výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Únorové procházky 2019 po Praze

Tisk E-mail
Únorové procházky 2017 po Praze

   Při únorových procházkách v Praze a okolí můžeme navštívit Kampu, bývalé pražské židovské ghetto, ...

 

 

2.2. Kampou a okolím. Zveme Vás k procházce nejkrásnějším pražským ostrovem, kde objevíme bývalé mlýny, paláce, měšťanské domy i nedaleký kostelík. Připomeneme si významné obyvatele, budeme si povídat o historických, uměleckých i literárních souvislostech aj. Přejdeme i do Karmelitské ulice. Sraz ve 14.00 před knihkupectvím u Malostranských mosteckých věží. Vstupné 80 Kč, průvodkyně M.Cimplová.

 

3.2. Cyklus: Výročí roku 2019: 23. 2. 1654 Vznik Karlo-Ferdinandova univerzity spojením Karlovy univerzity a jezuitské koleje.  Pojďte se projít městem a u některých objektů si připomenout nejvýznamnější momenty historie univerzity. Sraz ve 14.00 u vstupu do  Stavovského divadla. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

7.2. Vycházka s koncertem Z Hradčan až na Marjánku.Vycházku začneme na Hradčanském náměstí, kde si připomeneme nejen zdejší paláce. Pak se vydáme Novým Světem, se kterým je spojena řada zajímavostí i významných osobností a dojdeme až na Pohořelec. Kousek odtud navštívíme nově zrekonstruovaný objekt hospody Na Marjánce, známé ze staropražské písničky. Připomeneme si historii objektu i Břevnova a v secesním sále vyslechneme koncert Slavné filmové a muzikálové melodie v podání Klárova kvarteta. Na vycházku se sejdeme v 16.00, koncert začíná v 18.30 (trvá cca 65 minut).POZOR- na akci máme omezený počet vstupenek a je třeba se předem přihlásit na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo tel. 721 769 586. Cena dohromady (koncert + vycházka) 400 Kč.

 

9.2. Za třpytem stříbrných pláten. Na vycházce po stopách biografů v okolí Václavského náměstí, se pokusíme zodpovědět takové otázky jako: kde se poprvé v Praze promítalo, které je nejstarší kamenné kino, který biograf je nestarším stále fungujícím nebo který měl odklápěcí střechu. Sraz ve 14.00 před vstupem do obchodního domu Kotva z náměstí Republiky. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. E. Havlovcová.

 

10.2. Bývalé pražské židovské ghetto – II. část. V druhé části našeho cyklu si prohlédneme Památník českých a moravských obětí šoa v Pinkasově synagoze i expozici dětských kreseb z Terezína. Poté projdeme Starým židovským hřbitovem, kde se nachází 12 tisíc starobylých náhrobků. V závěru se podíváme do tzv. Obřadní síně, kde se seznámíme s židovskými pohřebními zvyky. Cyklus bude pokračovat dne 24.2.2019 od 9.30. Na akci můžete přijít i samostatně, bez návaznosti na první díl. Sraz v 9.30 před Staronovou synagogou. Vstupné 80 Kč+ZLEVNĚNÉ vstupné do objektů 95 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.

 

10.2. Praha Karoliny Světlé. Na cestě od otcovského domu k místu posledního bydliště si připomeneme životní osudy novinářky, prozaičky, ale také spoluzakladatelky několika ženských spolků. Zároveň se zmíníme o některých dnes již téměř zapomenutých stavbách, které Karolina Světlá na pochůzkách Prahou míjela. Sraz ve 14.00 u kašny na Malém náměstí. Vstupné 80 Kč, průvodkyně ing. L. Prokůpková.

 

16.2.Kostel s rozvlněnou střechou. Kostel Neposkvrněného početí P. Marie ve Strašnicích se zrodil jako první pražská církevní stavba po sametovém převratu, a proto překvapí svým architektonickým pojetím již podle zásad novodobé liturgie. Navíc příjemně působí v interiéru přírodní materiály:dřevo a kámen. Zajímavá je i historie strašnické farnosti a cesta ke vzniku novodobého kostela. Sraz POZOR již ve 13.30 ve vestibulu stanice metra Strašnická (u prodejny květin). Vstupné 80 Kč+dobrovolný příspěvek na kostel 20 Kč, průvodkyně Mgr. J. Náprstková.

 

17.2.Prohlídka kostela sv.Petra a Pavla na Vyšehradě, včetně prohlídky hřbitova. Mezi nejvýznamnější stavby na Vyšehradě nesporně patří kapitulní kostel sv.Petra a Pavla, který svou velikostí i významem byl nejdůležitější stavbou na této významné lokalitě. Kromě kostela se podíváme i na hřbitov za slavnými osobnostmi. Sraz v 10.00  před vchodem do kostela sv.Petra a Pavla. Vstupné 80 Kč+ vstupné do kostela 50/30 Kčprůvodkyně M.Cimplová.

 

17.2. CyklusVýročí roku 2019: 24.2.1684 se narodil významný vrcholně barokní sochař M. B. Braun. Půjdeme po jeho stopách v Praze. Sraz ve 14.00 u Malostranských mosteckých věží. Vstupné 80 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.  

 

20.2. Kostel sv. Havla a Havelské Město. Pořádáme v rámci cyklu tří vycházek, které směřují do významných staroměstských kostelů - další chrám P. Marie před Týnem 25.2. a kostel sv. Haštala 27.2. Na tuto akci je třeba se předem přihlásit, hlásit se můžete jak na celý cyklus, tak na jednotlivé kostely. Nutné přihlášení předem  na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo 721 769 586Vycházka začíná v 15.50 před kostelem, vstupné 80 Kč+příspěvek na kostel 50 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.

