výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Praha prosincové vycházky na přihlášení 2019

Tisk E-mail
Praha lednové vycházky 2016

   Při prosincových procházkách v Praze se vydáme do katedrály sv.Víta, do chrámu sv. Mikuláše ...

 

7.12. Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha.  Projdeme se celým objektem nejvýznamnějšího chrámu u nás. Sraz v 10.00 před hlavním západním vstupem do objektu. Vstupné 80 Kč + vstupné do objektu na tzv. malý okruh plné 250 Kč, sleva senioři 65 let a více 125 Kč, průvodkyně Mgr. J. Náprstková.

 

8.12. Kdo byl sv. Mikuláš?  Během prohlídky chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně se seznámíme nejen s tímto velkolepým chrámem, na jehož vzniku se podílely takové osobnosti jak např. otec a syn Dientzenhoferové, ale povíme si také, kdo to byl sv. Mikuláš, adventní světec, jehož svátek jsme před několika dny oslavili. Sraz ve 14.00 před chrámem na Malé Straně  - horní Malostranské náměstí. Vstupné 80 Kč +  vstupné do chrámu 100/60 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

9.12. Kaple sv. Kříže a Svatovítský poklad s dr. Kadlecem. Počet míst je vyčerpán.

 

11.12. Na chvilku lampářem Starého Města. Projdeme částí Starého Města, budeme si povídat o jeho historii a budovách, ale především budeme rozsvěcet plynové lampy a připomínat si, jak Praha „ svítila“ v minulosti. Každý si vyzkouší tuto neobvyklou profesi. Sraz v 18.00 na Uhelném trhu u kašny, k naší vycházce potřebujeme tmu. Pozor – na vycházku je třeba se předem přihlásit na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Vstupné 80 Kč, historií osvětlení Vás provede a rozsvěcet lampy Vás naučí ing. J. Žákovec, ostatní výklad podá PhDr. E. Havlovcová

 

14.12. Chrám sv. Víta zvenčí. Během vycházky nahlédneme dovnitř a zejména obejdeme metropolitní katedrálu na Pražském hradě a budeme si všímat architektonických a výzdobných detailů na fasádě obou částí - středověké i dostavěné v 20. st. a rovněž si ukážeme poslední zbylé chrliče z 14. st. Doporučuji vzít si s sebou dalekohled nebo kukátko, abychom si mohli prohlédnout notoricky známé i dobře schované detaily. Sraz ve 14.00 u obelisku na 3. nádvoří. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

 

15.12. Za Svatou holčičkou na Malostranský hřbitov. Malostranský hřbitov dnes prožívá dobu obnovy a rekonstrukce, která se týká nejen hrobů, ale i zdejší zeleně. Pojďme v době adventní zavzpomínat na některé významné osobnosti, které tady byly pohřbeny. Naši pozornost upoutá určitě náhrobek Svaté holčičky.  Sraz v 10.00 před vstupem na hřbitov (stan. tram č. 9 Bertramka). Vstupné 80 Kč, hřbitovem nás provede předsedkyně spolku Malostranský hřbitov A. Lehnerová.

 

15.12. Dům U zvonu na Staroměstském náměstí.  Výjimečná možnost prohlédnout si celý objekt. Skvost pražské architektury, který se spojuje i s narozením Karla IV. Podíváme se do sklepů a kaple tohoto objektu. Navštívíme novou a ojedinělou výstavu GHMP Devětsil. Sraz v 10.00 před objektem na Staroměstském náměstí. Pozor - na akci je omezený počet míst a je třeba se předem přihlásit na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny  Vstupné 80 Kč + jednotné snížené vstupné do objektu 40 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.

 

16.12. Za tajemstvím Malostranského reliéfu v Juditině věži. Víte, že v menší z malostranských věží Karlova mostu se skrývá románský skvost Malostranský reliéf? Pojďte se o této významné památce dozvědět více! Sraz v 15.30 před knihkupectvím Klubu Za starou Prahu na malostranském konci Karlova mostu. Vstupné 80 Kč+vstupné do objektu 30 Kč, provede nás p. J. Navrátil z Klubu Za starou Prahu.

 

17.12. Stromy republiky a jejich historie. Projdeme se kolem novodobých  vánočních stromků a připomeneme si tyto události. Sraz v 16.00 na Náměstí Republiky na nádvoří před vchodem do Kostela svatého Josefa. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

19.12. Jak se v Praze slavily vánoce? Předvánoční přednáška nás seznámí s tím, jak se Praha chystala na nejkrásnější svátky roku, jak vypadal vánoční trh a jaká byla atmosféra pražských ulic tohoto období, Vrátíme se např. do doby Jana Nerudy nebo do 20. století a vzpomínkami slavných osobností si přiblížíme tuto dobu. Přednáška se koná od 16.30 v menší Malostranské mostecké věži, v prostorách Klubu Za starou Prahu – vchod přes knihkupectví KZSP. Vstupné 80 Kč, členové KZSP 20 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

 

21.12. O čem vyprávějí názvy ulic? Jak se pražské ulice  nazývaly dříve, podle čeho nebo koho byly pojmenovány v současnosti a další zajímavosti. Sraz ve 14.00 v atriu stanice metra Malostranská. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

22.12. Sváteční Pražský hrad. V působivé atmosféře blížících se svátků se projdeme krásně vyzdobeným Pražským hradem a seznámíme se s hlavními památkami této lokality. Povíme si také, jak se slavily vánoční svátky v minulosti.  Sraz v 16.00 u Jízdárny Pražského hradu - stan. tram. č. 22 Pražský hrad. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

 

28.12. Perníkový betlém.  Při vycházce navštívíme kostel sv. Matěje, prohlédneme si sbírku betlémů, včetně mimořádného perníkového. Kromě toho si připomeneme tradici poutí ke sv. Matěji, vzpomeneme na některé významné osobnosti, které odpočívají na místním hřbitově, ale i usedlosti v blízkém okolí. Sraz ve 14.00  na zastávce autobusů č. 131 a 216 U Matěje. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

 

29.12 Předsilvestrovská procházka po Loretánském náměstí včetně prohlídky kapucínského kostela P.Marie Andělské, ve kterém se zachovalo původní vybavení ze 17.století. Největší atrakcí jsou však starobylé jesličky v životní velikosti, dílo mnicha Kašpara asi z r 1765. Dále se projdeme Novým Světem až na Hradčanské náměstí, cestou si povíme plno zajímavostí. Sraz v 16.00 na Loretánském náměstí u sochy Edvarda Beneše. Vstupné 80 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

 

31.12. Pražská strašidla, legendy a pověsti – pro všechny,  dříve i později narozené. Projdeme se Vyšehradem, budeme si povídat nejen o místních strašidlech, ale třeba i něco z historie. Navštívíme rovněž baziliku sv.Petra a Pavla .Sraz ve 14.00 u Táborské brány (první brána od Kongresového centra). Vstupné 80 Kč + vstupné do baziliky 50 /30 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

 

1.1.2020  Polodenní novoroční vycházka do přírodní rezervace Prokopské údolí aneb z Jinonic do Hlubočep.  Pokud budeme mít štěstí a bude sucho, tak si prohlédneme krásný vyřezávaný betlém v Nové vsi od místního umělce. Povíme si, kde stával kostelík sv. Prokopa a poustevna, navštívíme hlubočepské jezírko, a seznámíme se i s dalšími zajímavostmi. Sraz v 10.00 před stanicí metra B Jinonice. Vstupné jednotné 120 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08