výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie
1 host

 
 

Srpen 2017 v Šumperku

Tisk E-mail
Září 2016 v Šumperku

  Muzeum v Šumperku nás v srpnu 2017 zve na výstavy,  přednášku s vycházkou, pohádkový den ...Program i pro Zábřeh, Úsov, Mohelnici

 
Program Muzea v Šumperku, Muzea Zábřeh,
Muzea Mohelnice, Památníku Adolfa Kašpara v Lošticích
a Lovecko-lesnického muzea v Úsově
www.muzeum-sumperk.cz

Srpen 2017ŠUMPERK

Stálá expozice VM v Šumperku
Příroda a dějiny severozápadní Moravy
Expozice se může jako první muzejní expozice v ČR pochlubit unikátním produktem – zcela automatickým audioprůvodcem GuidePort.
Vstupné: plné 40 Kč, snížené 20 Kč, děti do 6 let (jednotlivě) zdarma

Výstavní síň

Cesty k domům                                                 do 17. září 2017
Klíčovým faktorem pro vznik a vývoj domu byla a stále je lidská přizpůsobivost a vynalézavost – člověk má vrozenou mimořádnou schopnost reagovat a využít jakéhokoliv materiálu, který mu příroda v daném období a oblasti nabízí. Projděte se s námi vývojem lidských obydlí od úplných počátků do přelomu letopočtu u nás a ve střední Evropě a poznejte život lidí v dobách dávno před příchodem moderních technologií. K výstavě Vám nabízíme možnost objednat si komentovanou prohlídku. Máte-li o naši nabídku zájem, pište, prosím, na e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny                                                                         Vstupné: plné 40 Kč, snížené 20 Kč, děti do 3 let zdarma

Hollarova galerie

Křídla v průběhu času
do 3. září 2017
Výstava Křídla v průběhu času
v sobě spojuje dvě velká témata. Téma zoologické, jež popisuje vývoj létacího aparátu v živočišné říši, a téma historické, přinášející svědectví o snaze člověka dobýt nebeský prostor, zejména ten nad Šumperskem. K výstavě Vám nabízíme možnost objednat si komentovanou prohlídku. Máte-li o naši nabídku zájem, pište, prosím, na e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny                   Vstupné: plné 30 Kč, snížené 15 Kč, děti do 6 let zdarma

Rytířský sál
Dámy a pánové, do gala!                                                        do 27. srpna 2017                                                                                                  
  V čem jsme se „nesli“ do tanečních, na plesy nebo do divadla v minulém století? Přehlídku společenské módy 20. století na Šumpersku představuje výstava Dámy a pánové, do gala! Je výsledkem spolupráce s veřejností a vznikla díky ochotě těch, kteří si šaty uschovali a laskavě je zapůjčili šumperskému muzeu pro tuto příležitost. K výstavě Vám nabízíme možnost objednat si komentovanou prohlídku. Máte-li o naši nabídku zájem, pište, prosím, na e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny                                               Vstupné: plné 30 Kč, snížené 15 Kč, děti do 3 let zdarma

Muzejíčko (Galerie Šumperska)

Království mašinek
do 10. září 2017
Výstava představuje nejen modely vláčků, zapůjčené od soukromých sběratelů, ale připomíná také nejvýznamnější železniční stavitele a podnikatele 19. století, firmu bratří Kleinů. Návštěvníci mohou obdivovat např. návěstní trubku, denní a noční výpravku či modely lokomotiv a také výrobky, které ve svých železárnách tato firma vyráběla. Výstava je doplněna o interaktivní prvky, z nichž nejatraktivnější je jistě funkční vláček na vlastní pohon. K výstavě Vám nabízíme možnost objednat si komentovanou prohlídku týkající se podnikatelské aktivity firmy bratří Kleinů. Máte-li o naši nabídku zájem, pište, prosím, na      e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Školní skupiny se, prosím, objednávejte na e-mailu: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Vstupné: plné 40 Kč, snížené 20 Kč, děti do 2 let zdarma

