výletníček levh výletníček prah
Tipy na výlet pro rodiny i jednotlivce, možnosti ubytování, rekreace a dovolené, hrady a zámky, zajímavá místa vhodná k navštívení. mapa CR Jihočeský kraj Karlovarský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Pardubický kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj Ústecký kraj kraj Vysočina Jihomoravský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj
         
zámky - levd zámky - prad
dovolená - bslo001 dovolená - bslo002 dovolená - bslo003 dovolená - strslo zámky - strslo02 hrady - bslo004 zámky - bslo005 dovolená - bslo006
 
Tipy na výlet, dovolená v ČR - podle krajů 
Vloženo Foto = Fotografie

 
 

Vítání jara na Stránově

Tisk E-mail
Vítání jara na Stranově

   V sobotu 21.4.2012 nás na Stránově čeká vítání jara. Mimo běžných prohlídek si budeme moci prohlédnout část připravované expozice ve sklepení - hradní zbrojnici.

 

 

Od 14 hodin pak budou probíhat soutěže v kroketu a v kuličkách, pro malé návštěvníky je připravena vílí školička víly Pohádky. Pro pasivnější využití volného času v tuto dobu začíná svůj provoz udírna s klobásami a točeným pivem ZUBR. Pro příjemnější posezení zahraje své country a blues písně Duo Flám.
 
 V prostoru předzámčí bude v tento den malé tržiště s ukázkami řemesel - košíkář, hrnčíř, perníkářka...

 

GPS zámku:

50°22'22.427" N
14°51'15.931" E

 

Zámek nabízí prezentaci zámku na náš flash disk - Mrtvá schránka
- neobvyklá prezentace zámku -
 
 Pro návštěvníky, kteří si na výlet nevzali fotoaparát nebo nechtějí čekat na prohlídku, aby se dozvěděli něco málo o historii Stránova, je v průjezdu zámku připravena tzv. „Mrtvá schránka“ s požadovanými informacemi.   
 
 V podstatě jde o skrytou kopírku flash disků - návštěvník zasune vlastní flash disk do usb konektoru a stiskem tlačítka zkopíruje soubory ze schránky na svůj disk.
 
 Mrtvá schránka prozatím ve zkušebním provozu obsahuje několik fotografií Stránova, stručnou historii zámku v textovém formátu (.txt), povídání o historii okolí z roku 1927 ve formátu .pdf a plakát kulturních akcí na zámku. 

  

Umístìní: Středočeský kraj

Odkazy: Zámek Stránov

 
< Předch.   Další >


 
E-počasí.cz
 
rekreace - bslo03 rekreace - bslo04 zámky - bslo05 výlet - strslo03 zámky - strslo04 rekreace - bslo06 výlet - bslo07 hrady - bslo08