výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Slavkov Expozice Austerlitz – malé město velkých dějin

Tisk E-mail
Slavkov Expozice Austerlitz – malé město velkých dějin

  Zámek Slavkov nás zve na novou expozici Austerlitz – malé město velkých dějin. Je věnována bitvě u Slavkova a období napoleonských válek.

 

 

Expozice se nachází v prostorách bývalých koníren předzámčí slavkovského zámku. Konírny, tvořené dvěma propojenými budovami, které byly v rámci projektu komplexně zrekonstruovány, umožňují nápadité řešení expozice.

Jak to vypadalo uprostřed jedné z nejkrvavějších bitev v evropských dějinách? Jak těžká a složitá je šavle nebo puška ruského, francouzského či rakouského vojáka? Proč město, známé v Čechách, na Moravě a ve světě i pod názvem Austerlitz, tolik přitahovalo významné osobnosti a rody? Nejen to můžete zjistit a prožít ve zrekonstruovaných zámeckých konírnách a jízdárnách na Zámku Slavkov - Austerlitz, kde je otevřená expozice s názvem Austerlitz - malé město velkých dějin.
V rozsáhlých prostorách jsou rozmístěny nejen unikátní historické artefakty, ale i televize s ukázkovými videi či plastickým modelem s projekcí bitvy. V prostorách se například nachází i vzácná slavnostní šavle maršála Radeckého nebo posmrtná maska Napoleona. Poslední místnost je již čistě interaktivní - nejen děti si zde mohou vyzkoušet jak těžké byly zbraně vojáků, nebo si mohou nasadit jejich klobouky či torny.
Součástí výstavy je i dioráma, které návštěvníky díky poutavému scénickému provedení a videoprojekci vtahuje přímo do děje bitvy. V expozici se kromě artefaktů ze soukromých sbírek a českých a moravských muzeí objevují i unikátní předměty z rozsáhlého slavkovského depozitáře.

    Otevírací doba expozice „Napoleon Austerlitz“ v roce 2015 je souběžná s otevírací dobou Zámku Slavkov – Austerlitz, tedy:

Březen, duben:                          úterý až neděle     9.00 – 16.00hod.
Květen a září:                            úterý až neděle     9.00 – 17.00hod.
Červen, červenec a srpen:         denně             9.00 – 17.00hod.
Říjen, listopad:                           úterý až neděle     9.00 – 16.00hod.
Prosinec (do 13. 12.):                úterý až neděle     9.00 – 16.00hod.

Vstupné do expozice „ Austerlitz – malé město velkých dějin“:
Dospělí                                           120Kč
Důchodci                                           70Kč
Děti, studenti, ZTP                            60Kč
Rodinné (2dospělí + 2 – 4 děti)       290Kč
poplatek za půjčení audioprůvodce:  50Kč


Více: Slavkov

Umístìní: Jihomoravský kraj

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08