výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Praha říjnové vycházky 2020

Tisk E-mail
Praha lednové vycházky 2016

   Při říjnových procházkách 2020 v Praze se vydáme na Pražský hrad,  do Královské zahrady...

 
 
POZOR důležitá informace v souvislosti s epidemií. Program, který Vám předkládáme, se skládá pouze z několika vycházek a důvodem tohoto opatření je epidemie. Nikdo z nás neví, jaká opatření budou nařízena, ani tento program vycházek není jistý. Prosím, abyste si před každou akcí ověřili, zda se bude konat, a to buď na našich stránkách www.portapraga.cz  nebo tel. 721 769 586 ( Eva Havlovcová).  Prosím noste s sebou roušky!
 
 29.9. Anglické zahradní město na hradčanských baštách.
Vedle Bílkovy vily v Mickiewiczově ulici v oblasti bývalých barokních bastionů byly v období před první světovou válkou postaveny i jiné velmi pozoruhodné stavby.Zastavíme se u kubistické dvojvily podle projektu J.Gočára, domů podle návrhu J. Kotěry, R.Stockara, E.Králíčka, Wilfertovy vily od architekta J.Zascheho a dalších.
Sraz v 16.45 před Bílkovou vilou (Mickiewiczova ul. 1.)
Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.

1.10. Nasvicená Vrtbovská zahrada. - nevšední zážitek na závěr sezóny.

Pozor – výjimečná akce, která se koná vždy jen na konci nebo blížícím se konci sezóny. Zveme vás k prohlídce jedné z nejkrásnějších pražských barokních zahrad, která se představí tentokráte večer a nasvícená. Sraz v 18.30 před vstupem do zahrady, Karmelitská ul.  373/25 – Malá Strana. Vstupné 80 Kč + vstupné do zahrady 100/80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

5.10. Pražský hrad v době Rudolfa II.- prohlídka s dr. Kadlecem.
Jedna z velice významných etap dějin Pražského hradu se vztahuje k době panování Rudolfa II. Habsburského. Tento panovník nejen učinil Pražský hrad svým sídlem, ale velice intenzivně tady stavěl. Pojďte se projít po stopách těchto aktivit s naším oblíbeným lektorem. Jestli to bude možné, vstoupíme i do některého objektu, informace až na místě podle stávající situace.  Pozor – na tuto vycházku bylo potřeba se předem přihlásit, počet míst je už ale vyčerpán. Sraz pro přihlášené ve 14.00 u hlavního vstupu do Katedrály sv. Víta, u bronzových dveří. Vstupné 80 Kč + možné vstupné do objektu, bude upřesněno na začátku vycházky ,lektor PhDr. F. Kadlec.

12.10. Podvečerní procházka Královskou zahradou.
Na konci října budou hradní zahrady uzavřeny na zimní období a my využijeme ještě možnosti a projdeme se původně renesanční Královskou zahradou a připomeneme si nejen její historii a současnost, ale zajímat nás budou významná architektonická i sochařská díla. Sraz v 15.00 před vstupem do zahrady u naproti Jízdárně Pražského hradu ( spojení tram. č. 22, stan. Pražský hrad.)  Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

17.10. Gröbeho vila – místo krásy, vína a velkého skandálu.
Neorenesanční vila v toskánském stylu byla postavena se vší dokonalostí té doby. Realizace probíhala dle návrhu Antonína Barvitia a Josefa Schulze (známého z dostavby Národního divadla a Rudolfina). Slavná Gröbovka, vila a nádherný park, který patří vedle velkolepých barokních zahrad k zahradnickým a architektonickým skvostům Prahy, vznikla v 19.století. Po smrti Moritze Gröbeho zde bydlela nějaký čas i dcera korunního prince Rudolfa – vnučka Františka Josefa I. - arcivévodkyně Alžběta. Prohlídka interiérů této významné stavby. Pozor na tuto akci je třeba se předem přihlásit emailem či telefonicky na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo 721 769 586 a vyčkat na potvrzení vycházky. Sraz ve 14.00 před hlavním vstupem do zahrady na souběhu ulic Rybalkova a Kozácká. Vstupné jednotné 80 Kč + poplatek za otevření vily 100 Kč (celkem 180 Kč), průvodkyně M.Cimplová

 
18.10.2020  Pražské mosty III. – Mánesův a Čechův.
Na vycházce po proudu Vltavy si připomeneme dnes již neexistující Rudolfovu lávku. Budeme se věnovat okolnostem vzniku současných mostů, jejich architektům, ale i umělcům zodpovědným za bohatou výzdobu obou technických staveb. Všimneme si také nábřeží, např. místu, kde se podle legendy objevilo tělo Jana Nepomuckého, kde stála 1. plovárna, projekty na úpravu letenské skály nebo první přesun stojící stavby – kaple Máří Magdaleny. Sraz ve 14.00 na Alšově nábřeží u pomníku Josefa Mánesa. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.
 

21.10. Blížící se výročí vzniku republiky.
Vydáme se po stopách vzniku našeho československého státu v říjnu r. 1918. Sraz v 16.00 před Obecním domem. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

24.10.2020 Pražské mosty IV. – Štefánikův, Hlávkův a Negrelliho viadukt.
Další vycházka za mosty nás zavede k historicky druhému kamennému mostu na území Prahy a zároveň k unikátní technické památce – Negrelliho viaduktu, který byl po generální rekonstrukci 1. června znovu zprovozněn. 110 let starý Hlávkův most byl první betonovým mostem postaveným bez kamenného obkladu, ale ne bez umělecké výzdoby. Poslední zastávkou bude nejčastěji přejmenovávaný most – Štefánikův. Kromě jeho předchůdce, řetězového mostu Františka Josefa, si připomeneme řadu technických zařízení spojených s řekou (Rudolfova štola, lanovka, Novoměstská vodárenská věž atd.). Sraz ve 14.00 na zastávce tramvaje směrem do Karlína u vstupu do stanice Florenc (trasy B a C, před vchodem do supermarketu Billa). Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.
 

31.10.Podvečerní procházka průchody a uličkami v okolí Malého a Mariánského náměstí.
  Různé průchody a uličky slouží jako spojnice mezi pražskými ulicemi, pro všechny průchody a uličky však platí – tomu, kdo spěchá, pomohou cestu zkrátit a navíc každému chodci mohou nabídnout i přístřeší v nepohodě. Sraz v 16.00 u kašny na Malém náměstí. Vstupné 80 Kč ,průvodkyně M.Cimplová.      
 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08