 

23.2. Polodenní vycházka: Panenské Břežany – dva zámky a jedna kaple. Obec patřila do majetku kláštera benediktinek u sv. Jiří na Pražském hradě, jehož abatyše nechala na přelomu 17. a 18. st. postavit tzv. Horní zámek a v jeho dnes nově zrekonstruovaném parku kapli sv. Anny. Během vycházky si prohlédneme tuto kapli, drobnou stavbu postavenou podle plánů J. B.Santini Aichla, a barokní Horní zámek s expozicí Památníku národního útlaku a odboje. Zámek si v době protektorátu vybral jako svoje sídlo K.H. Frank. Zastavíme se také u tzv. Dolního zámku, který byl rodinným sídlem zastupujícího říšského protektora R.Heydricha. Sraz v 8,50  na zastávce autobusu 373 Panenské Břežany – zámek , který odjíždí v 8,30  od stanice metra Kobylisy, směr Odolena Voda . Mobil na průvodkyni  739 280 518.Vstupné 120 Kč+65 Kč (vstupné do zámku a kaple), průvodkyně ing. Ludmila Prokůpková.

 

24.2. Bývalé pražské židovské ghetto–III. Seznámíme se s rozsahem  ghetta, s místy, kde stály v asanaci zbořené synagogy, a jeho historii nám přiblíží dvě expozice věnované historii židů v českých zemích–nová expozice věnovaná starším dějinám v Maislově synagoze a novějším dějinám v nádherném interiéru Španělské synagogy. Na akci můžete přijít i samostatně, bez návaznosti na předchozí díly. Sraz v 9.30 před Staronovou synagogou. Vstupné 80 Kč+ZLEVNĚNÉ vstupné do objektů 95 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.

 

24.2. Staré Bohnice- pokračování.Procházka v centru původní obce Bohnice spojená s návštěvou statku Vraných, kostela sv. Petra a Pavla a s hledáním prvků symbiózy léčebny s vnějším světem (tzv. Zámeček, hospic atd).Vycházka je součástí cyklu čtyř vycházek, na které se můžete přihlásit na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo 721 769 586. Zúčastnit se můžete i jednotlivých vycházek, které jsou samostatnými celky a  pokračují 17.3. a 21.4.2019.Sraz ve 14.00 na konečné stanici autobusu 102 Staré Bohnice. Vstupné 80 Kč, průvodkyně Mgr. J. Náprstková.

 

25.2. Chrám P. Marie před Týnem. V rámci cyklu tří vycházek, které směřují do významných staroměstských kostelů- další kostel sv. Havla  20.2. a sv. Haštala 27.2.2019 Na tuto akci je třeba se předem přihlásit, hlásit se můžete jak na celý cyklus , tak na jednotlivé kostely. Nutné přihlášení předem  na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo 721 769 586Vycházka začíná v 15.50 před domem U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí, vstupné 80 Kč+ příspěvek na kostel 50 Kč, chrámem nás provede p. Filipec z farní správy chrámu.

 

27.2. Kostel sv. Haštala a čtvrť Na Františku .V rámci cyklu tří vycházek, které směřují do významných staroměstských kostelů- další kostel sv. Havla 20.2.a chrám P. Marie před Týnem 25.2.  Na tuto akci je třeba se předem přihlásit, hlásit se můžete jak na celý cyklus , tak na jednotlivé kostely. Nutné přihlášení předem  na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny nebo 721 769 586 . Vycházka začíná v 15.50 před kostelem, vstupné 80 Kč+příspěvek na kostel 50 Kč, průvodkyně PhDr. J. Chrastilová.


Uvolnila se nám místa na sobotní vycházku:

26.1. Národní památník na Vítkově
Výjimečná možnost prohlédnout si památník s panem dr. Slavíkem, který zde dlouho pracoval a o historii objektu dovede zajímavě vyprávět. Podíváme se do všech zpřístupněných prostor, včetně vyhlídky odkud je překrásný pohled na město a části expozice tzv. Laboratoř moci, která přibližuje dobu, kdy na Vítkově bylo vystaveno mumifikované tělo Klementa Gottwalda. 

Pozor – na vycházku se musíte předem přihlásit na tel. 721 769 586 nebo e-mail  Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny    Sraz ve 14.00 na Vítkově pod sochou Jana Žižky. Vstupné 80 Kč+ vstupné do celého objektu 120/80 Kč, původce PhDr. S. Slavík.

 

A připomínáme i následující akce:

Bývalé pražské židovské ghetto- I. část:
27.1. Třídílný cyklus, který nás provede hlavními židovskými památkami. 

V první části se seznámíme s podstatou judaismu, prohlédneme si Staronovou synagogu - nejstarší zachovanou středoevropskou stavbu synagogy dodnes sloužící svému účelu. Poté přejdeme do Klausové synagogy, kde nám expozice přiblíží židovské svátky i každodenní život židovské rodiny. 
Sraz v 9.30 před Staronovou synagogou. Cyklus bude pokračovat dalšími dvěma vycházkami:
10.2. a 24.2.2019 vždy od 9.30.Vstupné 80 Kč + ZLEVNĚNÉ vstupné do interiérů 130 Kč, průvodkyně PhDr. J. Škochová.

29.1. Přednáška: Jak se Pražané....
ženili, žili v rodině i umírali, jak vychovávali děti, jak se vzdělávali a další. 
Přednáška začíná v 16.30 v prostorách Klubu Za starou Prahu v Juditině věži u Karlova mostu ( menší z Malostranských mosteckých věží).Vstupné 80 Kč, členové KZSP 20 Kč, lektorka PhDr. E. Havlovcová.


Více: ZDE

Umístìní: Praha

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08