Galerie mladých

Oko do duše okno
prodlouženo do 27. srpna 2017
Žáci a učitelé výtvarného oboru ZUŠ Šumperk zvou na výstavu Oko do duše okno, jejíž náplní jsou práce dětí vytvořené na přelomu zimních a jarních měsíců. Práce jsou tematicky sladěné v techniky nám většinou známé, jako je kresba, malba, grafika, akvarel a drobné prostorové práce.
Vstupné: 10 Kč, děti do 6 let zdarma


Přednášky
 Netopýři Šumperska                                                              24. srpna v 19 hodin                                                            Pro všechny, kteří mají rádi netopýry, připravilo Vlastivědné muzeum v Šumperku přednášku s vycházkou. O životě, rozšíření a ochraně netopýrů na Šumpersku a Jesenicku pohovoří Dušan Duhonský, zoolog z CHKO Jeseníky. Přednáška je součástí výstavy Křídla v průběhu času, a to její zoologické části. Jako doprovodný program bude i vycházka po okolí muzea za létajícími netopýry.                                                                                   
Vstupné je 30 Kč jednotné, děti do 6 let zdarma.

ZÁBŘEH

Stálé expozice:
Z historie města a okolí, Jan Eskymo Welzl a Z pokladů zábřežského muzea
Vstupné: plné 20 Kč, snížené 10 Kč, děti do 6 let (jednotlivě) zdarma

Autíčka pod podloubím
do 27. srpna 2017
Výstava modelů autíček,
kterým se dříve neřeklo jinak než „angličáky“, zapůjčených od soukromého sběratele Aleše Titzla a dalších sběratelů ze Zábřehu a Šumperka. Výstavu doplňuje interaktivní koutek, skládačky, omalovánky, spojovačky, vystřihovánky apod.                                                                                         
Vstupné: plné 30 Kč, snížené 15 Kč, děti do 2 let zdarma

Minigalerie

Umění pravdivosti, soucitu a snášenlivosti
do 27. srpna 2017
Mezinárodní výstava obrazů představuje díla převážně čínských exilových umělců vyznávajících metodu Falun Gong, založenou na kultivaci těla i mysli a vystavenou ze strany čínských úřadů mnohdy velice tvrdé perzekuci.
Vstupné: 10 Kč, děti do 6 let (jednotlivě) zdarma

                            
MOHELNICE

Stálá expozice
Z dějin Mohelnicka
– expozice oceněná prestižní cenou Gloria musaealis za nejlepší expozici roku 2005
Expozice, která svými historickými předměty, pregnantními texty a nápaditým uměleckým ztvárněním uvádí do dějů, které prožívali naši předkové. Nejstarší exponáty pocházejí z 11. století, nejmladší dokládají vývoj města na přelomu 20. a 21. století.
Vstupné: plné 40 Kč, snížené 20 Kč, děti do 6 let (jednotlivě) zdarma

Pravěk Mohelnicka
Expozice představuje veřejnosti artefakty dokládající vývoj regionu od paleolitu až po 10. století. K nejzajímavějším exponátům patří torza neolitických venuší, vzácné měděné nástroje nebo depoty bronzových předmětů. Instalace je doplněna velkoplošnou projekcí. V prostorách muzea je otevřena také interaktivní archeologická herna.
Vstupné: plné 40 Kč, snížené 20 Kč, děti do 6 let (jednotlivě) zdarma

Koupaliště a plovárny
do 24. září 2017
V letních měsících se návštěvníci mohelnického muzea mohou osvěžit na výstavě o koupalištích a plovárnách. V textové části jsme zmapovali vybraná koupaliště v regionu. Najdete zde také stručný vývoj plavkové módy, která podléhala různým trendům. Nezbytnou součástí plováren byly převlékací kabinky, a proto na výstavě nechybí ani tento prvek. Návštěvníci si tak mohou vyzkoušet různé plavecké úbory.
Vstupné: plné 30 Kč, snížené 15 Kč, děti do 3 let zdarma
PAMÁTNÍK ADOLFA KAŠPARA V LOŠTICÍCH

Expozice Adolfa Kašpara
Expozice představuje ojedinělou kolekci děl malíře a ilustrátora Adolfa Kašpara. V podkroví domu se nachází Mistrův ateliér s autentickým zařízením.
Vstupné: plné 20 Kč, snížené 10 Kč, děti do 6 let (jednotlivě) zdarma

