výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Přírustky v zoo Brno

Tisk E-mail
Orlí přírustky v Brně

   TZ zoo Brno 11.4.2012 - vzácným přírůstkem zoologické zahrady v Brně se v těchto dnech stala dvě mláďata orla východního (Haliaeetus pelagicus), který je známý i jako orel kamčatský

 

nebo bělokřídlý. Celková populace orlů východních se odhaduje na 5 000 jedinců. Počty orlů ve volné přírodě však z důvodu ničení životního prostředí neustále klesají.

Orel

  Orel východní neboli kamčatský patří k největším druhům orlů na světě. Samice váží až 9 kg a jsou obvykle větší než samci, kteří váží jen asi 6 kg.
Tento druh orla si své hnízdo staví vysoko na stromě nebo na skále. Samice klade vejce v období od března do května a sedí na nich zhruba 40 dnů. Mláďata jsou po vylíhnutí popelavě šedá s bílou spodinou těla. Pohlavně dospělá jsou ve věku 4-5 let.
Orel východní se živí převážně rybami, nepohrdne však ani menším savcem, vodním ptákem nebo mršinou. Hnízdní na Kamčatském poloostrově, odtud také druhý název – orel kamčatský.

 

Brněnské zoo se poprvé podařilo odchovat orla východního v loňském roce, šlo o jedno mládě, které na podzim 2011 převzala zoologická zahrada v Tallinu.

 

PRVNÍ LETOŠNÍ ZEBRY V ZOO BRNO JSOU NA SVĚTĚ!

První letošní zebra se narodila v pátek 5. 4. 2012 ve stáji na safari, kde brněnská zoo chová zebry Chapmanovy. Je to kobylka a má se čile k světu. Jméno zatím nemá. Rodiči jsou zebry Ajka (12let z Košic) a Ben (23let z Bojnic).  Do stáda bude mládě vpuštěno až za pár dní, nyní tráví většinu času ve stáji se svou mámou a s ostatními členy stáda se seznamuje přes plot. 
V tuto chvíli brněnská zoo chová 6 zeber Chapmanových, tři samce a tři samice, mládě je tedy sedmý člen.

Tím nejčerstvějším přírůstkem Zoo Brno se dnes ráno 11. 4. 2012 stalo hříbě zebry Grévyho. Je to sameček a návštěvníci ho ještě pár dnů neuvidí. Zatím je pouze se svojí maminkou. V příštích dnes se uvidí, jak je zvíře silné a kdy se bude moci seznámit se stádem.  

 

Odkazy: ZOO Brno

Umístìní: Jihomoravský kraj

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08