výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Prosincové procházky 2021 po Praze

Tisk E-mail
Únorové procházky 2017 po Praze

   Během prosince 2021 se v Praze uskuteční pár procházek, na které jsme srdečně zváni ...

 

 
Stát se může cokoliv a prosím, abyste si vždy ověřili, zda a za jakých podmínek se akce koná a  to na www.portapraga.cz nebo napište na mail Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 


Vycházka jednotné vstupné 80 Kč, polodenní vycházka jednotné vstupné 120 Kč, vycházka se koná při počtu nejméně 10 osob, maximální počet osob na jedné vycházce určí průvodce.


1.12. Chrám P. Marie před Týnem. Vycházka začíná v 15.00, sraz  před domem U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí, vstupné 80 Kč+ příspěvek na kostel 50 Kč, chrámem nás provede p. Filipec z farní správy chrámu. Pozor změna termínu na 15.12.2021 od 15.00, přihlášení o tom byli informováni mailem- počet míst je naplněn.

 

4.12. Chanuka – svátek světelS procházkou po stopách židovských obyvatel Starého Města s autorkou knihy Zlomky z židovské Prahy dr. Chrastilovou. Sraz v 15.00 u chanukového svícnu na Palachově náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

5.12. Prohlídka kostela P. Marie a Karla Velikého na Karlově. Pozor počet míst je naplněn Sraz ve 12.30 na Karlově, na nádvoří před kostelem- adresa kostela . Vstupné 80 Kč + vstupné na obnovu chrámu 50 Kč, lektor dr. Laňka

 

8.12. Na chvilku lampářem Starého Města. Sraz v 18.00 na Uhelném trhu u kašny, k naší vycházce potřebujeme tmu. Pozor počet míst je naplněn Vstupné 80 Kč, historií osvětlení Vás provede a rozsvěcet lampy Vás naučí ing. J. Žákovec, ostatní výklad podá PhDr. E. Havlovcová

 

11.12. Smetanovo nábřeží a okolíProjdeme se po prvním regulovaném pražském nábřeží a připomeneme si jeho historií, současnost i plánovanou budoucnost. Sraz v 10.00 u pomníku Karla IV. na Křížovnickém náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

 

11.12.  Podvečerní procházka pražskými pasážemi a průchody - okolo Václavského náměstí III. díl. Dnes to jsou nejen spojnice mezi pražskými ulicemi, ale i místa plná divadel a kin. Pro všechny průchody a uličky však platí - tomu, kdo spěchá, pomohou cestu zkrátit a navíc každému chodci mohou nabídnout i přístřeší v nepohodě. Sraz v 16 hodin u sochy J.Jungmanna na Jungmannově náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

 

12.12. Adventní vycházka Malou Stranou s návštěvou výstavy o sv. LudmileSraz ve 14.00 v atriu metra Malostranská. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová

 

18.12.  Osobnosti Smíchova. Při procházce zjistíme, kde bychom mohli potkat Josefa Zítka, Ferdinanda Peroutku, Jakuba Arbesa, Alberta Einsteina, kde měl ateliér sochař Karel Dvořák, kde se narodil Julius Fučík nebo kde se Václav Brožík učil malovat porcelán... Sraz v 10.00 u fontány na Náměstí Kinských. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.
 

18.12. Na proslulé  pražské  trhy a tržiště nejen ve všedním čase, ale i v době vánoční. Sraz  ve 14.00 na dolním konci Václavského náměstí u bývalého domu ČKD, dnes prodejna New Yorker. Vstup 80 Kč, průvodkyně Mgr. J. Náprstková.

 

19.12. Prohlídka Břevnovského kláštera- nejstaršího mužského kláštera v českých zemíchDozvíte se mnoho zajímavého z historie kláštera a podíváte se i do interiérů tohoto významného objektu.  Sraz ve 13.00 před bránou do objektu- spojení na stan. tram. č. 22 Břevnovský klášter. Vstupné 80 Kč + vstupné do objektu 120/80/ 60 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

21.12. Zimní a předvánoční Pražský hrad. Ještě jednou naposledy v r. 2021 si projdeme tuto stěžejní pražskou památkou nádvoří za nádvořím.  A těsně před vánoci si povíme rovněž , jak se slavily tyto svátky např. v době Karla IV.To vše v působivé večerní atmosféře. Sraz na vycházku v 17.00 před Jízdárnou Pražského hradu - je to až za policejní kontrolou, u vstupu do Královské zahrady, spoj. tram č. 22  stan. Královský letohrádek. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

 

26.12. Předsilvestrovská procházka po Loretánském náměstí včetně prohlídky kapucínského kostela P.Marie Andělskéve kterém se zachovalo původní vybavení ze 17.století. Největší atrakcí jsou však starobylé jesličky v životní velikosti, dílo mnicha Kašpara asi z r 1765. Sraz v 16.00 na Loretánském náměstí u sochy Edvarda Beneše. Vstupné 80 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

 

Leden 2022

 

1.1.2022 Sváteční novoroční procházka Vyšehradem. Sraz ve 14.00 před kostelem sv. Petra  a Pavla na Vyšehradě. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

2.1.2022 Sváteční novoroční procházka Kampou a okolím. Zveme Vás k procházce nejkrásnějším pražským ostrovem – Kampou. Naleznete tady bývalé mlýny, palác i měšťanské domy, nedaleko odsud i kostelík. A my si tady připomeneme významné obyvatele, budeme si povídat o historických, uměleckých i literárních souvislostech aj. Přejdeme také do Karmelitské ulice. Sraz ve 13.00 před knihkupectvím u Malostranských mosteckých věží. Vstupné 80 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

 

Všem našim příznivcům přejeme klidné a spokojené vánoce a vše nejlepší v celém novém roce 2022.

K účasti na vycházce je dle stávajících nařízeních prosím nutné přeložit potvrzení o dokončeném očkování (po uplynutí 14 dnů od 2. dávky) nebo potvrzení o prodělání nemoci ne starší než 180 dnů.

Děkujeme za pochopení 

 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08