výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Říjnové procházky 2021 po Praze

Tisk E-mail
Únorové procházky 2017 po Praze

   Během října 2021 se v Praze uskuteční pár procházek, na které jsme srdečně zváni ...

 

 
Stát se může cokoliv a prosím, abyste si vždy ověřili, zda a za jakých podmínek se akce koná a  to na www.portapraga.cz nebo napište na mail Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

  

2.10. Po stopách Lucemburků na Staroměstském náměstí a jeho okolí. Budou nás zajímat  události a místa, která připomínají Jana Lucemburského, jeho syna Karla IV., čes. krále Václava IV. a další Lucemburky. Sraz v 10.00 před domem U kamenného zvonu na Staroměstském náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

 

3.10. Johannes KeplerProjdeme se některými místy spojenými s pražským pobytem německého renesančního matematika, astronoma a astrologa v roce 450. výročí jeho narození. Připomeneme si jeho životní osudy i jeho vědecké práce. Sraz ve 14.00 na Ovocném trhu (u zadního vchodu Stavovského divadla). Vstupné 80 Kč, průvodkyně Ing. L. Prokůpková.

 

8.10. Pražské domy pod drobnohledem. Fasády domů v Praze  vypovídají o mnohých zajímavých věcech, které se týkají majitelů, stáří domu aj. Pojďte se s námi společně podívat na domy okolo Staroměstského náměstí. Sraz v 16.00 u sochy M. Jana Husa na Staroměstském náměstí. Vstupné 80 Kč,  průvodkyně M. Breníková.

 

9.10. Barrandovské vily. Tentokrát se projdeme nejen kolem prvorepublikových barrandovských vil. Ukážeme si zejména tyto vily: vilu dr.Hynka a Ludmily Pelcových, vilu manželů Fröhlichových, Havlíkovu vilu, vilu Otakara Riegela, vilu doktora Čelakovského, vilu Františka Kovaříka, vilu Miloše Havla, vilu Jaroslava Dietla a mnoho dalších. Sraz ve 14.00 na zastávce autobusu č. 105 ve 2. stanici Filmové ateliéry. Vstupné 80 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

 

10.10. Po stopách barokní církevní architektury na Starém Městě . Dokončení vycházky z 5.9.  Baroko je styl, který v největší míře poznamenal podobu Prahy. Pojďme se projít Starým Městem a zastavit se před významnými kostely a dalšími církevními stavbami. Sraz ve 14.00 u pomníku A. Dvořáka na Náměstí Jana Palacha. Vstupné 80 Kč, průvodkyně Ing. L. Prokůpková.

 

11.10. S dr. Kadlecem na Pražský hrad. Opět se setkáme s naším oblíbeným lektorem, abychom se věnovali Pražskému hradu v době slavných panovníků Karla IV. a Rudolfa II. Habsburského. Vycházka byla v minulosti zrušena kvůli epidemii.Podíváme se do Katedrály sv. Víta. Pozor – na tuto vycházku je třeba se předem přihlásit mailem nebo telefonicky a vyčkat na  zpětné potvrzení Vaší účasti rovněž mailem. Sraz ve 14.00 před hlavním vstupem do katedrály, u bronzových dveří. Vstupné 80 Kč + malý okruh Pražským hradem v ceně 250/125 Kč ( zbylé objekty můžete pak navštívit ještě další den, budete o tom informování během vycházky), lektor PhDr. František Kadlec.

 

13.10. Pražský kupecký dvůr zvaný Ungelt. Během naší vycházky se seznámíme se starobylým Ungeltem- kupeckým dvorem, který zabezpečoval přijíždějícím kupcům ochranu během jejich pobytu v Praze. Obejdeme si jak vnitřní, tak i vnější řadu domů. Sraz v 16.30 před domem U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí.Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

 

16.10. Funkcionalistická prvorepubliková kolonie Baba.Seznámíme se s historií a prohlédneme zdejší výstavbu. Sraz v 10.00 na stan. aut. č. 131, jede od metra A Hradčanská nebo z Bořislavky. Vstupné 80 Kč, průvodkyně Mgr. J. Náprstková.

 

17.10. Polodenní vycházka: Hrabalovo Kersko Vás vítáDovolujeme si Vás pozvat do kraje Bohumila Hrabala. V jeho milovaném proslulém Kersku se nás ujme tamější průvodce p. Kořán, který v Kersku žije a vše tady důkladně zná a spolu s ním a jeho zasvěceným výkladem se podíváme na místa z filmových Slavností sněženek. Na závěr se chvilku posadíme v legendární restauraci Hájenka, kde budete moci ochutnat proslulé speciality. .POZOR – na tuto vycházku se musíte předem přihlásit mailem nebo telefonicky a vyčkat zpětné potvrzení mailem.  Sraz na stan. aut. do Kerska, který odjíždí v 8.47 z aut. nádraží Černý Most ze stan.14, směr Jirny. Nehvizdy, Mochov, Poděbrady – výstupní stanice se nazývá Hradišťko-Kersko -  Hlavní silnice, - autobus tam přijede v 9.23, kdo chcete, můžete čekat přímo na výstupní stanici. Vstupné jednotné 120 Kč,( polodenní vycházka), mobil na průvodkyní 721769586,  průvodce místní p. Kořán  a PhDr. E. Havlovcová

 

23.10. Praha v době pozdní gotiky.Přiblížení podoby Prahy ve druhé polovině 15. a počátkem 16.  století. Sraz v 10.00 u Prašné brány. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

 

24.10. Dílo Ladislava Šalouna v pražských ulicích. Vycházka k výročí smrti tohoto významného čes. sochaře. Sraz ve 14.00 u Obecního domu -  ul. Na příkopě. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

25.10. První československá republika. Po stopách vzniku republiky se vydáme do pražských ulic a připomeneme hlavní památky, který tento vznik připomínají. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. EvaHavlovcová

 

26.10.  Nasvicená Vrtbovská zahrada. - nevšední zážitek na závěr sezóny. Pozor – výjimečná akce, která se koná vždy jen na konci sezóny.Zveme vás k prohlídce jedné z nejkrásnějších pražských barokních zahrad, která se představí tentokráte večer a nasvícená. Sraz v 18.00 před vstupem do zahrady, Karmelitská ul.  373/25 – Malá Strana. Vstupné 80 Kč + vstupné do zahrady 100/80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

30.10. Podvečerní procházka průchody a uličkami v okolí Malého a Mariánského náměstí I. díl. Různé průchody a uličky slouží jako spojnice mezi pražskými ulicemi, pro všechny průchody a uličky však platí – tomu, kdo spěchá, pomohou cestu zkrátit a navíc každému chodci mohou nabídnout i přístřeší v nepohodě. Sraz v 17.00  u kašny na Malém náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně  M.Cimplová.


V souvislosti s epidemií Covid-19 a nařízeními, která byla vyhlášena ministerstvem zdravotnictví ČR, si Vás při účasti na našich vycházkách a dalších akcích dovolujeme poprosit o dodržení ochrany dýchacích cest a prokázání bezinfekčnosti jedním z následujících způsobů:

- negativní antigenní test ( ne starší než 3 dny) nebo PCR test ( ne starší než 7 dní)
- certifikát od Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném celkovém očkování
- potvrzení o prodělání nemoci Covid 19, ne starší, než 180 dní

Platí v době vydání programu, situace se může změnit, sledujte sdělovací prostředky a naše stránky www.portapraga.cz

 


 

 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08