výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Regionální muzeum Mělník otevírá

Tisk E-mail
Výstava obrazů v Mělníku

  Regionální muzeum Mělník 12.5.2020 znovu otevírá.

 

 

  

Přístupné budou všechny stálé expozice a 3 výstavy v běžné otevírací době (út-ne 9-12 a 12.30-17 h.). Kavárna prozatím otevře formou okénkového prodeje!

Srdečně zveme na výstavy: Dole v dole…a nejen v tom Kokořínském, Bavorská muzea v přírodě, Z prababiččina receptáře

Pokračují také přípravy prázdninové výstavy Imaginárium bratří Formanů a doprovodného festivalu…

 

 

Muzeum nabídne návštěvníkům přírodovědnou výstavu s příznačným názvem Dole v dole…a nejen v tom Kokořínském. Ta představí alespoň zlomek bohatství Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko-Máchův kraj. Upozorní na vzácné, jinde ve světě se nevyskytující živočichy a rostliny, a seznámí návštěvníky s roubenou architekturou nebo skalními útvary, které umí vytvořit jen pískovec. Informace načerpané na výstavě, jejíž autorkou je muzejní přírodovědkyně Ing. Marcela Holubová, se mohou stát impulsem k výpravám do místní přírody a objevování jejich nesčetných půvabů. S ohledem na „koronavirová“ opatření bude výstava otevřena bez vernisáže a potrvá do 21. 6. 2020.
Ve vstupních prostorech návštěvníky přivítá výstava fotografií Bavorská muzea v přírodě, přibližující obrazem lidovou architekturu a životní styl našich sousedů. V atriu potěší panely s drobným nahlédnutím pod pokličky kuchařského umu českých hospodyněk Z prababiččina receptáře.
Muzejní kavárna otevře od 12. 5. formou okénkového prodeje. O návratu do běžného provozu budou návštěvníci včas informováni. Interiér pak oživí výstava fotografií Kamila Žemličky Oko Kamilovo. Posezení v muzejním atriu a na parkánu budou s omezením přístupná.
V celém objektu muzea budou platit zpřísněná hygienická opatření. Vstup nebude možný bez roušky či jinak zakrytého obličeje, k dispozici bude dezinfekce. Personál pokladny bude mít připravené bezkontaktní teploměry pro případné změření teploty návštěvníkům.

Červen se ponese také ve znamení přípravy prázdninového projektu. Oba výstavní sály mělnického muzea se totiž letos v létě stanou tajuplným výtvarným a divadelním světem Divadla bratří Formanů. Úspěšná putovní výstava Imaginárium, která probouzí v malých i velkých návštěvnících fantazii, snění a touhu si hrát, přijede do Mělníka na začátku července. Společně s ní připluje a zakotví na mělnické náplavce Divadelní loď Tajemství, která letos slaví 20. výročí své existence.
V sobotu 11. 7. by měl na mělnické náplavce před vinařstvím Bettiny Lobkowicz propuknout river food festival Moře u Mělníka.
Stále doufáme, že celá akce se uskuteční v plném rozsahu, i když samozřejmě se zpřísněnými hygienickými pravidly a v souladu s nařízeními proti šíření Covid-19.
Na tomto projektu spolupracujeme s městem Mělník, které tak hodlá oživit prostor mělnické náplavky. Na práci se skupinou výtvarníků, řemeslníků a umělců, přátel Matěje Formana na výstavě Imaginárium už se velmi těšíme. Výstava potrvá až do 4. října 2020 a bude doprovázená také výtvarnou dětskou soutěží Moje imaginárium a dalšími programy.
 

 

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08