Pojďte, děti, budeme si hrát!
do 12. listopadu 2017
Herna, navazující na úspěšnou výstavu Pojďte, děti, budeme si hrát!, představuje skládačky, hlavolamy, kvízy, hry a spoustu dalších dovednostních úkolů pro malé i velké. Originální interaktivní exponáty pocházející z dílny Vlastivědného muzea v Šumperku návštěvníky nejen pobaví, ale také donutí trochu přemýšlet.
Vstupné: plné 30 Kč, snížené 15 Kč, děti do 2 let zdarma

Máte-li zájem o komentovanou prohlídku, kontaktujte, prosím, paní Lenku Heinrichovou na e-mailu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny


LOVECKO-LESNICKÉ MUZEUM V ÚSOVĚ
Zámek Úsov se může pochlubit zbrusu novým moderním pojetím expozice domácí fauny a lesnictví v 2. patře zámku. Exponáty jsou doplněny interaktivními prvky a audiovizuální technikou. Expozice představuje zejména totální preparáty velkých a malých druhů domácí fauny, kolekci hmyzu i velmi atraktivní sbírku loveckých zbraní včetně zabavených pytláckých zbraní a pomůcek. Návrh nového řešení vycházel z myšlenky obnovy muzejního charakteru instalace, zatraktivněné současnými interaktivními prostředky. Součástí stálé expozice je také historie zámku Úsov, další část expozice představuje unikátní sbírku loveckých trofejí z Indie a Afriky.

Vstupné:
plné 90 Kč, snížené 45 Kč, děti do 6 let (jednotlivě) zdarma (zahrnuje stálou expozici Lovecko-lesnického muzea, nádvoří)

Nádvoří –
samostatné vstupné: expozice lesnického školství, Strašidelný labyrint, Hádanky pánů z Vlašimi
Interaktivní expozice pro děti tvoří součást celkové prohlídky (lze ji však navštívit i samostatně). Děti si budou moci po náročném výkladu vyzkoušet vlastní dovednosti a potrápit hlavičky hádankami. Pro ty odvážnější je ve sklepení Vlašimského paláce otevřen Strašidelný labyrint.
Vstupné: plné 40 Kč, snížené 20 Kč, děti do 3 let (jednotlivě) zdarma

Galerie Lubomíra Bartoše
Vstupné:
plné 40 Kč, snížené 20 Kč, děti do 6 let (jednotlivě) zdarma

V srpnu bude otevřeno
od úterý do neděle od 9.30 do 19.00 hodin, časy začátku prohlídek – 9.30, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00, 14.30, 15.00, 15.30, 16.00, 16.30, 17.00 hod.

Okruh II.                                                     1. 7. – 31. 8. 2017                                                       
Po dobu letních prázdnin je pro návštěvníky připraven speciální prohlídkový okruh, vhodný zejména pro rodiny s dětmi. Jedná se o prohlídku expozice lesnictví a domácí fauny + expozice pohádek. Doba prohlídky je 60 minut a začátky prohlídek budou vždy v tyto časy: 10.45, 12.15, 13.45 a 15.15 hodin.                                              
Vstupné: plné 90 Kč, snížené 45 Kč, děti do 3 let zdarma
 
Akce

Pohádkový den
5. srpna 2017
První srpnová sobota se ponese v pohádkovém duchu. Zámkem Vás budou provázet rozličné pohádkové bytosti, a to každou půlhodinu od 9.30 až do 17.00 hodin.
Pohádková babička provede návštěvníky zámkem až k pohádkové výstavě ve
III. patře. Během prohlídky se návštěvníci setkají např. s panem králem, pomohou Pyšné princezně zachránit poupátko nebo si zazpívají s Fintivou princeznou. Navštíví Křemílka a Vochomůrku, vodníka Volšovečka a také kuchyni čarodějnice Zlomíry.
Na nádvoří mohou odvážlivci vyzkoušet Hádanky pánů z Vlašimi, Strašidelný labyrint a oblíbeného koníka.                                                                                                                                                            Vstupné: plné 90 Kč, snížené 45 Kč, děti do 3 let (jednotlivě) zdarma
                           Více na: Šumperk

Umístìní: Olomoucký kraj

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08