výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Praha prosincové vycházky 2018

Tisk E-mail
Praha lednové vycházky 2016

   Při prosincových procházkách 2018 v Praze se vydáme předvánoční i vánoční Prahou, navštívíme výstavu betlémů, Pražský hrad ...

 
  1.12. Paláce na Starém Městě - s návštěvou Colloredo  Mansfeldského paláce. Sraz ve 14.00 u sochy  Karla IV. na Křížovnickém náměstí ( staroměstská strana Karlova mostu). Vstupné 80 Kč, + zlevněné vstupné do paláce 40 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

2.12. Bílkova vila.
Prohlídka stavby s unikátní symbolistickou koncepcí v kontextu vilové zástavby hradčanských bašt, jejíž interiérové vybavení dokonale souzní s umělcovou představou chrámu i dobovým duchem „Gesamtkunstwerku“. V obnovené expozici Galerie hlavního města Prahy si připomeneme osobnost svébytného českého umělce a náboženského myslitele i nově zřízené Bílkovo centrum. Sraz v 10.00 před Bílkovou vilou, Mickiewiczova 233/1, Praha 6- Hradčany.  Vstupné 80 Kč + zlevněné vstupné do vily 40 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.

2.12. Kostel sv. Petra a Petrská čtvrť.
Navštívíme interiér starobylého kostela sv. Petra na Poříčí, povíme si o historii zdejší osady Poříčí a vydáme se na prohlídku  tohoto území, které se objevuje pod názvem Petrská čtvrť. Sraz ve 14.00 před kostelem sv. Petra, Biskupská ulice, za Bílou labutí. Vstupné 80 Kč + dobrovolný příspěvek na kostel 20 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

4.12. Kostel sv. Michala a kostel Nejsvětější Trojice
- dva pozoruhodné kostely na Novém Městě - prohlédneme si jejich interiér. Sraz v 16.00 před kostelem sv. Michala, Opatovická ulice. Vstupné 80 Kč  + 2 x 20 Kč do kostelů jako dobrovolný příspěvek,  průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

8.12. Procházka Olšanskými hřbitovy -
volné pokračování listopadové vycházky. Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých významných osobností české historie (Jan Palach, Josef Smrkovský, Šváb Malostranský, Věra Suková, Radovan Lukavský, Herbert Masaryk, Matěj Blecha, Jiří Brabec, Ivan Hlinka, W+V, Miki Volek a další), ale můžeme i obdivovat mistrovská díla tzv.funerálního umění. Sraz ve 13.00 před branou hlavního vstupu na Vinohradské ulici. Vstupné 80 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

9.12. Stavovské divadlo a Mozart v Praze . Akce  s omezeným počtem míst, na kterou bylo třeba se přihlásit předem - počet míst je vyčerpán.

12.12. Vánoce se blíží aneb  pojďte zažít kouzlo staré Prahy
a staňte se na chvilku lampářem Starého Města.  Připravili jsme pro Vás výjimečnou akci – na  předvánoční procházce Starým Městem se budeme učit rozsvěcovat lampy plynového osvětlení, což byl  v minulosti úkol lampářů.Každý z Vás dostane možnost si osobně lampu rozsvítit i zhasnout.  P. ing. Žákovec nám rovněž zajímavě poví o historii pražského osvětlení. Ve druhé polovině vycházky dojdeme až ke Karlovu mostu a  předeme ho až na Malou Stranu a to v působivé večerní atmosféře. Pozor – na vycházku je třeba se předem přihlásit na tel: 7217 769586 nebo Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny v 18.00 u kašny na Uhelném trhu. Vstupné 80 Kč, lampy nás naučí rozsvěcovat p. ing. J. Žákovec, ostatní  PhDr. E. Havlovcová.

