výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Prosimcové procházky 2020 po Praze

Tisk E-mail
Únorové procházky 2017 po Praze

   V prosinci 2020 se v Praze uskuteční pár procházek ... na Vyšehrad, na Pražské mosty ...

 

12.12. 2020 Podvečerní procházka pražskými pasážemi a průchody I. – v okolí Ovocného trhu a ulice Na Příkopech . Dnes to jsou nejen spojnice mezi pražskými ulicemi, ale i místa plná divadel, kin apod. Pro všechny průchody a pasáže však platí: Tomu, kdo spěchá, mohou cestu zkrátit – a naopak tomu, kdo má dostatek času i peněz, slibuje jeho putování zpříjemnit. Každému chodci však nabídnou přístřeší v nepohodě. Povíme si něco o jejich historii a dnešním společenském využití. Sraz v 16.00 u kostela sv.Havla na Havelském náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

 

13.12.2020  Chanuka – svátek světel. S procházkou po stopách židovských obyvatel Starého Města s autorkou knihy Zlomky z židovské Prahy. Sraz ve 14.00 u chanukového svícnu na Palachově náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

16.12.2020 Trhy, tržiště a obchody v Praze.Vycházka nás zavede na místa, kde se v minulosti nalézaly tržnice a kde byla později postavena i hlavní budova Staroměstské tržnice. Pokusíme si přiblížit atmosféru tržišť a zajímat nás bude zvl. doba předvánoční. Sraz v 16.00 u před kostelem sv. Havla na Starém Městě. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

 

19.12. 2020 Podvečerní procházka pražskými pasážemi a průchody II. - okolo Václavského náměstí. Dnes to jsou nejen spojnice mezi pražskými ulicemi, ale i místa plná divadel a kin. Pro všechny průchody a uličky však platí - tomu, kdo spěchá, pomohou cestu zkrátit a navíc každému chodci mohou nabídnout i přístřeší v nepohodě. Sraz v 16 hodin u sochy J.Jungmanna na Jungmannově náměstí. vstupné 80 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

 

20.12.2020 Adventní procházka kolem Vltavy. Vydáme se na procházku adventní Prahou, naše cesta bude směřovat od Národního divadla přes most Legií a zpět přes Karlův most. Sraz  ve 14.00 u Nové scény Národního divadla. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

21.12.2020 Svátečním Pražským hradem, když se stmívá. Opět jako každý rok bychom si prohlédli exteriéry Pražského hradu. Povíme si i o tom, jak asi slavili vánoce naši předkové, např.  v době Václava IV. POZOR – program dáváme dohromady v době, kdy není jisté, že areál Pražského hradu bude otevřen. V případě, že nebude otevřen, uděláme náhradní vycházku Novým Světem. Sraz v 16.00 u sochy T.G. Masaryka na Hradčanském náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

 

26.12.2020 Vánoční procházka z Pohořelce na Malou Stranu.Sraz ve 14.00 na stan. tram. č. 22 Pohořelec. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

27.12.2020 Mariánský sloup na Staroměstském náměstí. Společně obejdeme staroměstský rynek, zastavíme se u některých objektů a připomeneme si i ty již neexistující (např. Krennův dům, palác hrabat z Lissau, Krocínova kašna). Především však se budeme věnovat historii a současnosti Mariánského sloupu a jeho protějšku - pomníku Mistra Jana Husa. Sraz ve  14.00  před vchodem do Domu U Kamenného zvonu. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

 

1.1.2021 Sváteční novoroční procházka Vyšehradem. Sraz ve 14.00 před kostelem sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

2.1.2021 Novoroční procházka Kampou a okolím. Zveme Vás k procházce nejkrásnějším pražským ostrovem – Kampou. Naleznete tady bývalé mlýny, palác, měšťanské domy, nedaleko odsud i kostelík. A my si tady připomeneme významné obyvatele, budeme si povídat o historických, uměleckých i literárních souvislostech aj. Sraz ve 13.00 před knihkupectvím u Malostranských mosteckých věží. Vstupné 80 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

 

3.1.2021 Rod Santini v Praze. Na řadě míst v pražských ulicích se setkáváme se jménem Jana Blažeje Santiniho-Aichela, který pocházel z kamenické dynastie. Právě místa spojená s ním, jeho příbuznými a osobami spřízněnými s rodinou si připomeneme. Sraz ve 14.00 na Pohořelci u pomníku hvězdářů (stanice tram 22). Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

 

Všem našim příznivcům, kteří se zúčastňují našich přednášek, vycházek nebo výletů, a kteří nás milými slovy povzbuzují i v této nelehké chvíli, přejeme vše nejlepší v novém roce 2021. Ať se zbavíme všech současných problémů, ať jsme zdrávi a spokojeni.

 

Průvodci agentury Porta Praga

 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08