výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Praha zářiové vycházky 2017

Tisk E-mail
Praha lednové vycházky 2016

   Při zářiových procházkách 2017 v Praze se vydáme do Emauz, na Letenskou pláni ... 

 

 
 6.9. Půvaby dávných usedlostí
– ze Zadního Ovence na Vlachovku.Půjdeme kolem mnoha usedlostí, podíváme se také kde si postavili dům Zátopkovi, kde bydlel G.Husák a jak dnes vypadá plánovaná diplomatická čtvrť, kde působil, syn Boženy Němcové a co tady dělal. Sraz v 16.30  na stan. aut. č.112 Z00 (jede od nádraží Holešovice). Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně H. Čenková.

9.9.Emauzy - 
prohlídka jednoho z nejvýznamnějších klášterů , který byl  založen a dokončen v době vlády Karla IV. Sraz v 11.00 před vstupem do objektu z ul. Vyšehradské ( od Karlova náměstí ) . Vstupné 60/50 Kč + vstupné do objektu 60/40 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

9.9. Dům Pánů z Kunštátu
a další zbytky románských domů v okolí. Podíváme se do interiéru nejzachovalejšího románského domu v Praze, budeme si povídat, jak, co a z čeho se v době románské stavělo, jak se v domech žilo atd. Pak se ještě projdeme okolím a připomeneme si, kde také byly nalezeny zbytky románských domů - to vše působivé atmosféře stmívajícího se podvečerního  města. Sraz v v 17.30  na rohu ulic Husova a Řetězová. Vstupné 60/50 Kč + vstupné do objektu 30 Kč,  průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

10.9. Zlomky z židovské Prahy.
Vycházka za historií židovského etnika v Praze s autorkou stejnojmenné knihy -Jeruzalémská synagoga.Sraz v 11.00 před objektem synagogy, Jeruzalémská ul. 7. Vstupné 60/50 Kč + vstupné do synagogy 50 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

16.9. Pražská architektura v průběhu staletí: 
Baroko  -   I. část zámek Trója . Cyklus vycházek, během kterého se projdeme  Prahou století po století, abychom si všímali  děl významných architektů . Baroko  -   I. část zámek Trója.  Sraz ve 14.00  u zámku Trója, spojení aut. č. 112 jede  od metra Nádraží Holešovice, do stan. Z00, tam vystoupit). Vstupné 60/50 Kč + jednotné zlevněné vstupné do objektu 40 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

17.9. Procházka parkem Cibulka s využitím techniky Nordic Walking.
Projdeme se krajinářsky i historicky cenným parkem Cibulka, který je jedinečnou ukázkou zahradní architektury první poloviny 19. století. Naše vycházka ale nebude jen o  historii, ale uskutečníme ji za pomoci  chůze s holemi technikou Nordic Walking, na tuto část vycházky bude dohlížet certifikovaná instruktorka této techniky pí. K. Čížková, která se Nordic Walking věnuje už mnoho let, je absolventkou mnoha kurzů a která Vás bude učit správně chodit a dozvíte se od ní spoustu užitečných informací k této technice. Pozor – na vycházku je třeba se předem přihlásit na tel. 721 769 586 nebo na mailu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny   , kde si dozvíte i bližší informace ohledně holí, oblečení aj.  Jestliže tato akce zaznamená úspěch, zařadíme pravidelně  tyto vycházky do programu každý měsíc.Sraz ve 14.00 na stan. tram. č. 9 Poštovka .Jednotné vstupné na tuto vycházku 90 Kč ( počítejte s časem cca 2,5 – 3 hodiny ), instruktorka NW  K. Čížková, průvodkyně PhDr. EvaHavlovcová.

17.9.Sedlec.
Havárie letadla, mrazírny, akcíz a to rozhodně není vše, o čem se něco dozvíte po absolvování cesty do dolního Sedlce. Pomocí starých fotografií si připomeneme restauraci U Slona a její historii, podíváme se k sedleckým statkům a kapli.Sraz ve 14.00 na stan aut. č.107 Kamýcká.( jede od metra Dejvická ). Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně H. Čenková.

18.9. Procházka Letenskou plání a okolím.
O čem si povíme  a kudy půjdeme? Letenské sady – Kramářova vila – Hanavský pavilon – Stalinův pomník – Sparta – Molochov – Kachlíkárna – dvě muzea – Expo 58 – kolotoč – kostel sv. Klimenta – určitě je na co se těšit. Sraz v 16.30 na stan. tram č. 18,20 Chotkovy sady. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně H.Čenková.

