28.12. Perníkový betlém.
Při vycházce navštívíme kostel sv. Matěje, prohlédneme si sbírku betlémů, včetně mimořádného perníkového. Kromě toho si připomeneme tradici poutí ke sv. Matěji, vzpomeneme na některé významné osobnosti uložené na místním hřbitově, ale i vily a usedlosti v blízkém okolí. Sraz v 16.00 na zastávce autobusu č. 131 U Matěje. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

30.12.Předsilvestrovská procházka po Loretánském náměstí
včetně prohlídky kapucínského kostela P.Marie Andělské, ve kterém se zachovalo původní vybavení ze 17.století. Největší atrakcí jsou však starobylé jesličky v životní velikosti, dílo mnicha Kašpara asi z r. 1765. Sraz v 16.00 na Loretánském náměstí u sochy Edvarda Beneše. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

31.12. Večerní silvestrovská procházka pražskými pasážemi a průchody
- v okolí Ovocného trhu a ulice Na Příkopech.  Dnes to jsou nejen spojnice mezi pražskými ulicemi, ale i místa plná divadel, kin apod. Povíme si něco o jejich historii a dnešním společenském využití. Sraz v 16.00 u kostela sv.Havla na Havelském náměstí. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně M.Cimplová.
 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08