15.12. Smíchov -
od Anděla k nádraží Západní dráhy. Během procházky po jednom z bývalých pražských předměstí si prohlédneme současné a připomeneme již zmizelé stavby, dozvíme se, kde jezdily omnibusy, jaký je význam Smíchova pro rozvoj cyklistiky. Na závěr se podíváme k budově bývalé Radlické mlékárny. Sraz ve 14.00 před budovou bývalé smíchovské synagogy v ulici Stroupežnického. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

16. 12.Dům Pánů z Kunštátu
a další zbytky románských domů v okolí. Podvečerní procházka, během které se podíváme do interiéru nejzachovalejšího románského domu v Praze, budeme si povídat, jak, co a z čeho se v době románské stavělo, jak se v domech žilo atd. Pak se ještě projdeme okolím a připomeneme si, kde také byly nalezeny zbytky románských domů - to vše v působivé atmosféře stmívajícího se podvečerního města. Sraz v v 17.30  na rohu ulic Husova a Řetězová. Vstupné 80 Kč + vstupné do objektu 30 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

18.12. Výstava Hana Podolská - legenda české módy v UMPRUM s lektorským výkladem. Akce  s omezeným počtem míst, na kterou bylo třeba se přihlásit předem - počet míst je vyčerpán.

 22.12. Chrám sv. Mikuláše na Malostranském náměstí.
Štědrý den se blíží, pojďte se na chvilku zastavit a společně si důkladně prohlédnout chrám sv. Mikuláše, který je barokní perlou mezi kostely Sraz v 10.00 před vstupem do objektu, na horním Malostranském náměstí. Vstupné 80 Kč, + vstupné do objektu 70 Kč, průvodkyně Mgr. Z. Havlovcová.

 22.12.. Večerní sváteční procházka Pražským hradem.
Jedinečná atmosféra blížících se svátků podtrhne výjimečnost naší procházky, projdeme jednotlivá nádvoří, zastavíme se před významnými objekty a doufejme, že si hrad užijeme v poklidné předvánoční atmosféře. Sraz v 17.00 u sochy T. G. Masaryka. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

26.12. 2018 středa - Vánoční sváteční procházka Hradčany a Malou Stranou.
Jako každý rok i nyní mezi svátky pro Vás pořádáme vánočně laděnou akci, během které se projdete vyzdobeným   městem a zastavíte se ve zdejších kostelech. Sraz ve 14.00 na stan.tram. č. 22,23 Pohořelec.Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 29.12.Perníkový betlém. Při vycházce navštívíme kostel sv. Matěje, prohlédneme si sbírku betlémů, včetně mimořádného perníkového. Kromě toho si připomeneme tradici poutí ke sv. Matěji, vzpomeneme na některé významné osobnosti, které odpočívají na místních hřbitovech. Sraz ve 14.00  na zastávce autobusu č. 131 U Matěje. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

30.12. Předsilvestrovská procházka
po Loretánském náměstí včetně prohlídky kapucínského kostela P.Marie Andělské – nejen za pražskými strašidly, ale i dalšími pražskými zajímavostmi.  V kostele P.Marie Andělské se zachovalo původní vybavení ze 17. století. Největší atrakcí jsou však starobylé jesličky v životní velikosti, dílo mnicha Kašpara asi z r 1765. Sraz v 16.00 na Loretánském náměstí u sochy Edvarda Beneše. Vstupné 80 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

Novoroční procházka 2019

1.1.2019  Polodenní novoroční vycházka do přírodní rezervace
Chuchelský háj aneb ze Zlíchova do Velké Chuchle - vydáme se po silnici pod Barrandovskými terasami kolem bývalého koupaliště do Malé Chuchle. Odtud vystoupáme do Chuchelského háje, kde si prohlédneme zookoutek a dále budeme pokračovat kolem místního lesního hřbitova, kostela sv.Jana Nepomuckého až k Pacoldově vápence a do Velké Chuchle, kde naší vycházku zakončíme. Trasa je dlouhá cca 7 km, vezměte si sportovní obuv. Sraz v 10.00 na zastávce Hlubočepy, (tramvaj č. 4, 5, 12 a 20 směr sídliště Barrandov). Mobil na průvodkyni 607 911 151. Vstupné jednotné 120 Kč, průvodkyně M.Cimplová
 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08