19.9. Náměstí a náměstíčka –
Malá Strana .Během cyklu vycházek se podíváme na známá náměstí i na ta zastrčenější a méně známá v jednotlivých historických pražských městech. Sraz v 16.30 u Malostranských mosteckých věží Karlova mostu. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

22. 9. Pražské Z00 koutky –
kolem Jižního Města. Praha se může pochlubit hned několika „lesními zookoutky“. Pojďte se s námi vypravit do dvou nejnovějších z nich, které se nalézají v blízkosti Jižního Města. Dozvíte se spoustu zajímavostí z historie a představíme vám i netušené unikáty. Sraz v 16.00 na stan. aut. č. 181, 182 K Obecním hájovnám ve směru od Opatova.Vstupné 60/50 Kč, průvodce Mgr. L.Nekolný.

23.9. Polodenní vycházka:
Kolín - jedno z nejstarších českých měst. Historické jádro města je od roku 1989 vyhlášeno městskou památkovou rezervací. zachovalo si původní středověký půdorys. Na Karlově náměstí se nacházejí barokní domy, novorenesanční radnice, morový sloup a kašna. Město se dále pyšní celou řadou církevních památek, z nichž nejvýznamnější nepochybně je Arciděkanský chrám sv.Bartoloměje - dílo Petra Parléře. V době svého vzniku patřil kolínský chór nesporně k nejvýraznějším stavbám celé střední Evropy. Kromě toho zde existovalo i významné židovské osídlení se synagogou ze 17.století. Centrum města je obehnáno dvojitým pásem hradeb (částečně zachovaným) s parkánem. Sraz v  8.30 na Masarykově nádraží před pokladnami, vlak odjíždí v 8.51 Jednotné vstupné 90 Kč (polodenní vycházka) + vstupné do objektů (dle vlastního výběru). Mobil na průvodkyni 607 911 151, průvodkyně M.Cimplová

23.9. Ostrov Štvanice a jeho okolí.
Při vycházce si projdeme po ostrově, připomeneme si současné i zaniklé objekty, včetně původní podoby Hlávkova mostu. Zajímat nás budou také některé další budovy stojící na obou březích Vltavy. Sraz ve 14.00 na zastávce Těšnov tramvají 6 a 14. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

24.9. Pražská architektura v průběhu staletí.
Cyklus vycházek, během kterého se projdeme  Prahou století po století, abychom si všímali  děl významných architektů . Baroko  -   II. část kostely sv.Tomáše a sv. Mikuláše.  Sraz ve 14.00  u kostela sv. Tomáše na Malé Straně.Vstupné 60/50 Kč + dobrovolné vstupné do  kostela sv. Tomáše 20 Kč,do chrámu sv. Mikuláše 70 Kč,  průvodkyně PhDr. J. Chrastilová

24.9. Podvečerní vycházka pro děti, jejich rodiče i ostatní
- Pojďte se nejen bát, ale také poznat Staré Město.Projdeme si část Starého Města a přiblížíme si nejen různé strašidelné bytosti, ale ukážeme si i hlavní památky této trasy. . Na závěr dojdeme k Prašné bráně, kde vystoupáme nahoru a rozhlédneme se z výšky. Sraz v  17.00 u sochy Karla IV. na Křížovnickém náměstí ( staroměstská strana Karlova mostu ). Vstupné 60 Kč plné, 50 Kč děti + jednotné vstupné na věž 50 Kč, děti do 6 let zdarma průvodkyně V. Králová.

25.9. Náměstí a náměstíčka – Hradčany
.Během cyklu vycházek se podíváme na známá náměstí i na ta zastrčenější a méně známá v jednotlivých historických pražských městech. Sraz v 16.30 na stan. tram. č. 22  Pohořelec.Vstupné  60/50 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

28.9. Karlín –
bývalé předměstí Prahy. Procházka touto pražskou čtvrtí nás provede někdejším přístavem, kolem Hudebního divadla, Ferdinandových kasáren, někdejší plynárny a bývalé karlínské synagogy. Mimo jiné si připomeneme proslulé místní hostince. Sraz ve 14.00 před budovou Muzea hlavního města Prahy na Florenci. Vstupné 60/50 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková

30.9. Gröbeho vila -
místo krásy, vína a velkého skandálu. Neorenesanční vila v toskánském stylu byla postavena se vší dokonalostí té doby. Realizace probíhala dle návrhu Antonína Barvitia a Josefa Schulze (známého z dostavby Národního divadla a Rudolfina). Slavná pražská Gröbovka, vila a nádherný park, který patří vedle velkolepých barokních zahrad k zahradnickým a architektonickým skvostům Prahy, vznikla v 19.století. Po smrti Moritze Gröbeho zde bydlela nějaký čas i dcera korunního prince Rudolfa - vnučka Františka Josefa I. - arcivévodkyně Alžběta. Prohlídka interiérů této významné stavby. Pozor na tuto akci je třeba se předem emailem či telefonicky přihlásit na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo 721 769 586 a vyčkat na potvrzení vycházky. Sraz ve 14.00 před hlavním vstupem do zahrady na souběhu ulic Rybalkova a Kozácká. Vstupné jednotné 60 Kč + poplatek za otevření vily 80 Kč  (celkem 140 Kč), průvodkyně M.Cimplová.

 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08