výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Slavkov moderní výstava o Bitvě tří císařů

Tisk E-mail
Slavkov moderní výstava o bitvě tří císařů

   Zámek Slavkov - Austerlitz otevírá moderní výstavu, která nám přiblíží Bitvu tří císařů i dějiny města.

 

 

Jak to vypadalo uprostřed jedné z nejkrvavějších bitev v evropských dějinách? Jak těžká a složitá je šavle nebo puška ruského, francouzského či rakouského vojáka? Proč město, známé v Čechách, na Moravě a ve světě i pod názvem Austerlitz, tolik přitahovalo významné osobnosti a rody?

 Hravá a poutavá expozice nejen pro historiky
Autoři výstavy i nadále kladli velký důraz na to, aby návštěvníci měli možnost pochopit historické souvislosti hravou a poutavou formou vzbuzující emoce.
V rozsáhlých prostorách jsou rozmístěny nejen unikátní historické artefakty, ale i televize s ukázkovými videi či plastickým modelem s projekcí bitvy. Poslední místnost je již čistě interaktivní - nejen děti si zde můžou vyzkoušet jak těžké byly zbraně vojáků, nebo si můžou nasadit jejich klobouky. "Chceme totiž, aby byla výstava atraktivní nejen pro historiky a milovníky napoleonské tematiky, ale i pro rodiny s dětmi nebo školní třídy," vysvětlil vedoucí expozice Austerlitz - malé město velkých dějin Radek Žák.  
Součástí výstavy je i dioráma, které návštěvníky díky poutavému scénickému provedení a videoprojekci vtahuje přímo do děje bitvy nebo do krvavého prostředí polního lazaretu.
Zaměstnanci zámku zpracovali nové libreto výstavy, které využívá depozitáře zámku. V expozici se tak kromě artefaktů ze soukromých sbírek a objeví i unikátní předměty z rozsáhlého slavkovského depozitáře. Výstava tak má ještě více přiblížit dějiny města.Praktické informace

•    Expozice začíná na nádvoří zámku - v prostoru bývalých koníren a jízdáren
•    Základní vstupné stojí 120 Kč, senioři 70 Kč,
děti od šesti let, studenti a ZTP 60 Kč
•    Návštěvníkům jsou k dispozici audioprůvodci s textem namluveným v pěti světových jazycích (anglický, německý, francouzský, ruský a český jazyk)
•    Součástí expozice jsou šatny a zázemí pro návštěvníky. Prostory jsou bezbariérovéOtevírací doba expozice „Napoleon Austerlitz“ v roce 2014 je souběžná s otevírací dobou Zámku Slavkov – Austerlitz, tedy:

Květen a září:    úterý až neděle 9.00 – 17.00hod.
Červen, červenec a srpen:    denně 9.00 – 17.00hod.
Říjen, listopad:    úterý až neděle 9.00 – 16.00hod.
Prosinec (do 1.12 – 7.12.):    úterý až neděle 9.00 – 16.00hod.

 

Odkazy: zámek Slavkov

Umístìní: Jihomoravský kraj

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08