výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Říjnové procházky 2022 po Praze

Tisk E-mail
Únorové procházky 2017 po Praze

   Během října 2022 se v Praze uskuteční pár procházek, na které jsme srdečně zváni ...

 
4.10. Ještě jednou pražské zahrady

Před uzavřením zahrad v době zimní sezony se naposledy v r. 2022 vydáme do Valdštejnské zahrady a tzv. Palácových malostranských zahrad, mezi které patří např. Ledebourská nebo  Pálffyovska zahrada a další. Sraz v 16.00 na Valdštejnském náměstí před Valdštejnským palácem.  Vstupné 80 Kč + vstupné do palácových zahrad 130/100 Kč, sleva senioři 65 + více, průvodkyně PhDr. E.Havlovcová.

 

8.10.  Polodenní vycházka. Jevany  


Jevany jsou významným letoviskem v nejbližším okolí Prahy. V období 1.republiky zde začaly vyrůstat vily pražské „smetánky“, hotely a penziony. Mezi neznámější patří prvorepublikový vyhlášený Grandhotel Wagner, který se proslavil zejména jako zotavovna Jizerka v komedii Dovolená s Andělem z roku 1952 s Jaroslavem Marvanem. Jevany jsou „dobrou adresou“ i v současnosti. Trasa dlouhá cca 10 km, vezměte si sportovní obuv. Sraz v 8.15 na konečné stanici metra Háje, dole u příjezdu vlaku, u dozorčí budky uprostřed. Společně pak půjdeme na autobus č. 382, který odjíždí v 8.45. Mobil na průvodkyni 607 911 151. Jednotné vstupné 120 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

 

9.10 .Pojďme společně objevovat neznámá místa Prahy - dobře utajená Umělecká zahrada obnovená péčí současného majitele ing. Haluzy

Bývalý ateliér významných českých sochařů a s ním spojená sala terrena se po mnohaleté zdařilé rekonstrukci v plné kráse otevírá návštěvníkům. Projdeme se i Nuslemi a podíváme se na nově upravený park na Folimance. Sraz ve 14.00  na stan. tram. č. 14,18,24 Svatoplukova. Vstupné 80 Kč + jednotné dobrovolné vstupné 120 Kč do zahrady, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

15.10. Zaniklé osady a obce na území Prahy - Hostivař

Nejstarší zmínka o vsi je v Kosmově kronice k roku 1068, nicméně zdejší osídlení sahá hluboko do minulosti, jak dokládají četné archeologické nálezy. Ve staré Hostivaři je dochována řada statků, kostel Stětí sv. Křtitele s vzácnou nástěnnou malbou ze 13. století a dřevěnou zvonicí. Bývala tu i tvrz, na jejímž místě se dnes nachází tzv. Toulcův dvůr.  Na zdejším hřbitově je pohřben Antonín Švehla - jeden ze zakladatelů republiky. Sraz ve 14.00 na stanici tram. č. 22 (a dalších) Na groši. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

16.10. Interíéry Pražského hradu


Prohlédneme si celý Chrám sv. Víta, Baziliku sv. Jiří, Starý královský palác s Vladislavským sálem a Ludvíkovo křídlo, kde je proslulé defenestrační okno, navštívíme rovněž prostory Desk zemských a na závěr to bude Zlatá ulička, kam se půjdeme podívat. Akce bude trvat 3 hodiny. Pozor - počet osob na tuto akci je omezen   a musíte  se předem přihlásit mailem na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny a počkat na potvrzení Vaší účasti zpětným mailem. Sraz v 10.00 u bronzových vrat katedrály u hlavního vstupu do katedrály. Vstupné 80Kč + vstupenka do interiérů 250/125 Kč, platí do všech výše zmiňovaných interiérů, sleva 125 Kč  platí pro seniory 65 +. více, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

 

23.10. Masarykovo nábřeží a okolí


Projdeme část vltavského nábřeží mezi Národním divadlem a Jiráskovým náměstím a přilehlé ulice. Sraz ve 14.00 na stanici tram.č. 5 a 17 Jiráskovo náměstí (směrem k Národnímu divadlu). Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

 

25.10. Kláštery existující i zaniklé podle hranice mezi Starým a Novým Městem


Seznámíme se s kapucíny, minority, německými rytíři, piaristy a dalšími. Sraz  v 16.00 u vstupu do obchodního domu Kotva, směr Nám. Republiky. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

 

26.10.  Polodenní vycházka do Dobříše s pojená s prohlídkou (exkurzí) firmy Rukama-nohama


Navštívíme město Dobříš, které bylo v minulosti nazýváno městem rukavic. Naší vycházku začneme prohlídkou firmy Rukama-nohama, kde si prohlédneme dům a dozvíme se informace o vzniku a chodu chráněných dílen včetně občerstvení (káva nebo čaj, 3 ks jednohubek a 1 ks sladkého pečiva/1 osoba). Bude zde také možnost nákupu různých např. vánočních dárků v jejich krámku. Po této prohlídce bude následovat procházka po Mírovém náměstí, na kterém se nachází několik krásných historických budov s velmi zajímavými příběhy. Pozor na tuto akci je třeba se předem přihlásit emailem či telefonicky na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo 721 769 586 a vyčkat na potvrzení vycházky. Sraz v 8.15 na nástupní stanici autobusu č.317 u Smíchovského nádraží, autobus odjíždí v 8.30. Jednotné vstupné 270 Kč (150.- exkurze včetně občerstvení a 120.- polodenní výlet). Mobil na průvodkyni 607 911 151, průvodkyně M.Cimplová.

 

29.10. Zaniklé obce na území Prahy – Ruzyně


Ruzenj nebo také Ruzen je obec, která byla od raného středověku majetkem břevnovského kláštera, později až do konce 18. století patřila k purkrabským statkům. K Praze byla připojena až r. 1960, a proto zde najdeme ještě řadu dochovaných venkovských stavení. Půjdeme od areálu kostela Panny Marie Vítězné k Mohyle na Bílé Hoře, dále kolem prvního evangelického hřbitova až na náves staré Ruzyně.Sraz ve 14 hodin na Vypichu (konečná stanice tram. č. 22).Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová

 

30.10. Kampa


Podíváme se na to, co zbylo z Juditina mostu, projdeme se pražskými Benátkami, podíváme se, kde Adolf Kašpar ilustroval Babičku, zastavíme se u památníku mýdla, resp. prádelny, pozdravíme vodníka Kabourka a nahlédneme do Odkolkova mlýna. Sraz ve 14.00 u Malostranských  mosteckých věží na malostranském konci Karlova mostu. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

 

Vždy na konci měsíce října vás zveme na prohlídku nasvícené Vrtbovské zahrady.  Zahrada bude letos nasvícena o něco později: ve čtvrtek  3.11.2022 od 17.00.  Uskutečníme v tomto termínu  vycházku, sledujte prosím  program  na  listopad 2022.

 

 

Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08