výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

První prosincové procházky 2021 po Praze

Tisk E-mail
Únorové procházky 2017 po Praze

   Během prosince 2021 se v Praze uskuteční pár procházek, na které jsme srdečně zváni ...

 

 
Stát se může cokoliv a prosím, abyste si vždy ověřili, zda a za jakých podmínek se akce koná a  to na www.portapraga.cz nebo napište na mail Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 

1.12.2021 Prosincová adventní  prohlídka Týnského chrámu na Staroměstském
náměstí

Chrám P. Marie před Týnem má nejen starobylou historii, která souvisív s přilehlým kupeckým dvorem, ale skrývá uvnitř i řadu uměleckých skvostů, které byste měli poznat. Ať je to proslulé Ukřižování Mistra Týnské kalvárie z 15. století nebo obrazy Karla Škréty či krásný kamenný baldachýn od Matěje Rejska. Pozor - na tuto vycházku se musíte předem přihlásit emailem na adrese Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny a vyčkat zpětného potvrzení Vaší účasti.
Sraz v 15.00 před domem U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí. Vstupné 80 Kč + vstupné do objektu 50 Kč, lektor místní + průvodkyně PhDr. E.
Havlovcová.

5.12.2021 Prohlídka chrámu Nanebevzetí P. Marie a sv. Karla Velikého na Karlově v adventní době

Podíváme se do méně známého chrámu, jehož počátky jsou spojeny s osobou Karla IV. Objekt patřil mezi pět kostelů, které tvořily tvar kříže a měly dát založenému Novému Městu ochranu a posvětit jeho zdárný vývoj. Chrám je udivující stavba s mnoha zajímavostmi v interiéru. Kostelem  nás provede a s hlavními památkami zde seznámí místní lektor a jeho působivý výklad bude pro Vás zajisté zážitkem.
Pozor - na tuto vycházku se musíte předem přihlásit emailem na adrese Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny a vyčkat zpětného potvrzení Vaší účasti. Sraz ve 12.30 před kostelem, adresa ul. Ke Karlovu, dnes se  v přilehlém klášteře nachází Muzeum policie ČR. Na závěr vycházky se ještě projdeme církevními stavbami v okolí.  Vstupné 80 Kč + vstupné do objektu 50 Kč, lektor místní dr.Laňka  +nprůvodkyně PhDr. E. Havlovcová.
 

8.12. 2021 Na chvilku lampářem Starého Města

 Projdeme částí Starého Města, budeme si povídat o jeho historii a budovách, ale především budeme rozsvěcet plynové lampy a připomínat si, jak Praha „ svítila“ v minulosti. Každý si vyzkouší tuto neobvyklou profesi. Sraz v 18.00 na Uhelném trhu u kašny, k naší vycházce potřebujeme tmu. Pozor – na vycházku je třeba se předem přihlásit na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Vstupné 80 Kč, historií osvětlení Vás provede a rozsvěcet lampy Vás naučí ing. J. Žákovec, ostatní výklad podá PhDr. E. Havlovcová.

K účasti na vycházce je dle stávajících nařízeních prosím nutné přeložit potvrzení o dokončeném očkování (po uplynutí 14 dnů od 2. dávky) nebo potvrzení o prodělání nemoci ne starší než 180 dnů.

Děkujeme za pochopení 

 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08