výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Praha únorové vycházky 2018

Tisk E-mail
Praha lednové vycházky 2016

   Při únorových procházkách 2018 v Praze se vydáme na večerní procházku, na Smíchov ...

 
 3.2. Pražské věže aneb město z výšky - Svatomikulášská městská zvonice. Nový cyklus vycházek, který představuje město z neobvyklého pohledu. Sraz v 10.00 na Malé Straně, před hospodou U Glaubiců ( Malostranské náměstí 266/5 ).Vstupné 80 Kč + zlevněné vstupné do věže 50 Kč, průvodkyně V. Králová.

3.2.Vycházka Církevní architektura na Novém Městě s následujícím koncertem Kytice slavných melodií. Akce je vyprodaná. 

4.2. Budějovické náměstí a okolí. Okolí stanice metra Budějovická zažívá podobně jako nedaleká Pankrác velmi zajímavý rozvoj. Pojďme se společně podívat nejen na současnost, ale taky do historie starší i velmi nedávné. Sraz ve 14.00  na zastávce autobusů Poliklinika Budějovická  (přímo u vchodu do Úřadu MČ PRAHA 4). Vstupné 80 Kč, průvodce Mgr. Lukáš Nekolný.

10.2. Večerní procházka pražskými pasážemi a průchody - okolo Václavského náměstí. Dnes to jsou nejen spojnice mezi pražskými ulicemi, ale i místa plná divadel a kin. Pro všechny průchody a uličky však platí - tomu, kdo spěchá, pomohou cestu zkrátit a navíc každému chodci mohou nabídnout i přístřeší v nepohodě.  Sraz v 16.00 u sochy J.Jungmanna na Jungmannově náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

11.2. Nový cyklus: Osmičky v naší historii. Korunovace Václava I. Jednookého 2. 2. 1228 a jeho zakladatelské dílo.Sraz ve 14.00 u vchodu do Anežského kláštera.Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

17.2. Osada Újezd sv. Martina, aneb dva kostely „ve zdi". Návštěva jednoho z nejzajímavějších pražských kostelů a jeho okolí. Sraz v 10.00 před vchodem do kostela  v Martinské ulici u Perštýna. Vstupné 80 Kč + dobrovolné vstupné 20 Kč do kostela, průvodkyně Mgr. J. Náprstková.

17.2.Kamenný most pražský - ze Starého Města na Malou Stranu. Připomeneme si historii i legendy spojené se založením mostu. Následně se cestou na druhý břeh zastavíme u některých soch a sousoší, vzpomeneme na jejich autory, objednavatele, případně předchůdce současných děl, která zdobí Karlův most. Připomeneme si skutečný život jednotlivých světců i jejich „druhý život“, tedy legendy. V březnu uskutečníme vycházku, kdy  budeme pokračovat druhou částí mostu. Sraz v 15.00 u  pomníku Karla IV. na Křížovnickém náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

18.2.Bývalé pražské židovské ghetto -  I. část . Třídílný cyklus, který nás provede hlavními židovskými památkami. V první části cyklu se seznámíme s podstatou judaismu, prohlédneme si Staronovou synagogu - nejstarší dodnes zachovanou středoevropskou stavbu synagogy a dodnes sloužící svému účelu. Poté přejdeme do Klausové synagogy, kde nám expozice nazvaná Židovské tradice a zvyky přiblíží židovské svátky, náboženské slavnosti i každodenní život židovské rodiny. Sraz v 9.30 před Staronovou synagogou. Cyklus bude pokračovat dalšími dvěma vycházkami – 18.3.2018  od 9.30 a 22.4.2018 od 9.30.  Vstupné 80 Kč + zlevněné vstupné do interiérů 130 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.

18.2.Nový cyklus: Osmičky v naší historii.
Krvavý hodokvas  1003 a definitivní konec Vršovců v r. 1108 ( jejich vyvraždění) .Sraz ve 14.00 u Táborské brány na Vyšehradě (první brána od Kongresového centra). Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

24.2. PV - Z Jižního Města do Toulcova dvora - vydáme se od Komunitního centra Matky Terezy na Jižním Městě kolem malé kapličky sv. Jana Nepomuckého z r. 1841 na bývalé návsi Starých Hájů a dále budeme pokračovat hostivařským lesoparkem kolem hostivařské nádrže do Staré Hostivaře. Původní ves Hostivař leží na severním svahu údolí Botiče a patří k nejstarším vesnicím v Praze vůbec. Ves představovala sídelní útvar mimořádné hodnoty až do 70.let 20. století, kdy přišla katastrofa. Během následujících dvaceti let byla totiž vandalsky zlikvidována nejcennější zástavba. Z velkých statků zůstal zachován jen pás v údolí Botiče podél ulice K Horkám. Jak se ale sami přesvědčíte, i přes demoliční katastrofu je stále ve Staré Hostivaři se na co dívat. Naší vycházku ukončíme prohlídkou Toulcova Dvora. Trasa je dlouhá cca 4,5 km. Sraz v 10.00 na konečné stanici metra Háje, dole u příjezdu vlaku, u dozorčí budky uprostřed. Mobil na průvodkyni 607 911 151. Vstupné jednotné 120 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

24.2. Povýšení Smíchova na město v únoru 1903. Sraz v  10.00 před kostelem sv. Václava na Nám. 14. října na Smíchově. Prohlédneme si rovněž interiér kostela.Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

28.2. Prohlídka Nové budovy Národního muzea ( bývalého Federálního shromáždění )  Dnes se podíváme do této významné budovy, která nyní slouží potřebám Národního muzea a kterou nás provede p. dr. Muchka z Národního muzea.Pozor – na tuto vycházku je omezený počet osob a musíte se předem přihlásit na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo tel. 721769586 a vyčkat definitivní potvrzení Vaší účasti z naší strany mailem nebo telefonicky.  Sraz v 16.00 před vstupem do budovy , Vinohradská 1, Praha 1. Vstupné 80 Kč, lektor PhDr. P. Muchka. 

 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08