výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Srpnové procházky 2019 po Praze

Tisk E-mail
Únorové procházky 2017 po Praze

   V srpnu 2019 se můžeme v Praze vydat na Strahov, do Března ...

 

 3.8. Cyklus výročí roku 2019. Procházka z Hradčan do Královské zahrady.
Připomeneme si osobnost architekta F. M. Kaňky a Bonifáce Wohlmuta, když vše vyjde tak, jak bylo prezentováno, podařilo by se nám dostat i do Hrzánského paláce na Hradčanech, dnes sídla vlády ČR. Sraz ve 14.00 na rohu ul. Loretánské a Hradčanského náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 
8.8. Podoba Prahy v době I. republiky – Strahov a Hřebenka.
Při procházce projdeme další vilovou čtvrtí, která vznikala v prvorepublikovém období a je místem i velmi intenzívní současné zástavby. Na svahu pod strahovským stadionem mezi staršími usedlostmi během 20. století byla postavena řada vil a rodinných domků. Připomeneme si výrazné sídlo sochaře Vosmíka s romantickou hradní věží, vlastní vilu Machoninových, stavby A. Belady, R. Stockara, F. Kavalíra i Šaldovu vilu, kterou v druhé fázi upravoval arch. F. Zelenka.Sraz v 17.00 na stanici Stadion Strahov busu 176 a 191.Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.

11.8. Polodenní vycházka – Z Ratboře přes Polepy do Kolína.
Název Ratboř vznikl zkomolením původního názvu Ratiboř (také Radboř), který byl odvozen zřejmě od slovanského osobního jména Ratiboř. První písemná zmínka je doložena z roku 1352. V této obci uvidíme barokní panskou sýpku z pol. 18. století a dále Starý zámek a zejména Nový zámek, který byl postaven v letech 1910-13 dle plánů Jana Kotěry pro rodinu Mandelíků (vlastníci místního cukrovaru a kolínské elektrárny). Hostem tohoto panství byl i prezident T.G.Masaryk. Potom budeme pokračovat Polepským údolím, kde mineme několik bývalých mlýnů, nádherný kamenný most z roku 1900 (nemovitá kulturní památka). Potom projdeme obcí Pašinka, ve které se nachází tvrz ze 17.století a později i obcí Polepy, která byla osídlena již v pravěku a dojdeme až k Polepskému vodopádu, který je vysoký cca 5 m. Naši vycházku zakončíme v Kolíně. Trasa je dlouhá cca 13 km, vezměte si sportovní obuv, svačinu a pití s sebou. Sraz v 7.30 u pokladen na Hlavním nádraží. Vlak odjíždí v 7.58. Mobil na průvodkyni 607 911 151. Vstupné jednotné 120 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

17.8.Vítkov aneb ze Žižkova do Karlína.
Při procházce parkem Vrch Vítkov si připomeneme husitskou i moderní historii, nahlédneme do přilehlých ulic Žižkova, rozhlédneme se z výšky po okolí a sestoupíme "horou Vítkovou" do Karlína. Sraz ve 14.00 na zastávce autobusů 133, 175 a 207 U Památníku (směr k Florenci). Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.
 

24.8.Polodenní vycházka - Královské město Nymburk.
Královské město bylo založeno ve 2. pol. 13. století českým králem Přemyslem Otakarem II., který do vznikajícího města přivedl dominikánský řád a k osídlení města povolal k českým osadníkům i kolonisty z dnešního Nizozemí a oblasti Dolního Rýna. Město bylo budováno na základech starší, již v pravěku opevněné osady při brodu přes Labe, na staré žitavské obchodní cestě. Již záhy po svém založení se Nymburk stal jedním ze strategických měst chránících srdce Českého království – Prahu. Jeho význam ještě vzrostl za vlády krále Jana Lucemburského, který město obdařil mnoha výsadami. Rovněž král Karel IV. přispěl k rozšíření vlivu a bohatství města. Tento rozkvět trval až do konce 16.století. Projdeme se městem a seznámíme se s jeho významnými památkami. Poznáme také i některá místa, která jsou spojena se spisovatelem Bohumilem Hrabalem. Sraz v 8.35 u pokladen na Masarykově nádraží. Vlak odjíždí v 8.52. Mobil na průvodkyni 607 911 151. Vstupné jednotné 120 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

25.8. Prohlídka kláštera v Břevnově.
Zdejší klášter řádu benediktinů byl založen jako první mužský na našem území. Prohlédneme si kostel, kryptu a zdejší studánku Vojtěšku a další vybrané prostory kláštera a seznámíme se s historií a významnými osobnostmi, které jsou s objektem spojeny.Sraz ve 13.00 před bránou areálu – stan. tram. č. 22  Břevnovský klášter. Vstupné 60/50 Kč + vstupné do kláštera 100/60 Kč , průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.
 

31.8. Polodenní vycházka -Staroslavná Budeč.
Středisko vzdělanosti – původně přemyslovské hradiště. Jedná se o památné místo s předrománskou rotundou svatého Petra a Pavla se zbytky hradiště a s tradicí spojovanou s památkou na knížete Václava. Dále budeme pokračovat pěšky údolím Zákolanského potoka kolem několika mlýnů a rekreačních chat na Okoř, kde naší vycházku zakončíme. Trasa dlouhá cca 8 km. Sraz v 8.15 u pokladen na Masarykově nádraží, vlak odjíždí v 8.35. Jednotné vstupné 120 Kč (polodenní vycházka) + vstupné do objektů (cca 40 Kč). Mobil na průvodkyni 607 911 151, průvodkyně M.Cimplová.


Na stránkách www.portapraga.cz naleznete program procházek, výletů i další akce agentury. Polodenní vycházka jednotné vstupné 120 Kč, vycházka se koná při počtu nejméně 10 osob.


Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08